Polecane posty

ziomall1991    1

super sprawa mieć taki zestaw,jak taki kupisz to napewno będziesz z niego zadowolony :)i brałbym ten troche tańszy bo jest w orginale nie mam przekonania do takich co juz były malowane i niby po generalnym remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Znam ziomka tego co sprzedaje Amazone z pierwszego ogłoszenia,coś od niego kupowałem.Jeśli chodzi o zestawy to z pierwszego ogłoszenia brona KG czyli moc straszna,wał gumowy a nie oponowy ,a siewniki seria 302 w obu ogłoszeniach ,tylko w pierwszym rotec z regulacja,w drugim talerz z płoza.Generalnie też nie lubię malowanych rzeczy.Osobiście skłoniłbym się chyba ku pierwszemu.

Edytowano przez qqq

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nie zakładam nowego tematu, piszę w tym może się czegoś dowiem jeszcze. 

Stoję przed wyborem zestawu uprawowo siewnego Amazone. 

 

Mniej więcej na starcie mam wybrany model KE Super + AD Specjal szerokość 3m + 400 nadstawka czyli jakiś tam standard. 

 

Teraz mam pytanie co warto dobrać/zmienić w bronie czy samym siewniku. 

Uprawa tradycyjna tj. orkowa jak i bezorkowa po uprawce na głęboko czy mulcz nie wykluczam. 

Gleby od piachu do czerwonej gliny, kamienie staram się zbierać , ale coś się trafi raz czy dwa na 10ha. 

 

KE czy warto dopłacać do KX czy KG? 

AD Specjal czy warto dopłacać do Super (różnica tylko pojemnością paki)?

 

Hydrauliczny docisk redlic - tu jestem za

Podział skrzyni do wysiewu drobnych nasion (zdaje to egzamin, bo pottinger ma to lepiej rozwiązane)

Rolki dociskowe - trochę kosztuje ale super sprawa, tylko te mocowanie  :wacko:

Komputer:

Amalog podstawowe rzeczy 

Amadrill zmiana normy wysiewu i docisku redlic w trakcji jazdy w zależności od warunków - super na mozaiki 

Amatron to co wyżej + gps i możliwość łączenie z innymi gratami amazone? 

 

Coś jeszcze?? 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj