Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik276

Uszkodzenie ziemniaków opryskiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik276    4

Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

To zalezy od dawki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

może nie na ziemniaka dawkowanie z tego co pamietam 0.2-0.4% czyli ok 300-400 gram nawozu na 1000 litrów wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jeżeli ktoś stosował Kristalon zielony na ziemniaka, to jaka dawkę stosował?

spokojnie możesz dać 3 kg Kristalonu na hektar , nie słuchaj głupot ze 400g na 1000 litrów ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

może nie na ziemniaka dawkowanie z tego co pamietam 0.2-0.4% czyli ok 300-400 gram nawozu na 1000 litrów wody

Taka dawke stosuje sie przy fertygacji, jak przy oprysku na ha stosujesz 300-500l wody to wiadome jest ze trzeba zwiekszyc ilosc nawozu.

Osobiscie dawalem do 5kg ale przewaznie stosuje 2-3 kg jak kolega wyzej napisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
    • Przez mf362
      Cena 2000tys do negocjacji.
      Rok 1989'
      Taśm w dobrym stanie.
      Tel 534 201 993'




    • Przez MariuszWakowicz
      Witam tak jak w temacie Jak ustawić rozstaw rzędów sadzarka do ziemniaków  np 67cm bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj