Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056

117 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 9540

9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 20:38

ja też jeżdże na turdusie a co do gotowania oleju to przede wszystkim musi być czysta chłodnica wody i oleju przed każdym wyjazdem kompresor i przedmuchać az będzie widać drugą strone i napewno olej się nie zagotujea co do wydajnosci to jeżeli są ładne kawałki pola to można skosić 20ha. dziennie z-058

O tuż to , przed każdym wyjazdem obowiązkowe czyszczenie a wtedy napewno będzie lepiej .Ja tak robie i nigdy jeszcze olej nieprzekroczył żielonego pola na wskażniku i to przy suprolu który wymieniam razem z filtrami co rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Dzisiaj, 23:33
  •  

#62 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 08:02

Turdus to nie olej, szybko się grzeje i nie jest taki mineralny. Z Fuchsa będziesz zadowolony.. :huh:

Panowie bez przesady .Jakby główną przyczyną grzania silnika miała być jakośc oleju to w niedługim czsie będziemy
mieli silniki bez chlodnic.Myślcie co piszecie. Olej FUSCHI ma dobrą plókalnośc ma dobre parametry,jest dobrej klasy olejem. Ale te cechy w bardzo małym stopniu przyczynią sie do zbicia temperat. wody.Nie piszcie glupot ze po tym oleju spadnie koledze temp. ze 120 na100. Są i na polskim rynku dobre olejenie nie odchodzące od parametrów w/w
Możesz zalac i turdusem ale przyczyny szukal w czym innym
sprawdz sobie w prosty ssposób
wez wykręc czujnik oleju weż czajnik elektryczny do kombajnu zagotuj wode wyłącz go wlóż wniego tenczujnik
powinno być ok 100 stopni na pulpicie i cała filozofia .Jezeli masz tak cały czs ijest pełna przepustowosc
oleju na chłodnice tzn dobrze otwartyy zawór przy silniku to jest przy tak dobrym silniku wina czujnika nadajnika przy silniku bądz odbiornika na pulpicie ,bądz są oba dobre ale nie mogą ze sobą współpracować glównie tenna pulpicie
jest ich kilka typów i szaleją sobie. Moja rada niech cie nie naciągają na koszty.

#63 Share FendtFarmer

FendtFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 18:04

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Zeby zmniejszyć ciśnienie oleju z 80 stopni wystarczy zamontowac 2 chlodnice oleju ;)

#64 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:07

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 chodzi ci o temp. oleju czy ciśnienie ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 04 sierpień 2009 - 21:41.

#65 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:44

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Nie wiem dlaczego czepiacie się oleju,(chodzi mi o markę) jak ktoś już nadmienił winą jest chłodnica która musi być CZYSTA!nie może być ani trochę
tłusta bo nawet niewielki kurz który zgromadzi się na żeberkach zdecydowanie utrudnia odbieranie ciepła.Najlepiej umyć ją dokładnie jakimś dobrym środkiem
może być to też nitro bo bardzo dobrze zmywa tłuszcz.Ja mam to z praktykowane w dwóch kombajnach,jak się trochę zebrało brudu to temperatura w górę

#66 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:17

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Ja używam w swoim Bizonie Z056 oleju ORLEN Diesel 2 temperatura osiąga czasmi 95 st C a temperatura wody zawsze maksymalnie dochodzi do 65 st C co może być grane... zawór na filtrze jest dobrze ustawiony filtr nowy.... czyszczony codziennie spreżarką 10 atm... podczas koszenia przy każdym wysypie zboża czyszczona siatka z plew....
Dziś jestem posiadaczem wentylatora od OMEGI by chłodził chłodnice oleju... to temperatura nieznacznie spadła i się utrzymywała ale jak weszedł w geste zboże to do 90 st C i już dalej stoi w miejscu...
myślę o dołożeniu 2 chłodnic olejowych najlepiej by było jakby stawić je w poziomie prawa fizyki... ale jak dla mojego skromnego oka to tam mało miejsca... proszę o jakąś odpowiedz wyczerpującą odpowiedz i możliwe fotki

PS przepraszam ze odgrzebuje stary temat ale przecież on wraca jak bumerang przy każdych żniwach

#67 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 07:10

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Raczej nie masz się czym martwić bo tak ma być, u mnie woda ok 80 a olej 100.

#68 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 05 sierpień 2009 - 09:45

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 mam bizona "87 jest założona dodatkowa chłodnica olejowa, i w największym skwarze woda podchodzi do połowy zielonego pola, a olej do 80 stopni, silnik miał robiony kapitalny remont w tym roku, a zalany jest olejem Avia record CE/SG SAE 20W-50
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#69 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 11:45

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 na początek rozdziel chłodniczki olejowe i jedną przełóż przed chłodnicę wody. Z tego co mi mówi wujo mechanik, to temperatura oleju ma być 100 stopni. silnik musi mieć swoją temperaturę by odpowiednio pracować, a zwłaszcza diesel. Woda to inna sprawa, ona powinna być jak najchłodniejsza, ale 80 stopni jest w porządku.

#70 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 16:32

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 u mnie woda dochodziła maksymalnie do 75 C a przeciętnie jest okolo 65-70 C. gorzej z olejem nie wiem jaka temperatura bo wskaźnik źle pokazuje albo pokazuje poniżej 40 albo 80 myślę że to nie wina czujnika bo wymieniłem na nowy wskaźnik niby też jest dobry bo przekładałem kable ze wskaźnika wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 19:42

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 na początek rozdziel chłodniczki olejowe i jedną przełóż przed chłodnicę wody. Z tego co mi mówi wujo mechanik, to temperatura oleju ma być 100 stopni. silnik musi mieć swoją temperaturę by odpowiednio pracować, a zwłaszcza diesel. Woda to inna sprawa, ona powinna być jak najchłodniejsza, ale 80 stopni jest w porządku.

dobra a mozesz dac zdjecie jak to wyglada??? :(
silnik u mnie ma 4 lata bo odrazu po kupnie 30 minut nie pochodzil silnik ten co byl....jak kupiony razem z bizonem

#72 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:15

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 http://www.agrofoto....nach-t8854.html

tutaj masz link do tematu, gdzie jest między innymi ten problem omówiony i są też zdjęcia (zdaje się, że już na pierwszej stronie tematu). ja teraz jestem za granicą i nie prędko wrócę, więc nie mogę zrobić zdjęcia jak to u mnie wygląda.

#73 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:19

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 W moim bizonie kiedys olej sie grzał ale w tym roku to wziołem całą chłodnice oleju umiesciłem przed chłodnicą wody i jeszcze dałem ją odwrotnie czyli poziomo zeby te zeberka były pionowo zeby kurz samoczunie opadał a nie sie zbierał miedzy zeberkami i tą blache co była przed chłodnicą wody odciołem i teraz jest gitara olej max 85 stopni a na chłodnicy niema zadnego kurzu po całym dniu, wszystko ładnie wentylator przedmucha.

#74 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 19:32

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 W tym roku sprawdzałem sobie jaką mam temperature oleju i wody: przy czystej kratce temp. wody ok 65-70 stopni, temp. oleju w granicach 70-80 stopni. A gdy kratka jest zabita na maxa temp. wody dochodzi do 80 stopni, a temp. oleju max 90 stopni.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#75 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:02

kombajn z szarpaczem jak woda 80 stopni to olej 115 jak sie lekko wychyli do 85 max 90 to olej odrazu siedzi na 120 skoro mowisz ze różnica jest 15 stopni to może jest tylko wina wskaźnika bo czujnik wymieniałem

Czujnik mozna sprawdzić wkładając do garnka z gotującąsie wodą i jak pokaże sporą różnicę od 100 stopni to znaczy że cygani.U mnie pokazuje olej od pewnego czasu 40-50 stopni przy 30 stopniowych upałach więc podejrzewam że siada czujnik lub zegar niby nie ma paniki ale kto mi zaręczy że olej nie ma juz setki?

#76 Share matus123

matus123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:09

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 koledzy mam problem z bizonem zo56 gdy wysypie zboże z zbiornika to opada olej głównie mi chodzi oto ze grzeje mi się olej w bizonie gdy pokosi się np półgodziny to olej podskakuje do 100 a gdy wyspie zboże to spada do 80 proszę was żeby ktoś się wypowiedział na tan temat jak miał do czynienie z taką sytuacja w swoim bizonie potwierdzę tez ze chłodnica olejowa była wymontowywana 2 lata temu i myta koszerem na ciepła i zimna wodę wiec jest drożna wiec może przypuszczamy ze jest gdzieś nie drożność w rurkach co idą do chłodnicy potwierdzę tez ze kombajn grzał się od nowości prószę o pozytywne opinie i pozdrawiam wszystkich agrofotowiczów

#77 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:32

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Mam bizona 14 lat i temperature zawsze mam 100 120 teraz to niewiem nawet ile bo zegar jest od autosana i niema w nim wskażnika tem.oleju. Zrobiony był i kapitalny silnika,wymieniona chłdnica ,czujnik i było powyżej 100.Nigdy tym się nie przejmowałem bo najważniejsza to temp.wody i czujnik zaniku ciśnienia oleju.STARY przecież niemiały tego czujnika i nikt nie sprawdzał jaką ma temp.olej a dostawały z przyczepą po d..ie bardziej jak bizon.

#78 Share przemas8595

przemas8595

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:07

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Nie przejmuj się tu wina tkwi w czujniku albo zegarze, chyba że nie masz przestawionego zaworu na lato w przystawce gdzie olej idzie na chłodnice, jeżeli nie to przestaw i będzie OK

#79 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:16

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 u mnie od zawsze olej jest na 100 i jakoś się tym nie przejmuję ale faktycznie zobacz czy naq przystawce filtra oleju jest przełączone tak żeby olej szedł na chłodnicę oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:20

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 a jaka jest temp wody bo jak chlodnica wody bedzie brudna i woda bedzie miala temp ok 90 stopni to olej bedzie ponad 100
ja tak mialem ale jak zalozylem nowa chlodnice wody i temp wody to 70 to olej ma wtedy 90