Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór kombajnu - dylematy

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 14:13

Wybór kombajnu - dylematy Pomału nadchodzi decyzja o zmianie kombajnu. Poczciwy TCek staje się za mały i już na ten sezon będę wspomagał się usługą.
Ale do rzeczy: do skoszenia swoje plus usługi razem jakieś 400-450ha. 120 zboża, 50 rzepak, reszta kukurydza.
Przeglądając rynek pod uwagę biorę NH lub Claas. Napewno nie chcę rotora, czyli Case odpadł. John Deere też mnie jakoś nie przekonuje, no może seria T, ale chyba nie.
Z NH CX6090 lub wyższe CX 7090 lub 8070. Z Claasa nowe Tukano 450 lub Lexion 630, 650. Cechy w kombajnie istotne dla mnie: wydajność, niezawodność, jakość pozyskiwanego towaru, ergonomia obsługi, jak najmniejsza ilość czynności, które trzeba wykonać w celu przezbrojenia kombajnu zboże-kukurydza.
Podstawowe pytanie, to czy 5-klawiszowy kombajn z wyższej półki będzie bardziej wydajny od 6 klawiszowca z niższej półki (np. CX6090 i CX 7090)?
Czy do CX6090 lub Tukano 450 byłby sens zapinać przystawkę do kukurydzy 8 rzędową?
No i jeszcze cena. Pewnie duży CX lub Lexion będą kosztowały powyżej 1mln pln, a to chyba je zdyskwalifikuje. Po dealerach nie chcę na razie dzwonić, bo później oni zaczną dzwonić do mnie co tydzień, a tego chciałbym uniknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór kombajnu - dylematy Dzisiaj, 13:34
  •  

#2 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 15:47

Wybór kombajnu - dylematy No to jesteś słabym rolnikiem jak uprawiając 400 ha nie stać cię na kombajn za milion

#3 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:15

Wybór kombajnu - dylematy Po 1 nie napisałem, że uprawiam 400ha, po drugie w sumie masz rację, tylko muszę zwiększyć limit na karcie.

#4 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:34

Wybór kombajnu - dylematy nie limit tylko powierzchnię pola do 400 ha i kupisz kombajn za dopłaty z 2 lat

#5 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:53

Wybór kombajnu - dylematy Kolego nie chcę prowadzić z Tobą miałkiej dyskusji o aktualnej sytuacji w rolnictwie. Gdyby było tak dobrze, to bez zastanowienia Lexion 650, ale tak nie jest. Jeżeli nie masz nic merytorycznego do napisania, to proszę powstrzymaj się od komentrzy, które nic nie wnoszą do tematu.

#6 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:55

Wybór kombajnu - dylematy Sory

#7 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:20

Wybór kombajnu - dylematy Kolega kupił w tamtym roku cx8070 to komplet z przystawką do kukurydzy, stołem do rzepaku wyszedł go lekko ponad 1 mln. Z tego co mówił to jeżeli podczas jazdy ktoś odbiera ziarno to jest w stanie wykombajnować lekko ponad 3 ha na godzine pszenicy.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#8 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:51

Wybór kombajnu - dylematy moim zdaniem claas jest przereklamowany .. wydajniejszy jest nh i tanszy o tych samych parametrach .. kuzyn ma 3 lata tucano i sam mówi że myślał że bedzie to lepsza maszyna
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:56

Wybór kombajnu - dylematy @antoni to ze obkasza 400ha oznacza ma szastać kasą ? jaka sytacja w rolnictwie jest kazdy wie wiec trzeba szukac oszczędności na kazdym kroku..

#10 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:16

Wybór kombajnu - dylematy Jak kupujesz nową maszyne to ja bym na twoim miejscu pojeżdził po rolnikach i popytał......A nie na forum....
Moj znajomy dwa lata temu kupował kombajn i przeprowadzał wywiad to te Tucano podobno straszna porażka..... Tyle wiem..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:29

Wybór kombajnu - dylematy Będę szukał użytkowników jak już zapadnie ostateczna decyzja o zakupie. Od forum zaczynam. O tych Tucanach też raczej słabsze opinie słyszałem. Czekam na nowego Tucana. Zobaczymy czy będzie miał jakieś większe zmiany konstrukcyjne. Odnośnie NH, to tak jak napisałem, TCek to całkiem udana maszyna, mająca jednak pewne wady. Jedną z większych jest to, że przezbrojenie ze zboża na kukurydzę to cały dzień dla dwóch osób. Ale też jak Lexion ma kosztować 200tys. więcej od swojego odpowiednika NH, to raczej wybór będzie prosty.
Co ma wersja HD w CXach?

#12 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:46

Wybór kombajnu - dylematy Dla mnie NH już obraża rolników że niby mali te Polskie chłopki a ceny u nie których przestawicieli są droższe jak Claas

ja osobiści wybrał bym lexiona lub JD seria T,, na twoim miejscu nowe tucano będzie takie jak lexion

dla mnie już się liczy tylko CLAAS i JOHN DEERE szkoda że JD nie ma małych kombajnów

#13 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:37

Wybór kombajnu - dylematy Co do Tucano, czekam na parametry nowej generacji. Rury z górnym wysypem pewnie nie da złożyć pełnej? Czy do Tucana 450 lub NH CX 6090 jest sens rozważyć przystawkę do kukurydzy 8 rzędów? No i podstawowe pytanie: jak dużo trzeba przezbroić pomiędzy kukurydzą a zbożem?

#14 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:37

Wybór kombajnu - dylematy 8 będzie pewnie dużo droższa a wydajności nie zwiększy bo w mocnej kuku bedziesz stał w miejscu. Także moim zdaniem lepiej 6. Pytanie jeszcze jakim siewnikiem siejesz kuku bo jeśli 8 rzędowym no to wtedy mozna by sie jeszcze chwile nad tym zastanowić.

#15 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:13

Wybór kombajnu - dylematy No sieje 6 i to jest jak najbardziej argument za przystawką o takiej samej liczbie rzędów. Tak przypuszczałem, że ósemka bardziej do CX8000.

#16 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:45

Wybór kombajnu - dylematy To jeszcze takie pytanie: jaka jest różnica cenowa pomiędzy CX6090 a CX 8070?

#17 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 20:42

Wybór kombajnu - dylematy Zależy od wyposażenia licząc w podstawach w cenach wrześniowych różnica wynosi 200 tys. Odpowiadając na inne pytania, cx8 w podstawie kupisz poniżej miliona, 8 rzedowa możesz czepiać zarówno do cx6 oraz cx8 jedyne co to konieczny jest 3 silownik, przezbrojenie na kukurydzę: klepisko, zaslepy na bęben, sito górne, wyjąć połowę noży z szarpacza i to chyba generalnie wszystko. W razie pytań służę pomocą.

Edytowany przez mario_08, 03 lipiec 2014 - 20:56.

#18 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 20:50

Wybór kombajnu - dylematy rozważałeś Deutz Fahr-a??

#19 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:19

Wybór kombajnu - dylematy Deutz Fahr to dla mnie egzotyka w kombajnach. Jak mam w kombajnie do qq zmieniać klepisko, to nie chcę takiego kombajnu.
Czy w każdym kombajnie trzeba zakładać przysłony na bęben? Nie ma w ofercie uniwersalnych? Co sądzicie o serii W i T z JD?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 07:38

Wybór kombajnu - dylematy Zaraz zacznie się mój drugi sezon na cx6080. Pierwszy przeszedł bezboleśnie w sumie to nawet nie wiedziałem że miałem żniwa. W tym roku w żniwa pod kosę o 30 ha mniej ale za to trochę powykładało. Realna wydajność godzinowa przy sypaniu na postoju do 18 ton pszenicy. Spalanie średnie za zeszły rok nie więcej jak 14 litrów na hektar. W porównaiu z tc którym kosiłem wcześniej jest duża różnica.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem