Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur- spadek "mocy"

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Soul94

Soul94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 14:08

Tur- spadek "mocy" Witam!
Ostatnio swoim C360 3p (tur dwusekcyjny) ładowałem kłody drzewa podnosił je bez większego problemu aż gdy musiałem załadować większą kłodę po dodaniu większej ilości gazu podniósł ją ale od tej pory wydajność tura spadła. Zaczął podnosić dużo wolniej nawet "pusty". Dodam że podczas tej operacji zauważyłem wyciek oleju spod rurki hydrauliki zewnętrznej łączącą plecak z gniazdami z tyłu ciągnika czy ten wyciek mógł spowodować zapowietrzenie się siłowników w turze?
Awarie pompy raczej wykluczam ponieważ była zakładana pół roku temu nowa wzmocniona firmy zetor produkcji polskiej a przy próbie kiprowania wyraźnie przydusza silnik więc ciśnienie raczej jest w porządku. Tak czy siak jutro muszę zdjąć cały plecak ponieważ rozdzielacz mi się zaciął i podnośnik przestał działać więc mogę zerknąć przy okazji tylko na co zwracać uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur- spadek "mocy" Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:39

Tur- spadek "mocy" moze poszedł zawór bezpieczeństwa czy jak to się nazywa w rozdzielaczu ładowacza.

#3 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:00

Tur- spadek "mocy" Podejrzewam zawór bezpieczeństwa albo na pompie albo na rozdzielaczu pod siedzeniem. Ewentualnie mógł pójśc również zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu tym którym sterujesz bo on też taki ma.

#4 Share Soul94

Soul94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:14

Tur- spadek "mocy" Jak może się popsuć zawór bezpieczeństwa? Przecież on otwiera się kiedy ciśnienie jest większe od tego na jaki jest ustawiony potem automatycznie olej uchodzi ciśnienie spada i zawór zamyka się z powrotem. Czyż tak nie jest?

#5 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:34

Tur- spadek "mocy" Dokładnie jest tak jak mówisz tylko że pod wpływem ciśnienia końcówka ta co się otwiera zciera się i nie domyka się do końca przez co nie ma pełnego ciśnienia na wyjściu mimo że pompa elegancko pracuje. Wyjmij zawór dmuchnij w niego jak nie dasz rady dmuchnąć to wporządku a jak bedziesz słyszał powietrze to pomyśl o wymianie. Miałem już tak nie jednokrotnie w c360

#6 Share Soul94

Soul94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 06:19

Tur- spadek "mocy" Hmm no dobra co mi szkodzi ciągnik i tak rozebrany to sprawdzę wszystkie zawory chociaż zawór przy pompie zakładałem nowy wraz z nią pół roku temu ale różnie to może być. A jak do tego wszystkiego ma się moja teoria z zapowietrzeniem się siłowników przez wyciek oleju?

Edytowany przez Soul94, 30 czerwiec 2014 - 06:35.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 06:39

Tur- spadek "mocy" Prędzej będzie się lało niż zapowietrzało. Sprawdź czy są podkładki pod króćcami do których są przykręcone rurki hydrauliki zewnętrznej. Jeśli ją wypchało to olej wraca tym przeciekiem do skrzyni.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Soul94

Soul94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 14:45

Tur- spadek "mocy" Spuściłem olej po czym zatkałem palcem kanał łączący korpus z rozdzielaczem w plecaku a drugą ręką kręciłem wałkiem i faktycznie winny okazał się zawór przy pompie słychać było uchodzące z niego powietrze. Wykręciłem całą podstawę z pompą rozebrałem zawór na drobne części i na iglicy znalazłem mały opiłek metalu który zdążył już narobić szkód w postaci rysy dość głębokiej. Teraz trzeba tylko założyć nowy zawór poskładać wszystko do kupy i pracować dalej.
Dzięki za wszystkie sugestie.
Temat można zamknąć.

#9 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 10 kwiecień 2015 - 14:35

Tur- spadek "mocy" Witam. Mam problem w ursusie c360 z turem 2 sekcyjnym. To tak w ursusie mam pompę zetoroska 33.5l i na podnosniku grubera 800kg na małych obrotach bral do góry. a dzisiaj brałem turem bigbaga trochę podniósł i dalej nie mial sily aż węże drzaly. na pusto czy z bela to na obrotach 750 bez problemu rwie. A ja dostalem wielkiego zdziwienia. Co może być przyczyną ?

Edytowany przez vw141998, 10 kwiecień 2015 - 14:40.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 06:35

Tur- spadek "mocy"

Zmierz ciśnienie na zasilaniu siłowników. Nie podnosi znaczy ze nie ma.  Zmierz na wyjściach zew. ciągnika. Jeśli jest to pompa i rozdzielacz ciągnika ok, jeśli nie ma to tam szukaj winy.

KPK Kumurun Team

#11 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:39

Tur- spadek "mocy" Ja tak na oko myślę że może przepuszcza zawór od pompy i dalej nie idzie. No bo żeby nie podniósł 500kg no to jest karygodne. Do połowy podnioslem bez problemu a nagle stanął w miejscu i nawet dodanie gazu nic nie dało.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:40

Tur- spadek "mocy"

To raczej wygląda na brak oleju. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 05:57

Tur- spadek "mocy" Jest górny stan