Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaworek w filtrze oleju

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wert12

wert12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 17:26

Zaworek w filtrze oleju Witam, odkręcając filtr oleju wypadł mi taki zaworek:
Dodany obrazek
i teraz mam problem bo nie wiem jak go wkręcić, a dokładniej którą stroną go wkręcić, czy tym płaskim w dół, czy odwrotnie.
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaworek w filtrze oleju Dzisiaj, 11:51
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 23:34

Zaworek w filtrze oleju Dzisiaj przy wymianie filtra zajrzalem pod spod i ukazalo mi sie wlasnie to co na zdjeciu tzn bylo zamontowane odwrotnie tj. gora do dolu.

A pasuje przykrecic to tak jak teraz?? Jak mozesz daj zdj odwrotnie.

Wg mnie jest to zawor zapchania filtra tzn jak filter sie zasyfi olej omija filtr. Jak sie myle to mnie poprawcie.
A tak z ciekawosci zapytam ktora rurka olej wplywa a ktora wyplywa z filtra oleju??
I jeszcze jesli podlozylem 1grosz pod zawor nadmiaru cisnienia pod klucz 32 za filtrem to cisnienie sie zwiekszy troche?? na goracym potrafi spasc ponizej 1bara pomimo oleju 20w50...

Edytowany przez Junkers, 05 lipiec 2014 - 23:43.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:37

Zaworek w filtrze oleju Junkers a może masz jakieś redukcje na wężach lub dodatkową chłodnicę? 1 atm to trochę za mało
kilka dni temu zakładałem dodatkową chłodnicę oleju silnika. dorobiłem węże (chłodnica od fortschritta ta z jednej rurki). ciśnienie z 4 atm spadło do ledwo 1 atm.
ktoś powiedział że ta chłodnica ma jakieś dławiki, więc kupiłem inną chłodnicę . Na tej było 2,5atm
okazało się że nie wolno zakładać jakiś redukcji na wężach . ( chłodniczki miały mniejsze gwinty niż te oryginalne)
kupiłem oryginalną chłodniczkę z odzysku razem z wężem , który miał prawidłową średnicę , teraz ciśnienie jest takie jak wcześniej a i temp oleju spadła o ok 25%