Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek5747    0

Siemka.Mam zamiar zrobić dojarkę na silnik spalinowy. Posiadam dojarkę konwiową i chcę dokupić silnik spalinowy. Jakiej mocy silnik wybrać na 2 konwie? I czy da się to ze sobą połączyć aby śmigało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

Ja mam takie cos zrobione, silnik z jakiejs starej kosiarki i działa, dobry wynalazek gdy nie ma prądu a krowy trzeba doic :D a myśle że już 3 km powinny sb poradzic, a nawet moze i mniej by dało rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Montowałem silnik spalinowy do dojarki znajomemu moc silnika spalinowego powinna być troche większa od mocy silnika elektrycznego , przekazanie napędu zrobiłem przez koła

pasowe i pasek klinowy . Dojarka z silnikiem spalinowym to super wynalazek na wypadek wojny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

Przecież są dojarki na wom ,za kilka stów można takie wyczaić,awarie prądu to rzadkość,taką podczepianą posiadam ,jak robiłem remont obory to tym na polu doiłem,jeśli kto chętny....,bez pompy,ale to popularna alfa,pasuje bez przeróbek od zwykłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

witam.ja zrobiłem z silnika od malucha napęd przez koła pasowe i pasek klinowy i jeszcze mam prąd 12v do oświetlania obory na 3 żarówki reflektorowe brak prądu nie jest straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez fagri
      Witam mam pytanie wymieniłem lewe łożysko na pompie gdyż świstało i szumiało skręciłem wszystko zakręciłem ręką pompa obraca się lekko choć przed wymianą obracała się jakby lżej.Po uruchomieniu cisnienie na wakuometrze prawidłowe 0,5 doij dobrze ale zauważyłem że olej który się zbiera z tylu w tej rurce jest teraz bardziej ciemniejszy zawsze był jasny (przezroczysty).Dlatego mam pytanie do posiadaczy jaki jest u was kolor oleju w tej rurce i co morze być przyczyną że teraz jest ciemniejszy z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SZWAGIER1999
      Mam pytanie odnośnie  czy do belarusa 1025 na podnośniku standardowym ,czyli obsługiwanym poprzez dźwignie (podnośnik mono-block boscha),da się go przerobić na EHR?Chodzi mi o dorobienie w miarę prostego mechanizmu na  przyciski ,bez żadnego komputera i w ogóle ,myślałem nad zastosowaniem silniczków samochodowych od wycieraczek do tego przełączniki.Nie wiem próbował ktoś coś takiego robić albo mógłby podpowiedzieć jak to można skonstruować ?I jeszcze chciałbym prosić o kilka  zdjęć jak to wygląda fabrycznie cały mechanizm.   
    • Przez kalwas
      Witam, z jakiego materiału należy dać rury stanowiskowe do dojarki? Tzn. metal czy można plastik zgrzewany? Dopiero teraz zakładam dojarkę i nie miałem z tym do czynienia. Dojarka jest już kupiona, sprawdzona, od znajomego, który by mnie nie oszukał. Jest brak pulsatora, orientuje się ktoś może ile kosztowałby nowy pulsator do dojarki alfa laval, lub regeneracja starego?
    • Przez Michadore
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 692818596 jest możliwość obejrzenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj