Skocz do zawartości

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto?

363 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2007 - 20:40

chciałbym żeby miał tyle <_< , co prawda temat troche wygasł ale można podawać wg jakiej normy jest moc osiągana, a już jd 7920 - 236 KM podawanie takich populizmów to lekka przesada

Hmm-według takiej jednej mojej sprytnej książeczki to ma on nawet 243 KM (z włączonym Boostem i wg.normy ISO)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Dzisiaj, 01:26
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2007 - 23:40

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? poprostu uwazam, ze powerboost to dobre pojecia dla dilerow-akwizytorow i pewne leczenie kompleksow, a sam jd 7920 to dumna maszyna i nie ma sie czego wstydzic <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 11:50

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy <_<

http://www.dlg-test....rguson-8240.pdf

a modół transportowy czy chcesz czy nie chcesz sie włącza powyzej 15 km/h lub wczesniej jak właczysz WOM, wiec dlaczego podawac inne wartosci? norma to ECE-24 (fakt nie dopisałem)

a tak wogole polecam przegladnac testy DLG http://www.dlg.org/d...toren.html#fahr ciągników bo sa robione według jednej normy wszytkim.
porównajcie sobie np Valtre S280 z JD8420 B) czy obojetnie jaką kolwiek Valtre (lub MF) z silnikiem SISU, masakra nie dosc ze SISU zawyza moc to jeszcze sporo wiecej pali, to samo sie tyczy ciagników MF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Tomecek

Tomecek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 12:19

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Ja mam case mx 240 176kW 239 KM a mam jeszcze case cvx 1190 i mxm 175 ... i kilka innych mniejszych .. pola mam 800 Ha 400 kukurydzA 200 RZEPAK 200 PESZENICA...

#65 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 13:46

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? a ja mam kilka pytań co do tej strony

-moc która jest podana nad wykresem przy 2000 i 2200 obrotów to jest zmierzona na WOM???
-spalanie podane pod tą moca to jest maksymalne???
-z prawej strony wykresu jest podane 23,7 l/h,349 g/kWh do czego to sie ma???
-pod zdjeciem jest podana moc, predkośc, obroty sinika i spalanie...co tu jest mierzone???

z niemieckiego jestem słaby <_< i jakby ktoś był tak miły i mi to wytłumaczył to był bym bardzo wdzięczny... B) B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 16:43

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? oki

*nad wykresem masz

-pierwsza (2200obr/min) jest to moc na WOM przy obrotach znamionowych, w nastepnym wierszu masz zuzycie ON przy obrotach znamionowych, kolejny wiersz to zużycie jednostkowe przy obrotach znamionowych
-druga(2000obr/min) jest to maksymalna moc na WOM i przy jakich obrotach jest osiągana, w nastepnym wierszu masz zuzycie ON przy maksymalnej mocy, kolejny wiersz to zużycie jednostkowe przy mocy maksymalnej.

*koło wykresu

-pierwsze (tego dokłądnie nie wiem) ale wydaje mi sie ze jest to poprostu zuzycie paliwa przy maksymalnych obrotach silnika bez obciązenia?
-drugie (to wiem napewno B) ) jest to moment maksymalny i przy jakich obrotach jest osiągany. Dalej wzrost momentu obrotowego w procentach, dalej spadek prędkości obrotowej w procentach.
-trzecie jest to wartość w procentach momentu rozruchowego (której tam nie ma)

*pod obrazkiem jest mierzony uciąg (ewentualnie koło obrazka <_< )

-pierwszy pomiar jest robiony przy maksymalny uciąg, napisane masz przy jakiej to jest mocy, z jaka wtedy ciągnik porusza się predkoscią, przy jakich obrotach i jednostkowe zuzycie paliwa jakie wtedy wystepuje,
-drugi (której akurat nie wiem czemu tam nie ma) jest mierzona siła uciągu przy obrotach znamionowych i tak jak w poprzedniej masz napisane jaką wtedy moc osiąga z jaka predkoscia sie ciagnik porusza i jego jednostkowe zuzycie

jak cos nie dopisałem to poprawcie B)

#67 Share Tomecek

Tomecek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 17:51

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Prowadze<lol2>???? <_<

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 18:59

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? @mav-pierwsze to jest zużycie paliwa (średnie) mierzone w sześciu punktach tego wykresu (ale w których punktach to Bóg jeden wie)-myślę,że przy obrotach hmm "roboczych".
"jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy"-w DLG moc mierzona jest na WOM-ie!
Ciekawe są również testy http://www.services....tt2006d.html-ze szwajcarską precyzją <_<
@tomecek -jak się sprawuje ten MX 240-pytam się bo kuzyn kupił coś takiego parę dni temu-chyba te większe Case są niezłe bo parę lat temu kupił Magnum 7230 i teraz znów Case.
Co to jest "peszenica" ?B)

#69 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 19:50

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? tomecek jeszcze sie nie chwal jak bedzie działać galeria to czekamy na zdjecia <_<

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#70 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 19:51

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? @Jaro Wiem wiem, ciekawy byłem czy ktos sie zorientuje, bo juz to przeciez napisałem w kolejnym poscie <_<

Ciekawe w moim ma wiecej mocy na WOM niz na silniku B) http://www.dlg-test....toPowr_2005.pdf
oczywiscie wszystko bez dodatkoej mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 20:20

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Mav-właśnie z dodatkową mocą- wytłumaczenie jest bardzo proste -moc nominalna jest podana w zwykłym trybie -a przy pomiarze na WOM-ie włącza się moduł boosta ,podwyższa moc i stąd ten wynik

#72 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 15:04

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? jaro poczytaj inne testy , jezeli ciągnik testowy posiada dodatkową moc. Są robione pomiary w 2 wersjach, jeden z dodatkową moca drugi bez...
Model który był badany przez DLG tego nie posiadał, nie uwzgledniali tego nigdzie nawet przy transporcie. Jak by miał właczoną dodatkowa moc to na silniku miałby 172 KW co po odjeciu strat na przkładni itd i tak dawałoby wiecej jak 155KW. No chyba ze w instrukcji ciagnika pisza głupoty <_<

#73 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 26 styczeń 2007 - 17:47

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Coś te JD sporo palą,wystarczy sobie porównać faktyczne spalanie JD takiego jak ma MAV a MF8450 lub JD 77 a 8240 a wyjdzie na jaw jakie to JD są "oszczędne" <_<

#74 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 18:11

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Lukasz4255
oto twoje porównanie <_< JD7710 albo 7810 vs. MF8240

http://www.dlg-test....710powrquad.pdf
http://www.dlg-test....0powershift.pdf
VS

pokaz w którym miejscu JD wiecej pali od MF B)

nie dosc ze parametry do kitu to jeszcze wiecej pali he

juz z tym 7810 przesadziłem bo jest sporo mocniejszy ale nawet wtedy mniej pali he , juz nawet nie ma co porównywac do nowszej seri bo by jeszcze gozej MF z swoim SISU wypadł

#75 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 19:12

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? @mav-taki piękny post mi wcięło <_<-ale do rzeczy -w swojej sprytnej książeczce mam napisane JD 7920 -moc nominalna 147 kW,maksymalna 158 kW,Boost 172 kW (wg.normy ECE) i odpowiednio 153,164 i 179 kW wg.normy ISO a więc ten silnik generuje coś takiego jak coś co Niemcy pięknie nazywają "Ueberleistung" B)-u mnie jest to odpowiednio 59 i 61 kW (bez boosta B)).I jeszcze ciekawostka -wedle tej książeczki np.Ursus 5714 mojego sąsiada posiada 57 kW -i to wg.normy ISO-a więc sąsiad ściemnia ,że ma 81 KM B)

#76 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 20:22

jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy wink.gif

Kurna pewnie i racja myslalem ze ten cienias ma chociaz te 170 KM, a tu jeszcze mu 10 wcielo, wogole dupny jakis ten ciagnik caly czas cos sie sypie, ale dokladniej tu nie bede sie rozpisywal bo offtopa wale.

Natomiast teraz to wogole sie balagan zrobil w odniesieniu do poprzednich postow bo 1614 ma 160 KM, czy pronoar 15** 150 KM to to juz wogole pomylka B) <_<

#77 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 21:16

@mav-taki piękny post mi wcięło <_<-ale do rzeczy -w swojej sprytnej książeczce mam napisane JD 7920 -moc nominalna 147 kW,maksymalna 158 kW,Boost 172 kW (wg.normy ECE) i odpowiednio 153,164 i 179 kW wg.normy ISO a więc ten silnik generuje coś takiego jak coś co Niemcy pięknie nazywają "Ueberleistung" B)-u mnie jest to odpowiednio 59 i 61 kW (bez boosta B)).I jeszcze ciekawostka -wedle tej książeczki np.Ursus 5714 mojego sąsiada posiada 57 kW -i to wg.normy ISO-a więc sąsiad ściemnia ,że ma 81 KM B)

@jaro brakuje jeszcze mocy maksymalnej z Boost B)

Ursus 5714 był produkowany jeszcze w latach 90-tych wyłącznie na eksport i wtedy miał moc 57kW/78KM a po wprowadzeniu go na polski rynek prawdopodobnie zwiększono mu moc do 81KM, aby mógł zastąpić Ursusa 6014.
Podobnie jak kiedyś 4514 miał 60KM a teraz ma 66KM.

#78 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 21:25

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Boost to jest wtedy jak się wkurzę...<_<
Tyle,że ciekawe wg.jakiej normy ?ISO,ECE a może DIN ?
Ale skrzynię to on ma ciekawą...

#79 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 23:11

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? @mav dzieki za wszelkie wyjaśnienia <_<
ja mam inny przykład.to są linki do ciagników które mają podana moc przez producenta równą 74kW, silniki spełniają nomy TIER II

http://www.dlg-test....owrquadplus.pdf
http://www.dlg-test....s456RX_2005.pdf
http://www.dlg-test....MF5455_2005.pdf

innych pasujących modeli nie znalazłem.chodzi mi głównie o to że w claasie jest niby motor JD....
znacie jeszcze jakieś inne linki testów???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 27 styczeń 2007 - 15:05

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto? Choroba nie ma o co się spierać i tak żaden z tych ciągników nie jest Polski <_<