direx7

ziemniaki a własna dziłalność

Polecane posty

direx7    1

Witam, Mam pytanie czy sprzedając ziemniaki do hurtowni, sklepów, restauracjach muszę mieć zarejestrowaną działalność, żeby wystawiać im faktury? Czy można sprzedawać bez żadnych kwitów. Znajomy ma 1ha ziemniaków i w tamtym roku nic nie było trzeba a w tym roku doszły go słuchy, że już coś takiego musi mieć. I czy istenieje taka możliwość otworzenie firmy na miesiąć albo dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

mozesz sprzedac na fakture RR. a otwieranie działalnosci na miesiac to bardzo duzo problemów i papierów , lepiej znajdz kogos kto jest na wacie i niech on im wystawi fakture za ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

no właśnie nie bardzo koledze opłaca się zakładać działalność na miesiąc. Czyli powiedzmy jak jakiś "krowiarz" ma gospodarkę, jest na vat to może on w kolegi imieniu wystawić fakturę, czy to on musi wystawić jako on sprzedaje? i czy on nie będzie miał żadnych problemów z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

możesz normalnie sprzedawać ziemniaki na rr bez żadnej działalności, tylko ja kręcąc się po warszawskich hurtowniach też słyszałem na wiosnę że żeby sprzedawać ziemniaki to trzeba mieć specjalne jakieś pozwolenie czy certyfikat ale do końca nie wiem o co chodzi ale słyszałem o tym już w marcu tylko nie zagłębiałem się w temat, nawet pytałem tu na forum w którymś poście o okopowych ale nikt mi nie odpowiedział


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

trzeba zlożyć wniosek o nadanie numeru producenta ziemniaków, żeby legalnie móc sprzedawać. Wiaże się to z kontrolami PIORiN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedaje ktoś z was ziemniaki bez tego nr ? Jakie są ewentualne sankcje - czy mogę wystawić normalnie fakturę vat ? ( jestem vatowcem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Każdy producent,sprzedawca ziemniaków musi posiadać numer producenta, inaczej nie da się tego ominąć,a nawet jakby ktoś tak próbował sprzedawać to w razie jakiejś kontroli itp,straszne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada zalatwienie takiego nr mam 4 ha ziemniakow niedlugo zbiory czy teraz mozna sie zabrac za wyrabianie nr ? czy trzeba bylo to zrobic wiosna - sadzeniaki ktore sadzilem na wiosne pochodzily od okolicznych rolnikow bez potwierdzenia pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Numer musisz wyrobic nie ma innej opcji. i teoretycznie kazdy twoj worek ziemniaka powienien miec oznakowanie z twoim numerem. Idz do piorinu i sobie go wyrob. I na 90% bedziesz mial kontrole beda brac probke z ziemniakow i jak wyjdzie jakas bakterioza to masz dopiero problemy. A przy okazji ze juz przyjechali to ewidencja SOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez claas4
      Cześć Mam do was pytanie Czy pryskaliście ziemniaki Denar na chwasty po wschodowo metrybuzyną ?   Na necie piszą że jest średnio wrażliwą odmiana i nie wiem czy mogę użyć Sencora czy muszę się zaopatrzyć w inny środek ? Pozdrawiam 
    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj