Skocz do zawartości

Zdjęcie

kwoka na jajkach

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 16:51

kwoka na jajkach jeśli podskakiwały to . powinny być zalężone dobrze że nie poszły na dno , czy później jajka się na kluły tzn mała dziurka na jajku , słychać coś jak weźmiesz do ucha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kwoka na jajkach Dzisiaj, 20:06
  •  

#22 Share youngPch

youngPch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 21:59

kwoka na jajkach Właśnie nic:( a pod latarkę wziąłem doraźnie to plus minus 5/6 jajko wypełnione tylko w tej małej części prześwit był i jakieś cięższe...ale mini kurek zero...póki co...chyba zostawię tej skoszarowanej może co wysiedzi bo podziobie mnie zestresuje się a i tak jej z dziury nie wyszarpię:/

#23 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 16:49

kwoka na jajkach ile już minął termin klucia n Twoim miejscu poczekał bym 2-3 dni jak nic , nie będzie to raczej nic z tego nie będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share youngPch

youngPch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 10:34

kwoka na jajkach No dzień 27 dzisiaj więc lipton zapewne...zastanawia mnie jak mam wyszarpać spod tej skoszarowanej...dostępu brak.

#25 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 16:02

kwoka na jajkach to już nic z tego nie będzie , a tamtej spróbuj posypać troszkę karmy to może sama widzie

#26 Share youngPch

youngPch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 20:58

kwoka na jajkach No jutro ją przycisnę...:) Aaaa jest sens aby ewentualnie jakoś jedno-dniowe kurczaki "podrzucić"?? Siedzą dalej...

P.S. jajka przesiedziane do wyrzucenia mam rozumieć??

#27 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 08:15

kwoka na jajkach jajka do wyrzucenia , ja bym dokupił na Twoim mieiscu kilka kurcząt . :)

#28 Share youngPch

youngPch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 21:03

kwoka na jajkach Jedno małe jest:D w poniedziałek podskoczę na jarmark i ze 4 malutkich kupię...druga dalej na jajach siedzi...

#29 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 sierpień 2014 - 08:19

kwoka na jajkach Poważnie pytałeś o możliwość zjedzenia jaj spod kwoki???

Jak już kupisz kurczaki to weź 10 zależnie od wielkości kwoki to nawet 20. Z podkładaniem kurcząt to loteria. Czasem przyjmie, czasem nie. Ale masz 2kwoki to któraś na pewno przyjmie. Jak będziesz kupował to żeby kolorem nie różniły się od tego co się wykluł, bo jak kwoka wdrukowała sobie wygląd tego kurczaka to różniących się na pewno nie przyjmie.
W tym roku wykluło się kilka zielononóżek, kurczaki takie jak w mojej galerii. Po 2 dniach bo był targ dokupiłem kurczaków brojlerów, kolor jasnożółty. Kwoka nie przyjęła ich, za bardzo różniły się. Na szczęście miałem inną która dopiero co zasiadła i siedziała w pustym gnieździe, przyjęła bez problemu

#30 Share youngPch

youngPch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 15:31

kwoka na jajkach Z przekąsem pytałem:)

Ogólnie nie dokupiłem bo nie mieli takich małych kurcząt...we czwartek spróbuję może kupię maleństwa. Ogólnie z jednego rzutu na 5 kur jeszcze trzy ubzdurały sobie potomstwo...i jajek do zjedzenia brak. Zbieram na bieżąco...dobry sposób aby przestały się podkręcać na potomstwo?? Jedno malutkie starczy i jeszcze jedna siedzi a młody pod nią, ewentualnie dokupię jak będą we czwartek...ona przygarnęła go;)

Jajko na twardo dla młodego drobno pokrojone dobry pokarm??:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 08:47

kwoka na jajkach Kurczaki karmiłem przez pierwsze 2tyg kupna paszą po kilku dniach wprowadziłem gotowane kacze jajo ale nie codziennie. Później stopniowo przeszedłem na śrutę z pszenicy, jęczmienia i łubinu oraz gotowane ziemniaki.

Moje kwoki już chcą siedzieć drugą rundę. Kurczaki odchowały i mało im. teraz jedna siedzi w pustym gnieździe i nie przeszkadza jej to. Na odwyk pójdzie do klatki. Brak jajek nie zawsze wystarcza, zależy jaki silny jest instynkt

#32 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 16:13

kwoka na jajkach jajko jest dobre ale , najlepiej pasza dla kurcząt
gwozd od ilu tygodni dajesz śrutę jak , można wiedzieć ?

#33 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 20:49

kwoka na jajkach ja kilka lat mam kurczaki takie hobbi , kura siedzi 21 dni i wyprowadza kurczaki sama , nie interesuje sie w tym czasie nia tylko nie maja inne kury dostepu do niej , miałem leghorny, zielononozki, a w tym roku na 16 jajek mam lakenveldery 14 szt od połowy maja , od pierszego dnia prowadza je po ogrodzie a male maja dostep do gotowej paszy

#34 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 23:27

kwoka na jajkach W tym roku zaczynałem od paszy, po jakimś tygodniu co 2-3dni z paszą rozminąłem gotowane kacze jajo ze skorupką. Jak skończyły 2tygodnie do paszy stopniowo dodawałem śrutę, co kilka dni coraz więcej i nadal dodawałem gotowane jajo.
Myślę że od początku na śrucie tez można tylko jest problem z białkiem, w zbożu jest go za mało a polskie strączkowe są ciężko strawne dla maluchów. Łubinu podaje około 10% w śrucie a ostatnio kupiłem poekstrakcyjną śrutę rzepakową i daje tego około 5%, taki dodatek...
Jak kurczaki mały miesiąc zacząłem podawać im gotowane ziemniaki z osypką z tego co śruta.
W zeszłym roku miałem koncentrat białkowo-witaminowy(czy jakoś tak) i mieszałem to ze śrutą zbożową.

Leghorny kwokały??? U mnie nawet zielononóżki nie chcą. Kwoczą towarówki i specjalnie do tego celu zdobyte liliputki

#35 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 16:10

kwoka na jajkach dzięki za odp , a jakiej rasy Masz liliputy ,

#36 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 20:21

kwoka na jajkach Liliputki to takie bezrasowe wiejskie małe kurki od kolesia który ingeruje w swoje kury tylko w ten sposób że zjada nadmiar kogutów

#37 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 21:51

kwoka na jajkach Witam,nie może być za wiele kogutów (alfonsów) ,bo tylko wojny toczą o harem i się rozbijają ,a rosołek jest smaczny :lol: Pozdrawiam.

#38 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:44

kwoka na jajkach U mnie kwoka też siedziała na jajkach wszystkie wyżarła a potem mimo iż nie było jajek to dalej siedziała jeszcze z pare tygodni a ostatecznie zdechła.Co do kogutów u mnie są dwa i stary młodego przegania

#39 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:55

kwoka na jajkach Wczoraj wykluły mi się kurczaczki:) To pierwsze moje takie narodziny:) jak narazie jest 7 sztuk i 3 jajka jeszcze leżą.Tak sie teraz zastanawiam jak sie nimi opiekować, co im dawać jesć czy dogrzewac je jakąs żarówką, czy poprostu zostawić to dla kury mamy pod jej opiekę? Podpowiedzcie troche bo fajnie by było jakby wszystkie wyrosły:) Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:01

kwoka na jajkach Zapewnij im suche pomieszczenie i bez przeciągów. Dogrzewania nie potrzebują, ważne żeby miały sucho i czysto. Często myj poidło i karmidło. Do picia przez pierwsze dni to najlepiej woda przegotowana a do jedzenia pasza. Pasza jest pełnowartościowa i nie trzeba kombinować nic więcej. Jak będą starsze to można wprowadzać inne pokarmy. najlepiej żeby nie przeszkadzały im inne dorosłe ptaki. Przez pierwszy tydzień kurczaki nie potrzebują wybiegu. W tym czasie najważniejsze jest ciepło pod kwoką o odpowiedni pokarm.

Na jednego koguta w zależności od temperamentu powinno przypadać od kilku do kilkunastu kur. Kury ciężkie, spokojne to harem może być mniejszy, kury lekkie, pobudliwe to na koguta nawet kilkanaście kur