Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland BR 750 - problem

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:28

New Holland BR 750 - problem Posiadam prasę typu jak w temacie. Mam pewien problem z nią ponieważ podczas rozpoczęcia prasowania i po przejechaniu kilku metrów coś zaczyna walić, staje podbieracz. Materiał prasowany klinuje się z jednej strony i blokuje grzebień podający. Siano wbija się pomiędzy te płaskowniki co chowa się grzebień. Co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland BR 750 - problem Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 11:11

New Holland BR 750 - problem Kolego to co słychać to sprzęgło kłowe pociągi trochę je czyli dokręć nakrętkę.
Najlepiej zrób zdjęcie w momencie blokowania się. Ja jadę zawsze po środku.
A grabki dociskowe masz na podbieraczu???

Edytowany przez tespis17, 28 czerwiec 2014 - 11:12.

#3 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 17:25

New Holland BR 750 - problem O które sprzęgło ci chodzi kolego? Jak możesz to sprecyzuj.
Wina nie jest tego że jadę bokiem.Tak jak pisałem prasowany materiał wbija się pomiędzy płaskowniki i blokuje grzebień podrzucający materiał.
Grabki dociskowe mam ale tylko te pierwsze a tych drugich (węższych) nie mam

#4 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:54

New Holland BR 750 - problem Ja mam prasę NH 658 ale myślę że jest bardzo podobna do Twojej. Mi się tak działo jak prasowałem lucerkę ale mi się blokowało w miejscu gdzie miałem żmijkę na podbieraczu po bokach. Sprzęgło kłowe (nakrętka,sprężyna,tarcze uzębiające) jest jak patrzymy na wprost po prawej strony na dole przy podbieraczu ten co napędza podbieracz.
Może jeszcze być łożysko walnięte. Po kolei sprawdzać.

#5 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:21

New Holland BR 750 - problem to sprzęgło jest całe obudowane i nie ma tam żadnej śrubki żeby ją dokręcić.

Wszystko rozebrane i sprawdzone i teoretycznie wszystko ok.

Edytowany przez katopo, 30 czerwiec 2014 - 21:04.

#6 Share mart45

mart45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 14:12

może ja dołączę się do tematu bo:

Mam prasę zmiennokomorową walcowo-pasową New Holland BR750 i mam problem chyba z nieobracaniem się materiału prasowanego w komorze.

Baloty nie wyglądają na zwinięte przez zmiennokomorówkę czyli tak: http://ls-portal.eu/...platzierbar.jpg

tylko jak by materiał się nie obracał i wyglądają jak  by były ze zwykłej stałokomorowej: http://img01.staticc...ecia_rev002.jpg

raz na 30-40 balotów nie owinie mi siatką bo wydaje mi się że nie obraca się balot.

Oraz strasznie tnie czy to słomę czy siano.

#7 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:00

Słomę to Ci tnie bo jedziesz za dużym zgniotem. Zmniejsz zgniot. A to że nie obraca to spróbuj jechać wilgotną. Wina jest w dolnym wałku.

#8 Share PrzemysawMychlewicz

PrzemysawMychlewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 19:34

witam wszystkich.

ja mam prase nh BR750 z rotorem i mianowicie mam problem z prasowaniem glownie jeczmionki i nie raz sianokiszonki problem polega na tym ze jezeli jest maly pokos slomy lub sianokiszonki glownie na jesieni albo ten material jest krotki po rozpoczeciu prasowania rozchodza mi sie pasy na srodku robi sie duza przerwa miedzy pasami i nie da rady dalej prasowac ze zwykla sloma z pszemicy lub przenzyta nie ma takiego problemu . w czym moze tkwic problem jezeli ktos wie o co chodzi niech sie ze mna podzieli ta informacja z gory dziekuje.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:14

New Holland BR 750 - problem Mam taka sprawę czy mógłby ktoś mi zmierzyć odrzutnik w prasie BR 750 , bo kupiłem taka prasę tyle ze od miejsca gdzie ta rura sie tam zgina nie mam reszty , gdyby mogl ktos zmierzyć tą rurę od tej blachy (od tego miejsca nie mam juz nic) do konca odrzutnika
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#10 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 luty 2016 - 17:28

może być od case rbx 462? to raczej to samo.

#11 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 luty 2016 - 16:31

New Holland BR 750 - problem Widziałem różnice tylko miedzy tymi br 740 i 750 że te mniejsze maja krótszy, ale jesli Case robi bele do 180 to to samo będzie, i potrzebowal bym wiedziec pod jakim kątem jest wygięta ta rura , nie mam pomysłu jak to zmierzyć , może odległość od poczatku odrzutnika do konca/wierzchołka tej rury (po prostej)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#12 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:58

Proszę o poradę jak wygląda procedura wysuwu noży w BR750 oraz jak można je wymienić/zamontować.

Jak by ktoś dysponował instrukcją do BR750 to chętnie taką przygarnę.

#13 Share ogi430

ogi430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:55

katopo instrukcja nie doszła na maila ? noże wysuwa się hydrauliką są od nich dwa przewody. a żeby wyjąć trzeba odryglować dźwignię jak stoisz przodem do prasy to po prawej stronie na samym dole za podbieraczem dociągasz zabezpieczenie dźwignie na duł otwierasz klapę  blokujesz i wyciągasz może  

#14 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 13:42

New Holland BR 750 - problem Nic nie dotarło. Napisałem jeszcze raz na priv dwa adresy i bym prosił o wysyłkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 14:06

New Holland BR 750 - problem Żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie, jaką najlepiej siatke według was użytkowników kupić i założyć do br 740? Chodzi mi o producenta i szerokość siatki?
Proszę też o instrukcje obsługi na e-mail drzazgak@buziaczek.pl