Skocz do zawartości

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

671 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 24 październik 2012 - 18:28

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Gadać targować targować sie nie dac się ;) napewno cos z tego spuszczą nie ma bata :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Dzisiaj, 13:03
  •  

#462 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 02 listopad 2012 - 14:16

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM A co myślicie o Zetorze Forterra 105? Cenowo stoi o wiele lepiej niż wyzej wymienione. Zastanawia mnie tylko jak wypada w nim wykonanie, spalanie, moc, komfort itd. Wiecie coś na temat tego ciągnika? Ciekawą alternatywą może też być Forterra HSX

#463 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:25

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Ktoś gdzieś pisał, że jak kupił zetora, to z lawety nie mógł zjechać, bo już się zepsuł :P ale to nie jest moja opinia, także nią się nie sugeruj. Pamiętaj tylko, że coś za coś, skoro niższa cena, to i jakość wykonania gorsza. Ja porównując wyżej wymienione modele, czyli Valtra, JD, MF oraz NH czy Zetor, to w tych dwóch ostatnich nie podoba mi się jakość wykonania i użytych materiałów w kabinie. Wg mnie jakoś tak sztucznie tam jest...

#464 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:24

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM o Forterze mogę powiedzieć tylko tyle, że kabina jest tak szczelna, że równie dobrze można w niej nie zamykać okien :P

#465 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 23:54

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Aha... Myślałem, że są lepiej wykończone :D W kabinie to widziałem, że jest tak dennie, nie ma porównania do jd gdzie wnętrze podoba mi się chyba najbardziej. Ergonomiczne jest ;)

#466 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 listopad 2012 - 00:06

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM @b0gdan, nie przesadzaj z tą szczelnością

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#467 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 03 listopad 2012 - 08:51

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Taaaaaaaaaaa może @Bogdan ty masz tak szczelna kabine w swoim , tyle zetorów poszło w świat i kraj i nikt nie narzekał na szczelnośc zetor jest rozwiązaniem też dobrym tańszym od JD troche , Zetor jakos musiał zapracować na 1 miejsce wcześniej więc jakoscią wykonania bym sie zastanowił czy jest zła i ilość sprzedanych ciągników

#468 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 11:53

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM tak właśnie mam szczelną kabinę w swoim ciągniku. Podczas zwożenia kukurydzy znajomy sam nie zaczepił i oglądał moją kabinę i później zaprosił mnie do swojej, był wybitnie poirytowany, że pomimo włączonej klimy i pozamykanych wszystkich okien kurzu aż grubo. Zgłaszał usterkę do serwisu, a tam pomlaskali i powiedzieli, że może filtr wymienią...
To że Zetor jest (a może był) liderem sprzedaży w Polsce to oznacza tylko tyle, że jesteśmy biednym i mało wymagającym klientem :P

#469 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 03 listopad 2012 - 13:13

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Dokładnie, to, że Zetor ma takie wysokie notowania sprzedaży w Polsce nie oznacza, że jest to ciągnik dorównujący zachodnim. Wszystko rozbija się o $ i o reputacje marki. Od kiedy ruszyło MGR to w okolicy u tych mniejszych (z mniejszym zasobem $ w portfelu) namnożyło się Zetorów jak grzybów po deszczu, a ciągniki takich marek jak Fendt, JD, DF, cz nawet MF można policzyć na palcach jednej ręki.
Nie pracowałem tymi ciągnikami, ale siedziałem w kilku i jeździłem z właścicielami to jeśli chodzi o ergonomie i komfort w kabinie to URSUS'em 10014H przyjemniej się jeździ. Znajomy gospodarz ma bodajże Forterre 115 KM i Lambo R2, oba ciągniki dostają po czapie od 5-6 lat, Lambo się trzyma, a za Zetora nie dałbym 50 tys w dniu dzisiejszym.

Różnica w cenie pomiędzy czeskimi ciągnikami, a zachodnimi to nie tylko kwestia płacenia za markę, czy wyższych kosztów produkcji. Jakość wykonania, technologia też jest inna. Ostatnio jak byłem u dealera to stała koło siebie Proxa Power i Agrotron K410 i wizualnie da się wyłapać różnice w wykonaniu ciągników. Nie neguje marki jako takiej, nie śmieje się z posiadaczy, tylko nie oszukujmy się, że jak coś jest tańsze to pewnie troszkę gorsze. Zetor robi dobre ciągniki jak na ta półkę cenową.

Kolego Ming w jakiej cenie ta Froterra 105?

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#470 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 18:57

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Nie powiem ci ile kosztuje Forterra 105, ale sąsiad przez płot dał prawie 190 tyś za Forterre 135. Także jest to sporo mniej od zachodnich które nawet 100 KM nie mają, a czasem kosztują więcej ;) a jak on wypada w pracy w porównaniu z zachodnimi markami i jak jest z wykonaniem to już nie mnie oceniać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 20:38

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Dokładnie popieram kolegów wyżej co do szczelności kabiny w Zetkach. Mam klime ale co z tego jak po robocie otworze drzwi i cały kurz leci do kabiny(najgorzej jest z tylnią szybą).I do tego podsufitka jest obklejona jasnym materiałem.. Co do filtrów to chyba za rok już wymienie.

#472 Share spuzon

spuzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:07

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Witam panowie własnie staję przed dylematem zakupu ciągnika nowej forterry hsx 140 (budżet do 190 000 netto) czy lepiej szukać coś zachodniego uzywanego ? Ostatnio widziałem ciekawą valtre n121 za 174 000 2009r 2100mtg. Rozmawiałem z posiadaczem forterry 135 nie polecał, natomiast 2 osoby mające proxy powerki zachwalały. Ciągnika jakiego poszukuje to 120-140km.

#473 Share juka

juka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2012 - 19:43

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM spuzon- powiem tak jeden będzie zachwalał zetora inny nie. Ja też bym nie brał zetora nowego bo troche słabe wykonanie.
valtra będzie odpowiednia małe spalanie itp.

#474 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:20

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Za 190 netto może uda Ci się wyrwać McCormicka G-Max. Nie znam aktualnej ceny ale wydaje mi się że cena będzie oscylowała wokół kwoty którą masz do wydania.

#475 Share spuzon

spuzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 23:07

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Głownie chodzi mi o koszty utrzymania wiadomo zetor tanszy i nowy a do tego np dają gwar na 3,5r promocja do konca roku . W uzywanym najgorzej sie boje ze cos siądzie i na starcie z 10tys poleci na jakąś pierdołe, też wolałbym jakiegoś jd albo valtre. Mam tylko jedno pytanie skoro te ciagniki sa takie dobre to dlaczego je sprzedają (jd valtry,nh) po tych 4-7 lat? Na jakości mi nie załeży, gdyż mam tylko 60 ha, obecnie posiadam fiata4x4 100km który to wszystko ogarnia (ora,agregatuje,sieje nawóz, kosi łaki zwija)itd do lżejszych jest rownież fiat 80km+tur lecz bez napedu. Chce ciągnik 120-140, gdyż potrzebuje go do zmiennokomorówki.

#476 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 17:14

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM niech się udławią gwarancją na 3,5 roku :P Mnie przez 4 lata naprawy kosztowały w sumie 600 zł, a sam olej zetora do silnika jest 2 razy droższy niż zamienniki , do tego koszty serwisu, które małe też nie są.

Edytowany przez b0gdan, 21 listopad 2012 - 17:16.

#477 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 listopad 2012 - 17:38

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Podaj mi namiary na ten olej 3 razy tańszy ;) Chyba trzeba będzie nim ciągniki zalewać ;)
Sugerujesz, że serwisowanie Zetora jest droższe niż do MF-a? :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#478 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 18:02

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Nie napisałem, że serwisowanie Zetora jest droższe niż MF :P
u dilera Zetora w pobliżu olej aral supertraktoral 10W 40 kosztuje w 5 l opakowaniu 110 zł i za taką cenę przywożą olej w trakcie serwisowania, czyli przez 3,5 roku za tyle kupujesz, filtry tylko oryginalne w cenie dilera, czyli raczej nie tanio :P Ja za olej o takich samych parametrach (rozlewany) zapłacę 11 zł za litr (Total), tak więc udowadniam tylko, że 3,5 roku gwarancji w przypadku dobrego ciągnika się po prostu nie opłaca :P No chyba, że w Zetorze... ;) :lol:

#479 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 18:16

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM Oj @b0gdan przepłacasz za te naprawy przepłacasz :D -ja wydałem na naprawy jakieś 2 zł .Konkluzja-MF jest 300 razy bardziej awaryjny od JD :D ( a przynajmniej koszty napraw są 300 razy wyższe).
PS.Co większych fanów MF-a pragnę poinformować że tak sobie tylko żartuję...(nie do Ciebie b0gdan bo wiem żeś człek wesoły)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 18:19

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM a Ty Jaro przepłacasz za te bezpieczniki :P bo ja ostatnio kupiłem opakowanie za 6 zł, za było ich tam 12 sztuk ;)

Dodaj odpowiedź