Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek__

krzysiek__

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:37

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Planuję zakup takiej kosiarki:

http://www.redmet.pl...lno-boczne.html L150

Będzie ona używana z traktorem C-360. Kosiarka ma 4 węże. Jak to podpiąć? Założyć jakiś dodatkowy rozdzielacz? Jeśli tak to może ktoś coś poleci, tak aby działało.

Może polecicie jakąś ciekawszą opcję do wykoszenia nieużytków? Koniecznie z przesuwem bo nie wszedzie jest równo. Rowy itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Dzisiaj, 02:23
  •  

#2 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:46

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Musisz miec 4 wyjscia więc rozdzielacz bedzie ci potrzebny, a tak na marginesie to wątpie w to ze c 360 poradzi sobie z tą kosiarką

:) :)

#3 Share krzysiek__

krzysiek__

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:47

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Zapotrzebowanie mocy pisza niby:30-55km

Edytowany przez krzysiek__, 04 lipiec 2014 - 15:47.

#4 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:50

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Mam podobną tylko ze 180 i 100 konny ciągnik na większej trawie ma co robić, i moja waży 750kg a ta coś troche lekka jest, zwróć uwage czy nie z papieru zrobiona :wacko:

#5 Share krzysiek__

krzysiek__

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:52

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie to zależy, widziałem taka sama, tez 150 z innej firmy i wazyla juz prawie 500kg

#6 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:54

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie No właśnie jak cięższa to z grubszego materiału zrobiona więc pożyje dłużej!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 19:02

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Pożyje, widzę że filmiki we włoszech nagrywane więc to włoskie sprzęty.

#8 Share krzysiek__

krzysiek__

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 11:00

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie a co sadzicie o Orkanie do takiego zastosowania?

#9 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 22:43

Kosiarka tylno-boczna do C-360 podłączenie Mam kosiarkę bijakową 160 cm podczepianą tylko na tył bez żadnej hydrauliki to przy dużej trawie 3P dostaje mocno po garach na tyle że potrafi zwolnić i trza redukować nawet do 1 biegu. niby 360 mocniejsza, ale koszenie z załączoną hydrauliką może być męczące dla ciągnika mocno.

#10 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 15:08

panowie a ja mam coś takiego    i robi robote

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 16:18

Hydraulika w czasie pracy nie będzie obciążała silnika bo prawie nie pracuje co nie zmienia fakty że w wysokiej trawie 60-ka będzie miała ciężko.

Żeby to podłączyć do 60-ki jeśli oba siłowniki są dwustronnego działania musisz założyć dodatkowy dwusekcyjny rozdzielacz. 

Najmniej skomplikowana opcja.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Arti16

Arti16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 październik 2016 - 00:53

Witam. Mam taki zestaw złożony z c 360 3p + kosiarka bijakowa AGL 145. W praktyce radzi sobie dobrze i źle tzn. zależy co się chce nią robić. Wiadomo, moc jest tylko 47 KM a niekiedy przy dużej trawie to czuć. Założony jest rozdzielacz hydrauliczny dwusekcyjny z jedną sekcją pływającą do kopiowania terenu (schowany pod siedzeniem nie zajmuje miejsca). 

Dlaczego dobrze:

1. ładnie kosi i wyrównuje teren :D ,

2. wysuwanie jest pomocne żeby obkosić koło drogi, rzeki, rowu czy drugiego pola.

Dlaczego źle:

1. w dużej trawie brakuje mocy 1-terenowa, a tak normalnie to 2 lub miejscami 3 terenowa,

2. czuła na nierówny teren tzn. zaczyna pracować jak glebogryzarka w efekcie spalone zostało sprzęgło i 3 paski (koszt naprawy to 3x17 zł + 80 zł tokarz). 

Oczywiście minusy są trochę spowodowane brakiem doświadczenia ze sprzętem ponieważ młotki bijakowe zostały stłuczone na kamieniach już na pierwszym polu po czym nie naostrzono ich. Ogólnie sprzęt do lekkich i średnich prac nie da się bardzo tyrać w dużej i gęstej trawie.