Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056

117 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 luty 2008 - 19:35

@arek
Dzięki że podałeś. Ja wiedziałem że specyfikacja tych olei jest prawie identyczna. Chciałem tylko wiedzieć czy @toendt spec od olei to wie i żeby mi wytłumaczył co znaczy ,,nie jest taki mineralny" :D .
No bo wg. lepkości oleje są identyczne, wg api też, może wg acea turdus jest ciut słabszy od fuchsa.
Biorąc jednak pod uwage ile te oleje kosztują to wg. mnie turdus jest bezapelacyjnie lepszy.

Niestety nie brakuje fachowców, którzy gadają że coś jest lepsze ale nie potrafią tego wytłumaczyć dlaczego :D :) :) :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Dzisiaj, 08:13
  •  

#42 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 luty 2008 - 21:38

@arek
Dzięki że podałeś. Ja wiedziałem że specyfikacja tych olei jest prawie identyczna. Chciałem tylko wiedzieć czy @toendt spec od olei to wie i żeby mi wytłumaczył co znaczy ,,nie jest taki mineralny" B) .
No bo wg. lepkości oleje są identyczne, wg api też, może wg acea turdus jest ciut słabszy od fuchsa.
Biorąc jednak pod uwage ile te oleje kosztują to wg. mnie turdus jest bezapelacyjnie lepszy.

Wracając jednak do ZO56. U ojca od nowości tj od 1990 do 2005 chodził bizon. Od początku do końca chodził na SUPEROLU CC. Przed żniwami po pierwszym zagrzaniu była zawsze wymiana oleju silnikowego, filtrów olejowych, paliwowych i powietrza. Olej było uważane by zawsze był na górnym stanie. W chwili jak był sprzedawany (3200 mth), nie było szans by puścił dymka po rozgrzaniu, raz tylko były regulowane wtryski po ok 1500 mth i tak żadnych problemów z silnikiem.
Na polu był tak gnany, zwłaszcza z szarpaczem że nieraz czułem jak silnik spada z obrotów i trza było ciut zwolnić.
Podstawą była jednak temperatura na silniku.
Na temp. oleju patrzyłem ale tylko orientacyjenie. Najważniejsza była temp. wody by nie przekroczył 95 stopni.Zazwyczaj jednak jechałem na 85 na 90 jak szła wyżej, stawałem i obowiązkowo czyszczenie osłony chłodnicy i opukanie ręką z kurzu chłodnicy oleju.

Wzorowy stan silnika i dobry właściciel.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#43 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:32

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Bizony Z 056 mają tą tendencję, że się olej grzeje, ale jest na to sposób... U mnie w Bizonie też temp. oleju była większa niż normalnie powinna być... Po pierwszym sezonie rozdzielilśmy te 2 chłodniczki... Jedna pozostała tam gdzie jest, a druga jest bliżej kratki... Nie ma przy tym dużo przeróbek, a efekt w żniwa widać [jest większy przewiew, nie zabija się plewami i kurzem pomiędzy jedną, a drugą i dlatego nie łapie wys. temperatur pow. 100]... I lepiej jest czyścić bo pomiędzy jedną, a drugą chłodniczkę spokojnie można rękę wsadzić i wyczyścić sprężarką... Polecam... Jak będzie ktoś chciał to mogę zrobić zdjęcie jak jest u mnie i pokazać... Pozdr
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#44 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 22 luty 2008 - 09:01

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Witam mój z056 ma 1900 moto godzin w sumie nikt nie pamięta jak było jak był nowy. Co roku zalewam nowy Turdus do silnika jednak temperatura jest wysoko w upal około 100 stopni. jak zimniejsze obroty silnika do 2200 obr/min to temp spada o dobre 10 stopni. Dodam ze często koszę leżące żyta i wtedy kręcę na 2500 obr/min. Wydaje mi się że gdyby powierzchnia chłodnicy oleju była większa wtedy nie było by tego problemu. Dodam ze woda stoi w normie chyba że siatka chłodnicy jest mocno zatkana.

#45 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 luty 2008 - 23:05

Witam mój z056 ma 1900 moto godzin w sumie nikt nie pamięta jak było jak był nowy. Co roku zalewam nowy Turdus do silnika jednak temperatura jest wysoko w upal około 100 stopni. jak zimniejsze obroty silnika do 2200 obr/min to temp spada o dobre 10 stopni. Dodam ze często koszę leżące żyta i wtedy kręcę na 2500 obr/min. Wydaje mi się że gdyby powierzchnia chłodnicy oleju była większa wtedy nie było by tego problemu. Dodam ze woda stoi w normie chyba że siatka chłodnicy jest mocno zatkana.

A chłodnice olejowe masz rozdzielone czy tak jak oryginalnie jedna za drugą???

#46 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 luty 2008 - 12:04

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Wszystko w orginale nic nie przerabiane

#47 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 25 luty 2008 - 16:21

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 To jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie i zobaczysz jak to jest u mnie...

#48 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 luty 2008 - 19:10

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 facet co u mnie kosi bizonem to dwa razy na ha przeleci chłodnice miotełką i jazda dalej i nigdy nie narzekał na grzanie sie oleju czy gotowanie wody tak jak inni co mają bizony, po za tym ten bizon jest z 80 roku i facet jeździ nim jak głupi, kosi swoje 30ha i około następne tyle na usługach, aż dziw ze tyle daje rady :rolleyes:

#49 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 25 luty 2008 - 19:47

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Mój jest z 87r. Ja chłodnice to czyszcze zawsze jak zjeżdża już po całym dniu koszenia... Dodany obrazek A w trakcie koszenia oczywiście kratka jest omiatana też z plew i tego kurzu co tam przystaje... Olej nie grzeje się nam jak mamy te chłodnice rozdzielone, a u niektórych słyszę jak narzekają na to... A my w sezonie robimy swoim ponad 100ha... W ostatnie żniwa ok. 45ha to był sam rzepak... A swoich mamy tylko ok. 14ha... Dodany obrazek Reszta usługi...

#50 Share KLIN12345

KLIN12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 luty 2008 - 20:54

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 27 luty 2008 - 10:06

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Marcin91 Jak możesz to zrób kilka fotek chętnie zobaczę jak to wygląda. Może i umnie by pomogło takie rozwiązanie.

Ja swoim rocznie kosze oko 100 hektarów i gdyby było gdzie to bym jeszcze z 50 zrobił

#52 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:42

tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

nie mam to sie nie znam ile można max ha wykosić ale u nas facet ma 170 ha i kosi dwoma suprami ;)

#53 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 luty 2008 - 21:30

tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

Mój robił łącznie rocznie koło 300 ha. 82 rocznik. I jakoś służy do dziś. Co prawda robi mniej ha (koło 100) ale psokojnie se radzi.

#54 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 luty 2008 - 17:58

Mój robił łącznie rocznie koło 300 ha. 82 rocznik. I jakoś służy do dziś. Co prawda robi mniej ha (koło 100) ale psokojnie se radzi.

300h to niemożliwe moim zdaniem chyba ze byś kosił bezawaryjnie i ciągle by było słońce, ale i tak nie wierzę bo u nas facet ma dwa i kosi nimi 170 ha a usług nie chce robić bo mówi że ma dużo swojego i nie ma przez to czasu, dodam ze to są dobre supry bo obydwa z tego co pamiętam to z 88 roku :P
nie nie nie ja w to nie uwierze bo 300 ha to koszą o wiele wydajniejszymi kombajnami i i to tak udaje im sie na styk ;)

#55 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 luty 2008 - 22:16

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 Wieś Kamionki Małe zajmuję powierzchnię 750,8 ha. Wieś Kamionki Duże (a właściwie Kamionka Duża) 750,4. Ornych gruntów u nas w małych jest 340. Od lat 84-88 obsługiwał kamionki małe część dużych i resztę okolicznych wiosek jako że był to jedyny prywatny Bizon. Bizon z 82 roku jest.

Może nie zawsze było to 300 ale oscylowało w granicach 300. I nie próbuj mi wmawiać coś o czym wiem. ;)

#56 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 luty 2008 - 22:18

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 O i to jest kompetentna wypowiedź. @quercus, równy gość... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#57 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 29 luty 2008 - 22:36

Marcin91 Jak możesz to zrób kilka fotek chętnie zobaczę jak to wygląda. Może i umnie by pomogło takie rozwiązanie.

Ja swoim rocznie kosze oko 100 hektarów i gdyby było gdzie to bym jeszcze z 50 zrobił

Zdjęcie jest wstawione do galerii z Bizonkami... ;)

#58 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 09:35

Wieś Kamionki Małe zajmuję powierzchnię 750,8 ha. Wieś Kamionki Duże (a właściwie Kamionka Duża) 750,4. Ornych gruntów u nas w małych jest 340. Od lat 84-88 obsługiwał kamionki małe część dużych i resztę okolicznych wiosek jako że był to jedyny prywatny Bizon. Bizon z 82 roku jest.

Może nie zawsze było to 300 ale oscylowało w granicach 300. I nie próbuj mi wmawiać coś o czym wiem. ;)

no może i tak ale u mnie nikt jednym bizonem nie kosi tyle ha i ciężko mi w to uwierzyć bo 300 ha to mnóstwo hektarów :P nigdy bym nie pomyślał ze taki bizonek jest w stanie tyle wykosić :)

#59 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 10:35

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 No wieże Ci bo ja też z niedowierzaniem tego słuchałem od dziadka. Raz tylko udało im się zmłócić 310ha. Tak to robili około 250. Tylko żę on tyle ha młócił przez kilka lat bo potem pojawił się kolejny Bizon i następny i następny. I wtedy zeszliśmy do 130 ha rocznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share prymus

prymus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 17:36

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056 ja też jeżdże na turdusie a co do gotowania oleju to przede wszystkim musi być czysta chłodnica wody i oleju przed każdym wyjazdem kompresor i przedmuchać az będzie widać drugą strone i napewno olej się nie zagotujea co do wydajnosci to jeżeli są ładne kawałki pola to można skosić 20ha. dziennie z-058