direx7

Kurnik ze stodoły.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
direx7    1

Witam Panów. Mam do zagospodarowania stodołe ok 200m^2 i oborę koło 80m^2. Pomyślałem o hodowli kur na jajka albo na mięso. Mam kilka ha ziemi to coś tam bym miał swojej paszy reszte dokupił. I moje pytanie czy w ogóle da jakis to wymierny zysk> Jaka hodowla lepsza? Na jajka czy na mięso? Podkreślam, że miał by to być dodatkowy dochód bo pracuje. Myślałem tak o 600kur żeby trzymać je. Jaki byłby koszt doprowadzenia obory i stodoły do takiego stanu, żeby można było hodować kury? Czy przy takiej ilości dać sobie spokój. Licząc 600kur i że każda zniesie jedno jajko dziennie, dało by to przez tydzień 4200jajek czyli przez miesiąc ok 18tyś. sprzedająć średnio po 60gr dało by to zysk ok 10tyś zł. Co muszę wliczyć w koszty> prąd woda co jeszcze? proszę doświadczonych kolegów o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Widac kolego, ze nie masz chyba wiecej jak 13 lat. Bo tok myslenia mi pasuje do tego. Wiec tak. Zastanow sie, gdzie te jajka sprzedasz. Bo ja mialem sasiada co myslal tak jak Ty i zbankrutowal. 600 kur - najpierw je kup - srednio po 10 zl szt - 6 tys.

600 kur - rocznie - 25 ton paszy z koncentratem, czyli 25x700 - 17500 zl. Plus koncentrat tygodniowo koszt - 170 zl x 52 tyg - 8840 zl. Czyli razem koszty okolo 33 tys.zl. Z 600 kur bedziesz mial po 3 miesiacach od zakupu miesiecznych pierwsze jajka. Niosa sie one z poczatku slabiej, potem przez 4 miesiace i potem znowu slabiej, srednio przez rok watpie, abys mial dziennie 300 jaj. Pytanie gdzie je bedziesz sprzedawal? Bo mysle, ze posrednik nie da Ci wiecej jak 40 gr. Jesli takiego znajdziesz. Ale zakladajac, ze takiego znajdziesz 44 tys. Przy czym musisz odwiedzic kurnik 4 razy dziennie, bo chyba nie zakladasz ze pojdziesz tylko wieczorem po pracy i jajka pozbierasz i to wszystko. Bo jesli tak to nie pozbierasz 300 tylko 150. Zatem masz racje, ze 10 tys. ale rocznie, a nie jak napisales miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

twoim tokiem myślenia nie opłaca się to wogole a kurniki budują się jeden za drugi. typowy polak co mu sie ni opłaca nic a hapie wszystko co sie da. pozdro czekam na "mądrzejszą" radę

 

a i chyba nie masz pojęcia o tym jak kury znoszą jajka, jedna kura przy odpowiedniej paszy znosi 3 jajka na 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja radził bym Ci na jajka musisz wliczyć to co napisałeś , koszty żywienia najlepiej jak byś miał stałych klientów na taka ilość było by ciężko chyba że jakiegoś dużego odbiorce wszystkich ale wtedy cena raczej sporo niższa , ja ma stałych odbiorców ale biorą kilka mendli miesięcznie ok 9-10 zł nieraz sprzedaje na rynku do gościa który wywozi na giełdę ale to tylko mniejsze albo mieszanka duże i małe ale on płaci ok 6-7zł mendel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

myślałem o szkołach, sklepach, restauracjach. Tylko czy na dostarczanie im to muszę mieć swoją firmę czy jak? też myślalłem o rynku i żeby mały sklepik otworzyć w mieście z jajkami i wtedy już działalność założyć. no wiadomo, że jajko jajkowi nie równe, jest małe jest duże jest i dwu żółtkowowe to i cena będzie różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

twoim tokiem myślenia nie opłaca się to wogole a kurniki budują się jeden za drugi. typowy polak co mu sie ni opłaca nic a hapie wszystko co sie da. pozdro czekam na "mądrzejszą" radę

 

a i chyba nie masz pojęcia o tym jak kury znoszą jajka, jedna kura przy odpowiedniej paszy znosi 3 jajka na 2 dni.

Chłopie wez się nie kompromituj tym co piszesz. Masz kury? Jak byś miał to byś wiedział, ile kura znosi jajek a nie wypisywał głupoty. Zastanów się dlaczego Ty masz kilka ha, a nie 100? Skoro tak dobrze? Dlaczego Ja mam produkcję zarówno trzody i kur ponad 1000 szt. Doskonale wiem ile jest z tego zysku a pracują przy tym 3 osoby. Przypadkiem nie wychowałeś się w mieście i dostałeś te kilka ha i teraz myślisz o takich zyskach?

Dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć mi na pytanie gdzie sprzedasz te jajka? Oczywiście niezbędne będzie pozbycie się dotychczasowej pracy którą wykonujesz, bo mnie krew zalewa jak czytam Twoje posty jak to fajnie będzie i.t.d. To chłopie do roboty i napisz za kilka lat jak się dorobiłeś i jakie to zyski są. bo nikt kto ma kury takich głupot by nie napisał. A Ci co stawiają te kurniki to fakt mają kur 600, ale 600 tysięcy kur.

PROSZĘ MODERATÓRÓW O ZAMKNIĘCIE TEGO TEMATU.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

ty się nie kompromituj. chyba żyjesz na jakimś zad*piu co nowa technologia nie doszła jeszcze. z tobą nie będę rozmawiał bo jesteś typowym polakiem co mu się nie opłąca. to pytam po jaką cholere to robisz idz do roboty i z bani. jakby ci sie nie oplacalo to bys tego nie robil... proste. chce wejsc w interes zeby wlasnie miec te 100ha i chce zaczac od malego kurnika zeby zdobyc doswiadczenie i postawic wiecej. odp ci na pytanie gdzie sprzedam jajka..... przy wiekszym kurniku znajomy podepnie mnie do siebie i bedde mial zbyt.... to co ty chcesz zeby kura zniosla jedno jajko na tydziien> czlowieku co ty masz za hodowle, i sie nie dziwie ze ci sie nie oplaca.... aktualnie mam 10 kur i codziennie jest 10 jajek i nie ma wyjatku ... znajomy co wlasnie ma kurnik z 12tyś kur ma codziennie powyzej 13tys jajek wiec mi nie gadaj ze to nie jest osiagalne... tematu nie zamykać tylko ty sie zamknij bedzie wieksza korzysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Haha. Powiesz jeszcze, ze znajomy sprzedaje te jajka po 60 gr. Masz 10 kurek haha. To dlaczego masz 10 a ja 1000? Mi kura znosi jedno jajko co dwa dni, a Tobie dwa jajka w jeden dzien. Ja mam 98 ha, Ty masz 6 - dziwne co? Przeciez to Ty masz lepsze wyniki? Skoro znasz przepis na sukces, po co to konsultujesz? Wszystko wiesz! Masz 10 kurek i 6 ha! Moze zostaniesz moim nauczycielem? Bo ja taki zacofany, zatem zadam Ci pytanie skoro jestem tak w tyle.... Ile razy u Ciebie byla telewizja? Bo przeciez taki szacunek masz?

A tak merytorycznie to napisalem Ci wyraznie w 1 poscie, ze z 600 kur max zysk roczny to 10 tys, ale z dodatkowej pracy musisz zrezygnowac aby to osiagnac. Ty napisales ze 18 tys miesiecznie... Czyli Twoj kolega ma 20 razy tyle czyli 360 tys miesiecznie haha kompromituj sie dalej. Tylko najpierw cos osiagnij w zyciu. Bo 10 kurek to wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

ale ty tępa dzida jestes... tylko tyle ze ty masz 30+ lat a ja 20. wiec nie zdziw sie jak w wieku 25 lat bede mial wieksza produkcje jak ty. pewnie ze jestes zacofany i to kilkanaście lat. a i on wyobraź sobie sprzedaje jajka po 80gr do wylęgarni plus dwużółtkowe po 50gr. ty o takich pieniadzach mozesz marzyc. konsultacja byle kogo mnie nie interesuje i tak masz racje nie bede juz wiecej pytal bo znowu sie trafi ktos jak ty co tylko umie krytykowac a nic nie pomorze. pogadamy za 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ale ty tępa dzida jestes... tylko tyle ze ty masz 30+ lat a ja 20. wiec nie zdziw sie jak w wieku 25 lat bede mial wieksza produkcje jak ty. pewnie ze jestes zacofany i to kilkanaście lat. a i on wyobraź sobie sprzedaje jajka po 80gr do wylęgarni plus dwużółtkowe po 50gr. ty o takich pieniadzach mozesz marzyc. konsultacja byle kogo mnie nie interesuje i tak masz racje nie bede juz wiecej pytal bo znowu sie trafi ktos jak ty co tylko umie krytykowac a nic nie pomorze. pogadamy za 5 lat.

Pozwoliłem sobie zacytowac ten post, aby tego nie zmieniono. Polecam zacząć pracować i realizować plany już dziś. Chętnie porozmawiam z Tobą za 5 lat i wtedy bedziesz miał okazję się wykazać merytorycznym doświadczeniem. Ja kolego mam 27 lat i przyznam Ci się do czegoś. W Twoim wieku miałem podobne wizje, bo nie miałem pojęcia ile to na prawdę jest zysku z danej ilości zwierząt.

Ale pozwolę sobie dać Ci jedną radę skoro jesteś tak ambitny - zaczynaj od 6 tys kur niosek, bo z 600 to wiele nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz210692
      Witam. Ja pytaniem czy będzie mi się opłacało kupić od sąsiada stodołę i przerobić ją na chlewnię na głębokiej ściółce. Hodować te świnie w cyklu zamkniętym. Mam 15 h zimie, mam taką koncepcję kupować pasze pełno porcjową, czy się opłaca. A na koniec tuszu dopaszać własną paszę. czy będzie mi się opłacał. czy tylko popadnę w długi?
    • Przez koma666
      posiadam murowana stodołe, wymiary 9x18 z białej cegły, mur 12cm wzmacniany co kawałek słupkami z cegły 24cm
      chodzi mi po głowie pomysł aby rozebrac to do fundamentów i na tych samych fundamentach pobudowac tuczarnie na głebokiej sciółce dla ok 120 sztuk, tzn chce zrobic 4 kojce po 30 szt i do kazdego drzwi do wybierania obornika
       
      musze posiadac jakies pozwolenia ?
      potrzebna jest zgoda sasiadów ?
      fundament ten sam wymiary były by niezmienione
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Prosze o informacje na temat zaswiadczen i dokumentow potrzebnych do adaptacji stodoly na porodowke dla loch.Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez hodowcamlody
      Aktualnie posiadam 8 krówek, miejsca jest w oborze głównej na 10 a w takiej dodatkowej 8, ale to uwięziówka. Co roku odchowujemy 5-6 jałówek, (część swoje część kupione, głównie Sim, Mo, i Hf czerwony) krowy z którymi mamy problemy zastępujemy tymi jałówkami no i jak któraś daje mało mleka to odpada i na jej miejsce wchodzi jałówka. Resztę przed zimą sprzedajemy bo w zimie jakby tak przyszło samemu robić przy 15 sztukach i to kiszonką głównie karmione (ciężka jak diabli, i krowy stoją głowami do ścian). Jedna obora od drugiej oddalona jest o prawie 150m (stary budynek po prostu przerobiony). Pasuje coś rozwijać bo sprzętu pokupione (prasa, owijarka, karuzela, przetrząsacz, 3 ciągniki c-360, mf 235 i 3050 4wd) a większość sezonu stoi bo zrobi się te 150 bali i parę z słomy i siana. Ornych prawie nie mamy, za słaba ziemia, nie opłaca się, lepiej na pastwisko (koło domu tak że przydaje się). Przechodząc do sedna chcę przerobić część stodoły bo i tak siana mniej się teraz robi ( jak stodoła była doładowana na maxa to dla 15 sztuk starczało od początku listopada do końca kwietnia i jeszcze zostawało =D).
      tak chcę żeby to wyglądało, aktualnie to jak ta stodoła idzie od dołu to idzie tak do samego końca. Wjazd do stodoły jest koło obory i tak zostanie bo inaczej się nie da (spadek terenu ) Strop aktualnie jest na wysokości 2,5m ale ta powierzchnia jest mała więc już lepiej ją stłuc i zrobić na wysokości tak myślę 3m, Strop nad korytarzem również bym dał żeby zamknąć budynek, u mnie góry to się cuda w zimie dzieją. Ogólna pojemność obory to ponad 500m3 więc licząc 20-25 na krowę to chyba ujdzie. Nie wiem z czego by zbytnio zrobić ściany, strop i z czego drzwi (większość do wymiany a na dodatek te wrota od wjazdu do stodoły są z desek i to takie szczeliny że szkoda gadać. Poradzi ktoś z czego to wykonać, czy to ma sens?? Ale się rozpisałem ...
    • Przez fioletowy
      Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli byków opasowych. W tej chwili trzymamy kilka krów i po kilka jałówek i byków, ale ja rozmyślam nad poważnym podejściem do hodowli, więc te kilka krów nie wystarczy, żeby się utrzymać. Na krowy nie ma zbytnio warunków (żadnych pastwisk blisko obory)
      mamy stodołę o wymiarach 12.5 x 10 metrów przebudowaną w 2003r. (wcześniej była to starodawna stodoła) i oborę uwięzieniową ze sklepieniem o wymiarach 8.40 x 10 metrów. Jest to w zasadzie jeden budynek oddzielony od siebie ścianą. Wydaje mi się, że przebudowa stodoły na oborę wolnostanowiskową nie będzie kosztowna, ale jest kilka kwestii o które muszę spytać.
      Przede wszystkim ile byków da radę trzymać w takim budynku? Dodam tylko, że zakładam dobudowanie niewielkiego wybiegu ( mniej więcej 4x12.5 metra)
      Niektóre ściany w stodole są z drewna, czy dla hodowli byków trzeba będzie to zmienić i zrobić normalne murowane albo blaszane ściany?
      Czy bykom w takiej stodole nie będzie trochę zimno w zimę?
      Czy przebudowanie obory uwięzieniowej na wolnostanowiskową będzie zgodne z warunkami ue ? Chodzi o to, czy nikt nie będzie robił problemów, że najpierw zwierzęta w tej samej oborze były uwiązane, a ja miałbym je teraz trzymać wolno?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj