1994kuba1994

mniszek lekarski pilne

Polecane posty

1994kuba1994    63

Czy jak mam pole od laki ijest troszke bardziej wilgotne to uda aie w tym oddcinku pola mniszek? 15 ar mniszka ile moze kosztowac zalozenie? Trzea miec jakas umowe na to czy nie trzebai da sie sprzedac? Lepiej z korzenia go sadzic czy siac z nasion? A mam jeszcze jedno pytanie, mniszek lekarski a kozlek lekarski to to samo czy jak? zakładam nowy temat aby zostal zauwazony a bardzo pilne to dla mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaszu   
Gość agaszu

Mogę odpowiedzieć na drugą część pytania dotyczącą mniszka a kozłka. Nie jest to to samo . Mam nadzieję, że się nie mylę, ale kozłek lekarski należy do rzedu szczeciowców a mniszek do astrowatych. Kozłek jest byliną dwuletnią a mniszek rośliną wieloletnią. Mniszek jest rośliną niską należącą do grupy chwastów rozetkowych (niskich) gdyż osiąga wysokość 10-20 cm a kozłek już znacznie większe bo od 50 do 200 cm i nie wiem czy czasem nie należy do chwastów o silnie drewniejących łodychach [ostatnie porównanie tyczy się łąk/pastwisk gdzie rośliny te są w nadmiarze niepożądane]

Edytowano przez agaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie byłoby lepiej najpierw się zorientować "co chcę uprawiać"? Np. wpisać w wyszukiwarkę - kozłek, mniszek... żeby chociaż wiedzieć jak to wygląda? Poszukać zbytu PRZED założeniem plantacji? Dowiedzieć się co roślina lubi, a czego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez franec
      Witam
      Co sądzicie o DF Agrofarma 410 - 85 KM.
      Niedawno miałem okazję przejechać się Agrofarmem 420 (99 KM)w porównaniu z NH o podobnej mocy znacznie lepiej mi się podobał, ale dla mnie jest to za duży ciągnik- potrzebuję takiego ok 85 KM. Dodam że za tego DF 99 KM z szerokimi oponami, szklanym dachem, klimatyzacją i ulepszonym tylnym mostem(nie wiem na czym miało by to polegać ale dealer tak twierdził, skrzynia mechaniczna z reversem cena ok 140 tys netto.
      Jeżeli macie jakieś doświadczenie z DF 410 to napiszcie (najbardziej interesuje mnie jego ewentualna awaryjność i ilość paliwa jaką może spalić.
      A może coś z SAME lub Lambo (w niższej cenie ) 85-90 KM?
       
      Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki dotyczące PROW-u. Ile mam czasu na zakup maszyn od momentu podpisania umowy z agencją? słyszałem że 2 lata + rok jeśli bierze się w dwóch pulach- czy jest to prawda?
    • Przez thaler351ta
      kto zajmuje się uprawą ziołami?takimi jak babka płesznik i lancetowata jeżówka lubczyk i prawoślaz?bo mam problemy z chwastami i chcą mnie z pola wygonić
    • Przez zyz1o
      Witajcie mam taki problem w jonderku ze pali mi bezpieczniki F03/02 w ksiazce napisane jest ze odpowiada za naped wom itp i jest on zwiazany z BCU dodam tez ze nie mam lewego kierunkowskazu nie miga cala lewa strona chlopaki od jd powiedzieli mi ze to wina bcu dalem do naprawy koles sprawdzil i mowi ze wszystko dobrze zalozylem i dalej to samo kierunku nie ma i na wyswietlaczu migaja 3 kontrolki od kierunkow i teraz ten bezpiecznik. Zauwazylem ze jak sie wszystko nagrzalo ciagnik elekryka to wsadze bezpiecznik i od razu po sekundzie spalony traktor postal pare dni wsadzam bezpiecznik no i dalo sie pojezdzic jakies 10min moze mniej powiedzcie mi co mam robic a moze znacie jakiegos dobrego elektro mechanika co ogarnie ten temat jak tak to prosze o kontakt nawet na priv dodam ze jestem z podlaskiego aha i jeszcze taka zecz koles od jd podpiol laptopa i wykazalo mu ze jest spalony bezpiecznik od kierunku i ten F03/02 a bezpieczniki byly dobre jakies sugestie ?
    • Przez marianek071
      pryskam ciagnikiem T25 i gniota sie maliny prosze o porady jak wykonac oslony na kola , prosze o jakies zdjecia
      PILNE !!!
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj