Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. `

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 05:01

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` Mam pytanie odnośnie przyczepy zbierającej . Czy taką przyczepą jak jest w tym linku http://olx.pl/oferta...html#224b5ea215 można zbierać trawę na kiszonkę? Poradzi sobie taka przyczepa? Chodzi mi żeby wozić ją w silosy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` Dzisiaj, 20:45
  •  

#2 Share rene1988

rene1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 06:38

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` Można tylko gorzej z wybieraniem kiszonki...

I ugniataniem :-/

Jeśli chcesz kupić to lepiej sip prp2 lub prp3, chociaż ma noże

#3 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 08:52

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` To nie jest MIROSŁAWIEC tylko OPALENICA , mirosławiec ma składany dach i węższy podbierak zbierałem czymś takim nawet nieżle się sprawuje mankamentem
jest wyładunek wyrzuci na kupę i trza się szarpać ale przy niewielkim areale powinna się nadać .

#4 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 10:51

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` mamy taką samą, lub też podobną T-072 (na kołach 9.00-20), daje sobie z nią radę c-330m, kiedyś zbieraliśmy nią trawę na kiszonkę bez problemu, tyle ze jak trawa wysoka i potem pryzma dobrze ubita to ciężko było wyrwać potem paszę z pryzmy, trzeba było siekierą dziabać na kawałki

#5 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 14:21

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` no ja mam c330m i narazie dopoki c360 bym nie kupil to musze tym ciapkiem operować. Bo chyba taniej wyjdzie zwieść przyczepa zbierająca i przykryć folią niż wszystko belować i owijać(nie mam prasy ani owijarki). Jak mówicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 14:26

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` u nas Emka i przyczepa były kupione razem, czyli w okolicach 90r., od tego czasu chodzą razem w każde sianokosy, mocy wystarczy, nawet jak kupiliśmy C-360 dwa lata temu to nadal Emka robi z T-072, bo raz że spalanie mniejsze, a dwa C-360 ma sanki od tura i jak więcej siana to się pod ciągnikiem zapychało
na pewno wyjdzie taniej taki zbiór, tylko przy pobieraniu paszy będzie ciężko wyrwać, ale tak jak pisałem wyżej siekiera i rąbanie na kawałki
my przez ostatnie dwa lata zrezygnowaliśmy z takiej formy kiszonki, min. dlatego że udawało się wszystko zebrać na sucho (siano) a poplony zjada na bieżąco powiększające sie stado

#7 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 14:30

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` a Panowie jak w waszych okolicach kosztuje zbiór kiszonki, żeby wynająć kogoś? Chodzi mi o większy traktor i przyczepe tą juz lepsiejszą. Bo planuje zasiać trawę na 1,5-2ha żeby mieć co byczkom dać i rozmyślam nad najlepszym rozwiązaniem.

#8 Share krzysztofmadry

krzysztofmadry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:15

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` u nas
sieczkarnia i 2 przyczepy 650 zł godz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rene1988

rene1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 12:02

Przyczepa zbierająca- chce się poradzić. ` U nas 250/ha. Steyr 6160 i schuitemaker Rapide 135 zbierał w tym roku. W tamtym roku ten pottinger co u mnie w galerii jest.