Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 21:57

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Zakładam ten temat ponieważ nie znalazłem danych na jakie ciśnienie powinno się pompować koła w Renault

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 07:15

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault ja trzymam w granicach 2 atm

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:34

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault :lol: chyba masz za duzo pieniedzy na paliwo i opony, nie obraz sie ale trzeba byc idiota kupujac opony radialne i jezdzic na takim cisnieniu
temat o cisnieniu w oponach jest, wiec wystarczylo poszukac
opona radialna od 0.8 do 1.5 bar, czyli srednie wychodzi ok. 1.2 bar

Edytowany przez izydor6280, 06 lipiec 2014 - 11:34.

Polska B

#4 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:40

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault ja jeżdżę na diagonalnych a jakiś idiota wmawia mi że kupuję radialne
ciekawe jak doleko bym ujechał z przyczepą jednoosiową 10 ton na ciśnieniu 1,2 at

Edytowany przez antoni1, 06 lipiec 2014 - 11:42.

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:48

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault

:lol: chyba masz za duzo pieniedzy na paliwo i opony, nie obraz sie ale trzeba byc idiota kupujac opony radialne i jezdzic na takim cisnieniu
temat o cisnieniu w oponach jest, wiec wystarczylo poszukac
opona radialna od 0.8 do 1.5 bar, czyli srednie wychodzi ok. 1.2 bar

Kolego nie obrażaj innych i zastanów sie co piszesz - ja miałem 1,6 w tyle 16,9 r 38 i po podniesieniu pługa (ok 1,3t) opona siadła do połowy. Wcześniej tak jeździłem bo nie dźwigałem tak ciężkich maszyn i ostatnio robiłem koło bo opona spękała i "szczypiła" dętkę, teraz mam 2,6 i wydaje mi się ok.

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 14:25

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault 2.6 :lol: jeszcze lepszy talent, radze sie na poczatek doszkolic co to jest opona radialna i jakie sa jej wlasciwosci

Polska B

#7 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 20:02

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault 1,2 at to po mi opona wystarczą felgi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 06:18

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Panowie może każdy sprawdzi na oponie jakie jest optymalne ciśnienie robocze danej opony a następnie będziemy dyskutować czy dużo czy mało..... (dla jednego tysiąc to kosmos a dla innego drobne na lizaki :wacko:)
Na oponie z boku jest napisane jakie jest optymalne ciśnienie (w jednostkach miary PSI oraz jakie może być obciążenie)
U mnie z przodu jak kojarzę (14,9R28) jest ponad dwa bary a z tyłu dałem więcej aby opony wytrzymały jeszcze z rok bo jak sie bardzo uginają to szybciej pękają. Sprawdzę u siebie i podzielę się z wami tą informacją :P

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 09:36

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault na oponie jest podane max. cisnienie, glownie patrzy sie na to podczas montazu, zwykle jest to 3.5 bar
jesli przeszkadza wam, ze opona sie ugina to po co wam opony o konstrukcjii radialnej, zalozcie nalewke, z pwenoscia sie nie ugnie <_<

widze ze niektorzy uwazaja sie za madrzejszych od konstruktorow opon (Michelin od kilku lat produkuje opony niskocisnieniowe, w ktorych mozna stosowac juz cisnienie 0.8bar), ale wasze pieniadze, wasza strata, jeszcze raz radze zapoznac sie z konstrukcja opony diagonalnej i radialnej, oczywiscie stosowanych w rolnictwie

Polska B

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 14:02

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Warto przeczytać, a potem dymać :D http://www.apra.pl/r....php?content=63
A tu podręcznik Firestone co prawda, ale orientację co do ciśnień pracy daje ( od strony 14) http://www.firestone...ook_2013_PL.pdf

Edytowany przez agromatik, 08 lipiec 2014 - 14:20.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 15:16

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Nie wspominając o instrukcjach obsługi choć by ciągników podobnych. W każdym razie dla przykładu w belarusie na tył (18,4R34) podaje max 2 bary i przy tym ciśnieniu max obciążenie wynosi około 4 ton w zależności od marki opony.
I zgodzę się z tym całkowicie. W swoim do orki muszę nabić około 1,6 bo opona ugina mi się w bruździe przy niższym i wciąga pług w ziemie.
Tak że na pewno ciśnienie jest zależne od obciążenia.
A nawiasem mówiąc mocno nabita i mało ugięta opona w transporcie na asfalcie na pewno nie zwiększy zużycia paliwa i mniej wpłynie na zużycie opony nić ciśnienie za niskie.

Edytowany przez seweryn20, 08 lipiec 2014 - 15:18.

KPK Kumurun Team

#12 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 19:48

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault jest zasada by nie przekraczać maxsymalnego dla danej opony cisnienia podanego na oponie a ciśnienie jakie ma użytkownik w oponie to już kwestia doświadczenia użytkownika by okres użytkowania był jak najdłuzszy

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 19:53

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault Raczej obciążenia jakim jest opona poddawana. Za duże przy małym obciążeniu powoduje nierówne zużywanie się bieżnika. Za male przy dużym obciążeniu przynajmniej na asfalcie szybsze zużycie opony, większe opory toczenia a z tym więcej spalonego paliwa. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia wystarczy że zasugeruje sie instrukcją. Chociaż sa różnice w zachowaniu sie opony w zależności od jej budowy, firmy czy wieku.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 20:10

Ciśnienie powietrza w oponach ciągników Renault na początek instrukcja a z wiekiem przyjdzie doświadczenie