Skocz do zawartości

Zdjęcie

12v w bizonie pod kompresor klimy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:28

12v w bizonie pod kompresor klimy Witam z kąt bezpiecznie pociągnąć 12v pod kompresor klimy i wentylatory w bizonie czytałem gdzieś że jak się pociągnie 12v z jednego aku to może się uszkodzić bo nie będą równo ładowane ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
12v w bizonie pod kompresor klimy Dzisiaj, 22:35
  •  

#2 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:44

12v w bizonie pod kompresor klimy Przetwornica z 24 na 12v. Dodatkowo puszczasz ją przez bezpiecznik. Przykładowo przetwornica 16a a bezpiecznik dasz 8a. Jeśli ta klima jest adoptowana z auta to wystarczyło tylko elektromagnes na sprężarce puścić przez przetwornice. Wentylatory można dać 24v bardzo tanie zresztą. Co do ciągnięcia kabla z jednego akumulatora - racja.

#3 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 13:23

. Wentylatory można dać 24v bardzo tanie zresztą.

szukałem ciężko z takim na 24v większość ciężarówek i innych sprzętów jest na wisku. Jedyna opcja dać w szeregowo dwa po 12v

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2014 - 14:27

12v w bizonie pod kompresor klimy Gdzie tak czytałeś że uszkodzi się akumulator bo z chęcią bym o tym poczytał. Nic się nie uszkodzi, w ciężarówkach również masz odzielną linie 12V i nic się tam nie uszkadza. Z drugiej strony jak kupujemy nowe akumulatory to też są nierówno naładowane, czasami nam pada jeden akumulator szybciej bo jest np starszy i nic się nie dzieje. Nie wiem kto wypisuje takie herezie

#5 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:10

Gdzie tak czytałeś że uszkodzi się akumulator bo z chęcią bym o tym poczytał. Nic się nie uszkodzi, w ciężarówkach również masz odzielną linie 12V i nic się tam nie uszkadza. Z drugiej strony jak kupujemy nowe akumulatory to też są nierówno naładowane, czasami nam pada jeden akumulator szybciej bo jest np starszy i nic się nie dzieje. Nie wiem kto wypisuje takie herezie

http://www.agrofoto...._60#entry898883 post #76

A w ciężarówkach niema takiego czegoś jak osobna linia tylko są podłączone szeregowo 2 aku i pod deską rozdzielczą jest przetwornica na 12v

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:17

12v w bizonie pod kompresor klimy Ciekawe jaki alternator identyfikuje akumulatory który ma jakie napięcie?

Edytowany przez Sadek, 29 czerwiec 2014 - 20:31.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:02

12v w bizonie pod kompresor klimy Nie da rady podłączyć tylko pod jeden aku bo ten nie podłączony pod 12V ma ładowanie 15-16 V czyli się przeładuję a te podłączony ma tylko do 13 V.miałem w swoim bizonie też tak i nie sprawdzałem ale jak miałem bidę zapalić kombajn a chodziły wentylatory na 12 V w kabinie to wtedy pomierzyłem i od razu kupiłem przetwornicę i jest git

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 07:56

12v w bizonie pod kompresor klimy Sprzęgiełko od sprężarki pobiera nie dużo prądu.także przez te 2-tygodnie w sezonie na pewno żaden akumulator z tego powodu nie ucierpi.
Nie zapomnij podłączyć zasilania przez czujnik ciśnieniowy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 09:18

Nie da rady podłączyć tylko pod jeden aku bo ten nie podłączony pod 12V ma ładowanie 15-16 V czyli się przeładuję a te podłączony ma tylko do 13 V.miałem w swoim bizonie też tak i nie sprawdzałem ale jak miałem bidę zapalić kombajn a chodziły wentylatory na 12 V w kabinie to wtedy pomierzyłem i od razu kupiłem przetwornicę i jest git

Tak z ciekawosci jaka kupiles przetwornice, jakiej mocy, moze link jakis??
Nie masz problemu z altkiem 24voltowym.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:04

http://www.agrofoto...._60#entry898883 post #76

A w ciężarówkach niema takiego czegoś jak osobna linia tylko są podłączone szeregowo 2 aku i pod deską rozdzielczą jest przetwornica na 12v

To i tak że nie napisał że alternator się obraził na akumulator. A ciężarówki nie wszystkie mają przetwornicę, kiedyś też nie stosowano przetwornic i jakoś ciężarówki czy kombajny chodziły a bizon nie jest sprzętem nowym

Edytowany przez misha24, 30 czerwiec 2014 - 16:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:06

Tak z ciekawosci jaka kupiles przetwornice, jakiej mocy, moze link jakis??
Nie masz problemu z altkiem 24voltowym.

Kupiłem coś podobnego jak ta http://allegro.pl/pr...4309163419.html a co altka nie mam problemu tylko mam wstawiony przekaźnik koło regulatora napięcia i podłączony prąd pod przekaźnik prosto od rozrusznika potem do regulatora bo zawsze gdzieś uciekał prod od stacyjki i bezpiecznik do regulatora napięcia a teraz mam spokój.