Gość M

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto?

Polecane posty

Marcin23    0

TOMCRAFT widziałem Ze coś tam ma tylko niewiem czy jego :Dbo te kirowce są ok ale chyba nie jego :D


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

kirowce które wrzucił tomcraft nie są chyba jego bo pisał ze mozna je spotkać w jakimś gospodarstwie ale nie pamiętam jakim :unsure:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Polski ursus 1614 160km

chciałbym żeby miał tyle <_< , co prawda temat troche wygasł ale można podawać wg jakiej normy jest moc osiągana, a już jd 7920 - 236 KM podawanie takich populizmów to lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
do @wodzu t150k według mojego inforamtora (agroma) ma 123kw a kw to podobno 1,36km to z wyliczeń wychodzi ze ma 167km a licząc 1.3 wychodzi 160km

 

hmm... ja już szczerze to sam nie wiem jak to jest, bo w każdej książce inaczej pisze <_< ale może tak jest jak mówisz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin   
Gość Martin

Czesc.

Te maszyny co Tomcraft wstawił to nie jego. Co pamietam Kirowiec k701m miał okolo 280km, a k700a okolo 220km. Zeszły sezon pracowalem tymi maszynami i musze powiedzisc ze piekny sprzęt. Może w tym roku bedzie jeszcze lepszy <_<

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
chciałbym żeby miał tyle <_< , co prawda temat troche wygasł ale można podawać wg jakiej normy jest moc osiągana, a już jd 7920 - 236 KM podawanie takich populizmów to lekka przesada

Hmm-według takiej jednej mojej sprytnej książeczki to ma on nawet 243 KM (z włączonym Boostem i wg.normy ISO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poprostu uwazam, ze powerboost to dobre pojecia dla dilerow-akwizytorow i pewne leczenie kompleksow, a sam jd 7920 to dumna maszyna i nie ma sie czego wstydzic <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy <_<

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ma...rguson-8240.pdf

 

a modół transportowy czy chcesz czy nie chcesz sie włącza powyzej 15 km/h lub wczesniej jak właczysz WOM, wiec dlaczego podawac inne wartosci? norma to ECE-24 (fakt nie dopisałem)

 

a tak wogole polecam przegladnac testy DLG http://www.dlg.org/de/landwirtschaft/testz...toren.html#fahr ciągników bo sa robione według jednej normy wszytkim.

porównajcie sobie np Valtre S280 z JD8420 B) czy obojetnie jaką kolwiek Valtre (lub MF) z silnikiem SISU, masakra nie dosc ze SISU zawyza moc to jeszcze sporo wiecej pali, to samo sie tyczy ciagników MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomecek    0

Ja mam case mx 240 176kW 239 KM a mam jeszcze case cvx 1190 i mxm 175 ... i kilka innych mniejszych .. pola mam 800 Ha 400 kukurydzA 200 RZEPAK 200 PESZENICA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja mam kilka pytań co do tej strony

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ma...rguson-8240.pdf

 

-moc która jest podana nad wykresem przy 2000 i 2200 obrotów to jest zmierzona na WOM???

-spalanie podane pod tą moca to jest maksymalne???

-z prawej strony wykresu jest podane 23,7 l/h,349 g/kWh do czego to sie ma???

-pod zdjeciem jest podana moc, predkośc, obroty sinika i spalanie...co tu jest mierzone???

 

z niemieckiego jestem słaby <_< i jakby ktoś był tak miły i mi to wytłumaczył to był bym bardzo wdzięczny... B) B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

oki

 

*nad wykresem masz

 

-pierwsza (2200obr/min) jest to moc na WOM przy obrotach znamionowych, w nastepnym wierszu masz zuzycie ON przy obrotach znamionowych, kolejny wiersz to zużycie jednostkowe przy obrotach znamionowych

-druga(2000obr/min) jest to maksymalna moc na WOM i przy jakich obrotach jest osiągana, w nastepnym wierszu masz zuzycie ON przy maksymalnej mocy, kolejny wiersz to zużycie jednostkowe przy mocy maksymalnej.

 

*koło wykresu

 

-pierwsze (tego dokłądnie nie wiem) ale wydaje mi sie ze jest to poprostu zuzycie paliwa przy maksymalnych obrotach silnika bez obciązenia?

-drugie (to wiem napewno B) ) jest to moment maksymalny i przy jakich obrotach jest osiągany. Dalej wzrost momentu obrotowego w procentach, dalej spadek prędkości obrotowej w procentach.

-trzecie jest to wartość w procentach momentu rozruchowego (której tam nie ma)

 

*pod obrazkiem jest mierzony uciąg (ewentualnie koło obrazka <_< )

 

-pierwszy pomiar jest robiony przy maksymalny uciąg, napisane masz przy jakiej to jest mocy, z jaka wtedy ciągnik porusza się predkoscią, przy jakich obrotach i jednostkowe zuzycie paliwa jakie wtedy wystepuje,

-drugi (której akurat nie wiem czemu tam nie ma) jest mierzona siła uciągu przy obrotach znamionowych i tak jak w poprzedniej masz napisane jaką wtedy moc osiąga z jaka predkoscia sie ciagnik porusza i jego jednostkowe zuzycie

 

jak cos nie dopisałem to poprawcie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mav-pierwsze to jest zużycie paliwa (średnie) mierzone w sześciu punktach tego wykresu (ale w których punktach to Bóg jeden wie)-myślę,że przy obrotach hmm "roboczych".

"jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy"-w DLG moc mierzona jest na WOM-ie!

Ciekawe są również testy http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2006d.html-ze szwajcarską precyzją <_<

@tomecek -jak się sprawuje ten MX 240-pytam się bo kuzyn kupił coś takiego parę dni temu-chyba te większe Case są niezłe bo parę lat temu kupił Magnum 7230 i teraz znów Case.

Co to jest "peszenica" ?B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tomecek jeszcze sie nie chwal jak bedzie działać galeria to czekamy na zdjecia <_<


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mav-właśnie z dodatkową mocą- wytłumaczenie jest bardzo proste -moc nominalna jest podana w zwykłym trybie -a przy pomiarze na WOM-ie włącza się moduł boosta ,podwyższa moc i stąd ten wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

jaro poczytaj inne testy , jezeli ciągnik testowy posiada dodatkową moc. Są robione pomiary w 2 wersjach, jeden z dodatkową moca drugi bez...

Model który był badany przez DLG tego nie posiadał, nie uwzgledniali tego nigdzie nawet przy transporcie. Jak by miał właczoną dodatkowa moc to na silniku miałby 172 KW co po odjeciu strat na przkładni itd i tak dawałoby wiecej jak 155KW. No chyba ze w instrukcji ciagnika pisza głupoty <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Coś te JD sporo palą,wystarczy sobie porównać faktyczne spalanie JD takiego jak ma MAV a MF8450 lub JD 77 a 8240 a wyjdzie na jaw jakie to JD są "oszczędne" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Lukasz4255

oto twoje porównanie <_< JD7710 albo 7810 vs. MF8240

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jo...710powrquad.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jo...0powershift.pdf

VS

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ma...rguson-8240.pdf

 

pokaz w którym miejscu JD wiecej pali od MF B)

 

nie dosc ze parametry do kitu to jeszcze wiecej pali he

 

juz z tym 7810 przesadziłem bo jest sporo mocniejszy ale nawet wtedy mniej pali he , juz nawet nie ma co porównywac do nowszej seri bo by jeszcze gozej MF z swoim SISU wypadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mav-taki piękny post mi wcięło <_<-ale do rzeczy -w swojej sprytnej książeczce mam napisane JD 7920 -moc nominalna 147 kW,maksymalna 158 kW,Boost 172 kW (wg.normy ECE) i odpowiednio 153,164 i 179 kW wg.normy ISO a więc ten silnik generuje coś takiego jak coś co Niemcy pięknie nazywają "Ueberleistung" B)-u mnie jest to odpowiednio 59 i 61 kW (bez boosta B)).I jeszcze ciekawostka -wedle tej książeczki np.Ursus 5714 mojego sąsiada posiada 57 kW -i to wg.normy ISO-a więc sąsiad ściemnia ,że ma 81 KM B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj