Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatykanie bizona w rzepaku

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 01 lipiec 2014 - 19:54

Zatykanie bizona w rzepaku Panowie, którzy posiadają Bizon ZO56 z rozdrabniaczem słomy. Macie problemy z zatykaniem się go w rzepaku? Od 2 lat problemy z koszeniem rzepaku, łodygi się klinują i zatyka co jakiś czas. Czy to może jakaś wada konstrukcyjna w tym modelu. Wcześniej takich problemów nie mieliśmy jak teraz, ale też trochę mniej rzepaku było. Dodaliśmy jedynie stół do niego 2 lata temu, ale co ma stół do tego? rozdrabniacz chodzi bez zarzutów, noże naostrzone, a i tak się zatyka co jakiś czas. I to już nie chodzi głównie o uwrotniki, gdzie szarpie się przy zmianie kierunku jazdy, czy tereny, górki, gdzie jest możliwe, ale prosty teren i nagle. Gdzie znajdę jakieś zdjęcia na których, widać tył od środka, może konstrukcja jakaś inna czy jak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zatykanie bizona w rzepaku Dzisiaj, 22:57
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:25

Zatykanie bizona w rzepaku Gdzie go zatyka? Na klawiszach?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:50

Zatykanie bizona w rzepaku Nie wiem dokładnie, jakby w tym odstępie miedzy wytrząsaczem, a nożami, albo wytrząsaczem, a....blachą tyłu.. Po prostu zatka przestaje lecieć, nie moge złapać tego momentu, dopiero jak widzą, że słomy przybywa na wytrząsaczach, lub przestaje lecieć rozdrobniona słoma..

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:07

Zatykanie bizona w rzepaku Przerabiałem to. spróbuj podnieść lekko klepisko żeby badyle mocniej przytłukło. Jak to nie pomaga można tą blachę nad sieczkarnią odkręcić to szybciej idzie go odepchać.

#5 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:13

Zatykanie bizona w rzepaku problem rozwiążesz jak noże WYMIENISZ!! Noże możesz mieć "naostrzone" ale jak będą na końcu ostrza okrągłe to rzepaku nie łyknie.

#6 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:24

Zatykanie bizona w rzepaku Musisz opuscic ta listwe z nozami na dol. Chodzi o te noze, ktore sa na stale na takiej listwie ktora regulujesz wielkosc rozdrobnienia slomy. Sloma rzepakowa bedzie slabiej pocieta, ale spokojnie z czasem sie rozlozy. Potem do zboza podnies ta listwe z powrotem do gory.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:36

Zatykanie bizona w rzepaku To nie na tej listwie z nożami się zapycha, @Ginterpol podał odpowiedni przepis na sukces i nie ma różnicy w jakim kombajnie.

#8 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:58

Zatykanie bizona w rzepaku Ale noże mam w dobrym stanie, ostre są, żadnego zaokrąglenia..
@darekpol - no właśnie dałem ją lekko w dół i zamontowałem kawałek blachy z tyłu, który robi taki pół księżyc - nie ma kwadratowego zakończenia z tyłu w środku, tylko takie okrągłe. Już naprawdę pomysłów brakuje..

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2014 - 22:26

Zatykanie bizona w rzepaku Pozostaje Ci już tylko koszenie samych strączków rzepaku (możliwie wysoko) i zmniejszenie szczeliny na młocarni aby bardziej mieliło badyle.

#10 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 14:30

Zatykanie bizona w rzepaku kristoforn ma racje, trzeba kosić tylko strąki, w tym roku rzepaki ładne wysokie, to się zapycha, zobacz czy masz na ramie sieczkarni jakieś rozpórki albo wzmocnienia - to na nich się zawiesza masa
Znajomy tak miał na rogach ramy, wspawał pręty które miały wzmacniać ramę a przez to się zapychało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Junior538

Junior538

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 23:28

Zatykanie bizona w rzepaku A pryskasz może round*pem i siarczanem to też trochę się przyczynia albo masz nie dojrzałe łodygi ja w tym roku 1 raz bizonem swoim rzepak kosił będe i zobacze jak mi bedzie szło

#12 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:27

Zatykanie bizona w rzepaku Ja od 2 lat dałem sobie spokój z koszeniem rzepaku bizonem. Wystarczy, że łodygi nie będą dojrzałe i zaczyna się mordęga bo zapycha klepisko i weź to potem wydrapuj i kręć bębnem, mi akurat na sieczkarni nie zapychało

#13 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:20

Zatykanie bizona w rzepaku

Ale noże mam w dobrym stanie, ostre są, żadnego zaokrąglenia..
@darekpol - no właśnie dałem ją lekko w dół i zamontowałem kawałek blachy z tyłu, który robi taki pół księżyc - nie ma kwadratowego zakończenia z tyłu w środku, tylko takie okrągłe. Już naprawdę pomysłów brakuje..

Do rzepaku noże muszą być w bardzo dobrym stanie.. ostrze musi kończyć się pod kontem prostym

http://allegro.pl/no...4388977964.html

tak ma wyglądać ostrze..

A problemy z zatykaniem bębna rozwiązuje się tak. Klepisko ustawiasz tak aby szczelina na wylocie była większa niż na wlocie. Tzn. szczelina wlotowa np. 20m wylotowa 30m. mój ojciec potrafił rzepak bizonem młócić 2ha/h tylko jeszcze miał parę przeróbek jak 2/3 klepiska zaślepione gładką blachą i sita poprzerabiane tak aby całe powietrze przedmuchiwane było przez sito.

#14 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:28

Zatykanie bizona w rzepaku Ale mi się nie zapycha z przodu, w środku bizona, tylko na samym tyle. Tak, trochę zielonych łodyg się dostanie i się kantną i reszta na nie i się robi kupka i zapchane..
Tak oczywiście pryskany jest roundpem 1,5-2tygdnia przed koszeniem. Nie wiem jak wygląda to w innych kombajnach, wziął bym pomysł i jakąś przeróbkę zrobił, ale nigdzie nie mogę fotek ze środka znaleźć..
@Ginterpol 2ha w godz? bizonem? rzepak, który ciężko wchodzi w bizon normalnie? Jak :) ?Bez start w ziarnie i bez zatykania się???

A to może tak spytam. Jakie przeróbki wykonać żeby koszenie szło szybciej i lepiej w rzepaku?

Edytowany przez Famer21, 04 lipiec 2014 - 15:44.

#15 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:34

Zatykanie bizona w rzepaku o przeróbkach to musiałbyś gadać z moim ojcem.. Wiem tylko że prześwietlał dokładnie budowę kombajnu NH cx880.
jednego razu ojciec widział jak młóciłem rzepak. szczelinę na wlocie miałem ustawioną na 35mm a na wylocie 50mm. mam film z omłotu nagrany jakimś kiepskim telefonem.. film został nagrany w latach 2004-2006. nie pamiętam dokładnie.
jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz prędkość ok. 9km/h i obciążenie silnika na 110%
pamiętam że ojciec największy problem miał z bębnem .. bo mimo ustawienia szczeliny wylotowej większej jak wlotowej (przy zbyt mocnym odchyleniu klepiska tyłem coś zaczęło ocierać. nie wiem dokładnie) to i tak się zapychał.. a następna przeróbka to wstawienie blachy na 2/3 klepiska aby masa przechodziła bardziej ślizgiem i rozwiązał się problem zapychania..
Dodatkowo wstawiał jakieś zaślepki za sitami aby wiatr skierować w 100% na sita. przerobiony był też podajnik niedomłotów bo też się zapychał.

A jeszcze była druga chłodnica wody i na wytrząsaczach dokręcone dodatkowe kaskady z blach ale dużo wyższe jak te oryginalne.

Edytowany przez Ginterpol, 07 lipiec 2014 - 21:39.

#16 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:19

Zatykanie bizona w rzepaku znam ten problem tylko ze w rekordzie poprostu rzepak lodygi nie moga byc zielone i trzeba ciac rzepak wysoko a na rzycho dobra talerzowka wjechac czyba ze reglonowac rzepak

#17 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:49

Zatykanie bizona w rzepaku Tył zmodernizowaliśmy jak w Claasie, nowe noże te, które już były do wymiany, oprysk round*pem i koszenie było piękne :) Odczekaliśmy 1,5 tygodnia po descylacji, nie zatkał sięani raz, jazda na przyspieszaczu, łodygi na wysokości 30 cm cięte.

#18 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:15

Zatykanie bizona w rzepaku no jak bedziesz widzial ze masz czysty rzepak i nie ma zielonych lodyg to mozesz ciac bez desekacji tylko wysoko i gitara bedzie noi rzecz jasna nie za szybko

#19 Share Pros

Pros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 23:22

Zatykanie bizona w rzepaku Jakim biegiem jeżdzicie w rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 październik 2014 - 22:10