Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

pajakk    17

Ja bym ci polecił trzy marki zetor fajny ciagnik dla rolnikow mnie wymagajacych dosc zwrotny nh td mechaniczny ale chwala sobie go urzytkownicy a jesli chcesz cos konkretnego polecam wybrac sie do dealera jd.Moze jakis 5m gabarytowo moze najmniejszy ale to john deere.Posłuzy w gospodarstwie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

długo znaczy nie dłużej niż Fendt, DF, MF, NH itp. tak? bo widać że dosyć często w nowych JD trafiają się awarie a są masakrycznie drogie w częściach np. pompa wtryskowa do 5100r 12000tys netto wtryski około 1800zł netto sztuka i za bardzo się serwis nie lituje nad cenami.


 

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBrozek    0

Witam . Sory że wracam do tematu ale mam dylemat co wybrać Steyr Multi 4095 czy Same Virtus 100 . oczywiście zalezy mi na przednim tuzie oraz ładowaczu czołowym i przedewszystkim wie koś czy poradzą sobie one prze czwórce obrotowej  A może ktos zna cennik obu ciągników ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Witam, mam pytanie co lepiej wybrać (do 200tyś) nowego Farmtrac'a 7110 czy New Holland'a 5060 (chociaż z tego co wiem już ich nie robią więc jakiś jego odpowiednik) czy ktoś wie po ile chodzą te ciągniki ?

Może lepiej kupić ciągnik jakiejś innej marki ? Albo kupić jakiegoś używanego fendt'a do 100tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8megr    0

Starszych fendtow robi się coraz więcej w PL i rolnicy sobie chwalą. Niestety jak zawsze przy używanym musisz liczyć się z kosztami remonu bo zawsze będzie coś do zrobienia. Wyciek, łożysko, a części nie są tanie. NH ma dobrą opinię, podobnie jak case. Ceny części niewygórowane a i konstrukcje nieskomplikowane i dużo można zrobić samemu. Jak możesz sobie pozwolić to ja bym brał nowego NH/case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Odpowiednikiem NH T5060 był by T5.115 cena takiej przyjemności ok 180 tys zł netto wiec szczerze za te pieniądze wyrwiesz nowego T6.120 w podstawowej wersji ( skzrynia ElectroCommand i elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem ) dołożyć amortyzacje kabiny 4 tys jakieś pary hydrauliki i ciągnik bardzo fajny :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Odpowiednikiem NH T5060 był by T5.115 cena takiej przyjemności ok 180 tys zł netto wiec szczerze za te pieniądze wyrwiesz nowego T6.120 w podstawowej wersji ( skzrynia ElectroCommand i elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem ) dołożyć amortyzacje kabiny 4 tys jakieś pary hydrauliki i ciągnik bardzo fajny :)

Zwykła biegowa skrzynia to masakra, znajomy ma 115 t5 i tylko bełcze biegami. :o

U mnie na testach był 105 t5 auto command i radził sobie z pługiem ibis L bardzo dobrze na torfie 8km/h. a na tym kawałku mf 125koni czasem nie może 7 złapać z tego powodu że ogranicza go skrzynia.

 

a może Same VIRTUS 110  205tyś netto.? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

T5 115 chyba electrocommand .. 

 

Co do Virtusa tutaj ciężko co kolwiek powiedzieć :/ dokładasz 10 tys i myślę że spokojnie byś NH T6.155 wyrwał w dość dobrym wyposażeniu 

Edytowano przez Danioq202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

tak mój błąd w t7 miałem okazje oglądać testy u znajomego t7 210 i tak mi zostało w t5 jest electrocommand

jeszcze jedna żecz t5 z tą skrzynią troche niekomfortowo wyje, dla mnie było to dość irytujące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

Ciagnik za 200 tysiecy to taki ja mam case jxu 105 z firmy asprim fachowa obsluhlga i dzoradztwo mi zapewnili oprucz ciagnika wziolem rowniez siewnik znlbozowy na bronie wirnikowj pottinger strona internetowa yej firmy to www.asprim.pl polecam ich


Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaka reklama firmy....

jxu juz nie kupisz jak cos to farmall u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

Witam mam dylemat odnośnie wyboru ciągnika .Mam ok 15h ziemi ornej i ok 15 łąk .Ciągnik ten będzie pracował co dzień z ładowaczem czyli musi być taki który w miarę mało pali .Myślałem nad valtrą a95 ,MF 4455 wiem że to ten sam ciągnik tylko z inna maską .

Proponował bym ci case jxu 105 ja kupiłem takiego 2 lata temu z firmy asprim w pługu 4 obrowowy pali około 15 l na ha zwiny oszczędny i tani a waltre miałem na test to smok 200 l dzennie w pługu a 10 ha nie wyoże a tym 150 l i leciutko wyoram nim a mam jeszcze case maxxum 140 i case 180 puma 


Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznan1991    1

Witam. Chciałbym kupić deutza lub clasa taki do 100 km cena już nie gra roli bo na pewno około 220 tyś trzeba dać. Jaki model polecacie itp. ja posiadam agrotron 130 i jestem mega zadowolony. 8 lat bez usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bież deutz-a jak masz deutz-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

witam, w najbliższym czasie planuje zakup ciągnika na 25ha moc ok 100km. Te 100 koni musi być bo mam takie maszyny  ze mniejszy traktor nie da rady w glinie pod góre bo mam takie pola ... koszt to max 180tys netto za całość tzn. traktor chce w jaknajlepszym wyposazeniu plus tur z krokodylem i chwytakiem. w tej cenie to za czym moge sie rozgladać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

NIKT nic nie pisze a ja mam na oku zetor proxima 110 power lub case farmall 115a obydwa sa w podobnej cenie z pełym wyposażniem i turem 3sekcyjnym z osprzetem. cena to 180 tys netto. co sadzicie o tym wyborze ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

jeśli chodzi o ciągnik ok. 115 KM, osobiście polecam ciągnik TD5.115 12x12 PowerSchuttle 4 cylindry,  klimatyzacja, WOM 540/1000, 2 wyjścia hydrauliczne tylne, szyberdach, przednia oś hydrauliczna. Cena ok.143tys. NETTO. Z ładowaczem Metal-Fachu z chwytakiem i łyżką ok. 15tys zł. Jeśli zależy Ci na bardziej kompaktowym ciągniku z większą ilością elektroniki, mogę polecić jeszcze T4.115 w okolicach 160 tys. NETTO.

Na pewno się nie zawiedziesz na niebieskich ciągnikach :-)

 

 

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnexx    0

Polecam rozejrzeć się za MTZ'em.


Rolnex <--- Hurtownia części do ciągników i maszyn rolniczych. Sprzedaż ciągników MTZ Belarus.  www.rolnex.pl   rolnex97@gmail.com 

  (81) 855-54-43   Lubartów... Łucka ... woj. Lubelskie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, ciągniki do wyboru:

 

NH T5.105 EHR, przedni tuz, klima, dual command 24x24 (o electrocommandzie nie chce słyszeć, miałem go w T5.105 i T6.120 na testach, po 12 godzinach orki głowa boli, wyje niemiłosiernie), cena 165 tyś netto

 

Landini Powermondial 115 EHR, przedni tuz, klima, skrzynia 36x12, cena 169 tyś netto

 

Lamborghini Strike 105.4 EHR przedni tuz, klima, skrzynia 32x32, cena 170 tyś netto

 

Claas Axos 340 EHR, przedni tuz, klima, skrzynia 30x30, cena 160 tyś netto

 

 

Dodam że to miałby być ciągnik główny do pługa, agregatu ścierniskowego, agregatu uprawowo-siewnego. Jakby ktoś miał jakieś inne wieści jestem w stanie dołożyć do 180 tyś netto MAX. 

 

Edytowano przez Rolnik_z_Rudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77
Napisano (edytowany)

Witam, po długich namysłach najprawdopodobniej będzie to NH i mam pytanie jakiego NH dostane do około 200tyś +/- Oczywiście mowa o nowym sprzęcie ;)

Dodam, że ma to byc główny ciągnik do gospodarstwa myślałem nad T5.115 ze względu na dobre opinie o nim. Orientuję się ktoś może w cenie ?

Edytowano przez delta6583

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długich namysłach najprawdopodobniej będzie to NH i mam pytanie jakiego NH dostane do około 200tyś +/- Oczywiście mowa o nowym sprzęcie ;)

Dodam, że ma to byc główny ciągnik do gospodarstwa myślałem nad T5.115 ze względu na dobre opinie o nim. Orientuję się ktoś może w cenie ?

 

T5-tki poszły ostatnio w górę i to bardzo, w 2012 chcieli za T5.115 176 tyś netto (Agros Wrońscy), teraz jak wybierałem ciągnik to za T5.105 już chcieli 186 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj