Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z blokadą.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sernikvipp

Sernikvipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:28

Problem z blokadą. Witam.
Ostatnio w moim Władymircu byłą wymieniana obudowa skrzyni biegów,ponieważ stara była pęknięta. Mechanik wymieniał kilka kół zębatych i złożył do nowej obudowy. Ciągnik został złożony. Po pierwszym odpaleniu i przejechaniu kilu metrów słychać jakby blokada byłą włączona.Głośna działa cały tył ciągnika. Wcześniej miałem ten sam problem ale było to jeszcze w starej obudowie i po wyłączeniu blokady wszystko ładnie ucichło . W nowej obudowie nie dość że głosno słychać dźwięki wydobywające się z tyłu to jeszcze nie idzie wyłączyć blokady. Mechanik twierdzi że przy "rusku" zawsze przy prostej jeździe będą ciągły dwa koła ponieważ ma mechanizm różnicowy.. Nie chce mi się w to wierzyć dlatego napisałem to tutaj.Zauważyłem też że przy wjazdach na jakiekolwiek lekkie wzniesienie ciagnikiem na dosyć niskim biegu ciagnik bez żadnych obciążeń sam ciągnik po prostu ma bardzo ciężko i kopci gdzie wcześniej nie było mowy w ogóle o żadnym puszczeniu dymku. Ciągnik Po jeździe po prostym terenie dymi tak jakby miał ciężko i do tego jeszcze jakby włączona blokada... Sprawdzałem co do tej blokady czy na pewno jest włączona. T-25 został podczepiony do drzewa i zaczął kopać się na dwa koła po wielu próbach nie udało się wyłączyć blokady. Co może być przyczyną tego problemu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z blokadą. Dzisiaj, 04:29
  •  

#2 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:39

Problem z blokadą. blokade mozesz sprawdzic na zakrecie xD bedziesz miał problem ze skreceniem ;) Mechanizm róznicowy ma kazdy ciagnik chyba :P I po to jest ta blokada aby dwa koła równo ciagły.ale to mozna tylko uzywac przy prostej jezdzie.

Pozdrawiam

#3 Share Sernikvipp

Sernikvipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:53

Problem z blokadą. No okej. Tylko mi chodzi dlaczego blokada jest ciągle włączona i dlaczego ciągnik ma tak ciężko pod każda górkę. Dymi gdzie wcześniej nie było mowy w ogóle o takim czymś..

#4 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:12

Problem z blokadą.

No okej. Tylko mi chodzi dlaczego blokada jest ciągle włączona i dlaczego ciągnik ma tak ciężko pod każda górkę. Dymi gdzie wcześniej nie było mowy w ogóle o takim czymś..

Pogonić trzeba było jołopa, odkrywcę tego że, w ciągniku jest dyferencjał. Może hamulce tak wyregulował, że całą prawie moc pochłaniają taśmy i bębny hamulcowe. Hamulec też może zachowywać się jak blokada.

#5 Share Sernikvipp

Sernikvipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:16

Problem z blokadą. Ten "jełob" ma jutro przyjechać :) Hamulce sami regulowaliśmy i sprawdzaliśmy. Podniesienie ciągnika na lewarku i koła lekko się kręcą. Nie wydaje mi się żeby to była ich wina bo hamują prawidłowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:46

Problem z blokadą. a czsem w pompie nie zmieniał dawki paliwa, zbyt mała i będą podobne objawy

#7 Share Sernikvipp

Sernikvipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 19:47

Problem z blokadą. Nic nie ruszał oprócz skrzyni wiem ponieważ byłem cały czas :)

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 lipiec 2014 - 05:31

Problem z blokadą. To powinien teraz gratis roebrac cala skrzynie i zloyc poprawnie, podkladki, nakretki lozyska, to musi byc sprawdzone...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2014 - 07:24

Problem z blokadą.

Co może być przyczyną tego problemu ?

Na pierwszym miejscu przyczyną jest mechanik, :) najprawdopodobniej coś zle złożył i teraz jest problem.
Jest jest jeszcze opcja że mógł się rozlecieć mechanizm różnicowy i zablokowało na oba koła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Sernikvipp

Sernikvipp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 09:09

Problem z blokadą. Tylko ten mechanik twierdzi że on "zawsze będzie ciągnął na dwa koła przy prostej jeździe bo ma mechanizm różnicowy" Nawet ja w to nie wierzę... Najbardziej mnie dziwi dlaczego ten ciągnik ma teraz tak ciężko pod malutkie wzniesienie.