karol

Która dziewczyna na AF potrafi jeździć ciągnikiem?

Polecane posty

maniek1480    0

Moja siostra tez umie jeździć a ma 11 lat. Tyko jak przychodzi do hamowania to ona mówi że hamulce są jej nie potrzebne bo ciągnik sam wyhamuje. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

najlepszym hamulcem jest stóg słomy B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Albo jakiś człowiek B).


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpres2    0
Mnie lepiej jeździ się ciągnikiem jak autem osobowym. Mam ten problem, że nie umiem określić dokąd sięga mi bok auta, a w ciągniku siedzę na środku, wysoko i widzę koła. :D

 

ci co jeżdzą cieżarówkami i autobusami, też niewidzą kół i boków a muszą zmieścić się na takim samym pasie ruchu co auta osobowe i jeszcze mijają się miedzy sobą praktycznie "na lusterka", gdyby niebyło lusterek pewnie jeszcze bliżej by jeździli B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Ja również posiadam takową umiejętność. W życiu jeździłam: C-355, C-360, C-360 3P, U1224, U912 czyli rodzina Ursusów :) Ponadto jeździłam Bizonkiem Z056(to było akurat koszenie jęczmienia :rolleyes:)

 

Po żniwach 2008 wzbogaciłam umiejętność o ciągniki tj : Massey Fergusson 595, Same Laser 130, ZTS 16245. Masseyek bardzo przyjemny, zwrotny ciągniczek. Prosty w obsłudze, tylko tyle że generacja z dawnych lat czyli brak radia czy większych standardów. Samik już z radiem, i jako takim nawiewem co w upalny dzień kiedy woziłam pszenice przynosił ulge. Nawet wygodny fotel :) Tylko wodziki już troche sie wyrobiły i biegi wchodzą mozolniej. To tylko takie małe uwagi <_<


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia89    0

Także i Ja potrafię jeździć ciągnikiem. Zapewniam, że wiele kobiet dobrze sobie radzi za kierownicą. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

moja Żona jest niezastąpiona w transporcie i przewracaniu siana, ale za to babcia grabi siano najlepiej we wsi <_<

btw. Sylwia89 gratulacje z okazji 1 postu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

dziewczyny potrafia np . moja mama nawet nawet jezdzia niedaleko mnie jest takie gospodarstwo co kolo ma 30 krów (niewiem ile ha ) i ma 2 córki i jedna ma teraz 20lat i jej niewidzialem na ciagniku a dróga to jak miala 13 to juz widzialem ja w polu jak bronowala c 330 i zasuwala ze hoho tera ma 15 lat jezdzi chyba wszystki ;) widzialem ja za kierownica auta i różnych ciagników i jeszcze po wsi wsk-a cieka ;)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Moje siostry (8 lat pomyka nh jak i ursusami i 13 lat tak samo jej idzie ) i oczywiście mamusia (ma prawko) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek360    1

Ja tylko raz miałem przyjemność widzieć jak dziewczyna jechała ciągnikiem a dokładniej Władimircem z przyczepą, i trzeba przyznać że nic tylko pozazdrościć temu ruskowi takiego kierowcy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula    0
już się bałem że nie ma takich piękności co siadają za kółkiem traktora :)

 

Kobiety na traktory!!!! ;)

 

 

zdziwiłbyś sie ile dziewczyn UWIELBIA jeździc ciągnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAZIU    0
moja umie jeździc traktorem ale tylko ze mną obok samej bym jej nie dał ;);):)

 

 

ee tam kiedyś musisz jej dać:) U mnie póki ja nie zacząłem to pamiętam że mama jeździła ale ja jeżdżę od 10 roku życia a teraz mam 15 latek więc 5 lat już ma spokój z jazdą. Teraz jeździ tylko wtedy jak jestem w szkole albo z prasą na zarobku. (Tata ma za słabe nerwy żeby jeździć na zarobek bo w okolicy mamy bardzo wybrednych klientów)


Sygnatura niezgodna z Regulaminem - Moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

jak narazie to moja mama potrafi jeździć ciągnikiem... narazie... bo chcę nauczyć moje skarbeńko :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
ee tam kiedyś musisz jej dać:huh: U mnie póki ja nie zacząłem to pamiętam że mama jeździła ale ja jeżdżę od 10 roku życia a teraz mam 15 latek więc 5 lat już ma spokój z jazdą. Teraz jeździ tylko wtedy jak jestem w szkole albo z prasą na zarobku. (Tata ma za słabe nerwy żeby jeździć na zarobek bo w okolicy mamy bardzo wybrednych klientów)

twoja mam jeździ po zarobkach?? no to tylko pogratulować ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Moja babcia jak juz wczesniej mówiłem jeździła C-330 ale teraz juz ja ja zastępuje chociaż jak czasami gdzieś wyjde to ona też wsiada i jedzie ale jak proponowalismy jej żeby wsiadła na C-360 to nie bo ona sie boi bo dla niej to inaczej biegi i w ogóle:P


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAZIU    0
twoja mam jeździ po zarobkach?? no to tylko pogratulować :huh:

 

to mnie źle zrozumiałeś;D to chodziło o to że jak ja jestem w szkole lub jak jestem na zarobku to wtedy jezdzi mama


Sygnatura niezgodna z Regulaminem - Moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

W okolicy jest gosp. po PGR-ze ok 200 ha. i tam jest właścicielka której mąż zmarł i w żniwa jak trzeba bo np. niema pracowników to sama okracza 80-tkę i jeździe orać ;]


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia    0

widzę że w końcu temat na który mogę się pochwalić:huh:

jestem dziewczyną co jeździ ciągnikiem; i nie tylko jeździ a nawet orze. Siać i głęboszować też mi się zdarzyło; a nawet jeździć bizonem, ale to już pod nadzorem taty. ;)

 

Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn na ciągnikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

To i ja się dopisuję, choć ciapek to nie na moje ręce niestety, ale sporadycznie mi się zdarza zasiąść za "sterami", teraz się przesiadam na 912 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Moja siostra pomyka C330 ale 3512 i NH juz nie chce :)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

Widziałem jak @ Lena jeżdziła Zetorem 7745 z agregatem podorywkowym 2,6 m i nawet nieżle śmigała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj