Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W najlepszych to nie ale w średnich bym go umieścił. Najlepsze to Fendt, Steyr, JD no i może DF i Valtra. Za Fendta 312 vario(125kM) płaciłem 350tys. Jaka moc tego ariona? Ja bym wolał DF, jeśli już to nawet MF Dyna, bo rozmawiałem z przedstawicielem korbanka (znajomy) i mówił że jak claas u nich był to z ciągnikami mieli cały czas kłopoty, co innego sieczkarnie i kombajny oraz zielonkowe claasa. Te to są jedne z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nowiadomo że fendt to najlepsza marka. Mam fendta 410 vario. I ciągnik rewelacja. Kupił bym jeszcze go ale zakupiłem miesiąc temu ciągnik new holland t6090pc, no i zostalo mi 220tyś i chce kupić jeszcze jakiś.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Claas Arion 410 cis.

420 jest za 200 tyś netto, znajomy kupił chyba ze dwa lata temu ma trochę ponad 3 tyś jak ostatnio z nim rozmawiałem; jak u niego byłem to mówił, że bliźniaka mu kupił, więc pisanie typu" Tego dokładnie nie wiem ale chyba mu się psuje" to pisanie jakiegoś małolata. W porównaniu kosztów użytkowania ciągników rolniczych Claas jest w czołówce

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No dokładnie z Jelonkiem się zgadzam na racje. Claas tak jak mówiłem to według mnie jedna z znajelpszych marek.

 

No dokładnie z Jelonkiem się zgadzam na racje. Claas tak jak mówiłem to według mnie jedna z znajelpszych marek.

 

A ciągnik ma być w przedziale od 100-120km jako pomocniczy ciągnik.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jeśli tak uważasz to go kup, ja uważam inaczej, (szczególnie po rozmowie z Dealerem) chociaż za taką moc 200tys. to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Na af wielu ma claasy i chyba nikt nie narzeka, a wręcz chwalą te ciągniki :)

o spalaniu nie ma co pisać bo każdy inaczej jeżdzi i na 10 claasów każdy będzie miał inne spalanie :) jeśli chodzi o ceny ciągników claas no to sąt dosyć wysokie <_<

Edytowano przez kami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Co do cen to kolega kami@ ma rację <_< . Mi za Ariona 410cis powiedzieli 200netto do negocjacji :). Ale myśle że warto


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja bym powiedział że są w miarę tanie w porównaniu z innymi, ale i tak nie mam do nich przekonania. Co innego kombajny, sieczkarnie i zielonkowe firmy claas. To są naprawdę pożądne sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mf 5445 kosztuje podobnie, myślę że agrofarm 430 pl także. Nie wiem jak jd, 5r kończy się na 100 km. Model z wyższej serii pewnie droższy będzie. Arion jest tańszy w porównaniu z fendtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Jd 5100r cena 175 netto w dobrym wyposazeniu, no dokladnie Claas tanszy jest od fendta. Za 2ego nowego mf 5440 powiedzieli mi 42tys euro netto


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ten ciągnik będzie pracował z ładowaczem czołowym? bo jeśli tak to przydałaby się panoramiczna kabina z lepszą widocznością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nie, doszliśmy do wniosku że nie potrzebny porzy nim tur bo mam tura w nh i df oraz mam ładowarkę jcb nową. A ciągnik pomocniczy do koszenia łąk, wałowania, transportu, i jakiś lżejszych prac polowych.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To jest teleskopowa ładowarka? Ja mam Claas scorpion.Jeśli tak to jak ci się ona sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Jd 5100r cena 175 netto w dobrym wyposazeniu, no dokladnie Claas tanszy jest od fendta. Za 2ego nowego mf 5440 powiedzieli mi 42tys euro netto

 

 

 

na pewno 42tyś euro ?????? 5430 kosztuje 42tyś euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Najlepsze to Fendt, Steyr, JD no i może DF i Valtra.

 

czym różni się steyer od case i NH poza designem i ceną? wskażcie mi proszę, które marki mogę rozważać dla budżetu ok 200tys zł netto przy mocy min 115km, najlepiej 4 cylindry, ale przy dużym rozstawie osi (słyszałem ostatnio, iż jakiś model ma 4 cylindry w ramie od 6 - prawdopodobnie jd), a szczególnie zależy mi na dużej prędkości transportowej (MF z tego co wyczytałem z Dyna 6 osiąga 50km/h już przy 1600obr/min, ale to raczej nie na naszym rynku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

jeśli chodzi o predkość to bierz fastracka. Wyciąga nawet 70km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja od 2 tyg mam jd 5100R z łądowaczem. spalanie nie wiem ale tak z 6l moze mniej. i jestem zadowolony zwinny na małym placu. jest moc sam mam 20ha ziemi, i taki wsam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

John deere dobry ciągnik ale trochę za mały gabarytowo. Brał bym nh ale nie mam zamiary czekać na nową serie t6.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

@hubertuss nie porównuj cenowo mf 5445 i df 420 pl do claasa axosa cx bo claas ma ubozsze wyposażenie od nich, więc wychodzi drogo ten ciągnik <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a czemu jd za mały niby tak wyglada ale jest fajny. i czym chcesz robic 7 skibowym pługiem czy przyczepy 12 tonowe dwie chcesz ciagac ze mały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

W pługu nie będzie pracował ani w agregacie bo mam do tego większy i cięższy sprzęt. A co do przyczep to by pracowa przy przyczepie do bel bo raczej z dwiema 14 tonowymi nie ogarnie :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

to nie styknie 5R. moja 902 tarka 11tonowa do drzewa z hds. i sobie radzi to jd by szedł ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Własnie dlatego przytoczyłem cenę między innymi mf a aby pokazać, że arion wcale taki tani nie jest w porównaniu do innych. Do 200 tys netto nie kupi się ciagnika, który pojedzie 50 km/h. Można jedynie kupić df a agrofarma profiline. I ewentualnie popytac serwisantów czy da się odblokować skrzynię w której ekonomizne obroty 1900 dają 40 km/h. Fastracka za tą kase nie kupicie. Jak ktoś chce z ramą to jd ale tylko 4 cylindry za tą kase. Jak ktoś chce 6 cylindrów to może jakiś pronar czy ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj