Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przebudowa stodoły na oborę dla byków

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:26

Przebudowa stodoły na oborę dla byków nie było zabezpieczone w ogóle, bo miało tylko kryć siano i słomę przed deszczem, widocznie stoi przede mną konieczność postawienia obory od podstaw, i zacząłem się zastanawiać, czy zwykła hala blaszana będzie odpowiednio ciepła, żeby nawet małe byczki poradziły sobie z niskimi temperaturami, nie trzeba będzie tego dodatkowo docieplać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przebudowa stodoły na oborę dla byków Dzisiaj, 15:25
  •  

#22 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:49

Przebudowa stodoły na oborę dla byków Jeżeli konstrukcja jest w dobrym stanie, drewno jest "zdrowe" można ją wykorzystać, aby zabezpieczyć konstrucję można zastosować płyty podwieszane, ale to dość duży koszt. Wiele osób adaptuje stodoły dla bydła i nie ma problemu. Poszukaj, popytaj. Małe byczki radzą sobie w iglo w zimnym chowie to czemu miałoby im tu być za zimno? Ważniejszy jest mikroklimat. odpowiednia wilgotność powietrza, przewiew nie przeciąg! oczywiście i to, aby miały zawsze sucho i mogły się poruszać a sobie poradzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 21:18

Przebudowa stodoły na oborę dla byków ja we wrześniu ruszam ze swoją stodołą, niestety ja mam konstrukcje dachu do wymiany i z powortem pójdzie drzewo, ale dobrze zainpregnowane, do tego będzie na całej długości kalenicy wywietrznik, najwazniejsza jest wentylacja i ujście pary wodnej, to w tedy nic się nie stanie z konstrukcją.
Na pokrycie dachu pójdzie zwykła eurofala, jak dla mnie bez sensu jest wywalanie niewiadomo jak grubej kasy na budynek hiper super, skoro w zasadzie wystarczyla by wiata.
Noi najważniejsze - poidła - ja zainwestowałem w niezamrzające i doprowadzenie wody ziemia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 07:19

Przebudowa stodoły na oborę dla byków też będę musiał pomyśleć nad wentylacją, a i drewno zaimpregnować też by się przydało, ale wszystko wyjdzie w praniu, bo nie wiem, czy będę wymieniał ten eternit, czy nie