Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chciałbym założyć hodowle bydła

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:40

witaj, zgadzam sie z poprzednikami-zwierzeta zarobia na siebie, a maszyny w Twoim przypadku nie. Sama mam podobna sytuacje, zaczynalam od 8 ha ziemii, sprzetu podobnego do Twojego, 0 zwierzat. po pierwsze- kupilam krowe, pozniej urodzila byczka, dokupilam jeszcze jednego. Po 16 mcach je sprzedalam, kupilam za nie 2 jalowki mm, i cztery byczki. W miedzyczasie krowa urodzila jalowke, i lada dzien bede te 3 jalowice zacielala. Teraz znow kupilam jaloweczke i kilka bysiow, i tak pomalu powiekszam hodowle. 3 lata temu mialam 1 krowe,teraz mam 15 sztuk wszystkiego. Pomalutku, nie odrazu Krakow zbudowano. Jak bede miec mozliwosc dotacji unijnych, to zainwestuje w rasowe mamki, a jak nie- to to sie lubi,co sie ma :) Moze za rok,za dwa, ,, ciagnik tez konkretnie wyremontuj, to jeszcze Ci posluzy. Koniecznie kup prase, bo placic sasiadom za te uslugi, to drogi interes. Z ras to najlepsze lm, charolaise, i ja sie przymierzam do blondi :) pozdrawiam, i zycze wytrwalosci i cierpliwosci :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chciałbym założyć hodowle bydła Dzisiaj, 18:11
  •  

#22 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 18:37

Chciałbym założyć hodowle bydła Kup jałówek na ile Ci starczy pieniędzy i paszy.Podstawa to trawy, a tresciwej nie potrzeba tak dużo dla jałówek.Kup też małego byka i je pozapladniaj, po ocieleniu je sprzedasz do ubojni na mięso, a cielaki dla Ciebie, sprzęt podstawowy masz, bo nawet po znajomości Ci ktoś sprasuje, bo ile tej słomy czy sianokiszonki będziesz potrzebował.Praca dorywcza to też pieniążki na kolejne sztuki i tak dalej.
Ile wogóle masz ha ornych i łąk?Może polaczysz gospodarstwo z wujkiem?
Proponuję Ci też poczytać tematy o bydle na tym forum, bo znajduje się tu sporo cennych informacji.
PS.zrób sobie igłę do balotów i c-360-siątką sobie je z pola zwieziesz.

Edytowany przez maciejo360, 04 listopad 2014 - 18:39.

#23 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 04 grudzień 2014 - 05:48

Chciałbym założyć hodowle bydła Zgadzam się z większością, na początek zainwestuj w zwierzęta, na razie te maszyny powinny ci w zupełności wystarczyć. W starej oborze możesz trzymać byczki bo mięsnym krowom wiata wystarczy, możesz też ewentualnie im narazie część stodoły wydzielić z dostępem do okulnika. Ja też niedawno przestawiłem się na mięsne, narazie mam kilka krów ale planuje stado tak do 20 mamek powiększyć. Sprzedaje odsadki a zimą trzymam je w stodole z dostępem do okulnika, karmie je wtedy sianem, słomą i sianokiszonką a że na jesień się wcielają to dostają też trochę śruty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 14:39

Chciałbym założyć hodowle bydła Ja rok temu zaczalem od 2jalowek a teraz dokupilem jeszcze 5 sztuk mam z tego korzysci hobby i jestem z tego zadowolony bo w zime nie mam co robic w wolnym czasie a s szkole mazna sie psychicznie wykonczyc

#25 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 luty 2015 - 12:03

Witam Mam pytanie czy są przewidziane jakieś dotacje na założenie hodowli bydłą mięsnego?? BO nigdzie nie moge nic na ten temat znaleść

#26 Share DawidStpie

DawidStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 18:24

Połączone

Chcę kupić 3 byczki 80-150kg a potem za rok jeszcze 3 planuje wsiać 1ha trawy i 1,5 qq i 1,5 żyta na sianokiszonke 3 x w roku .wyliczyłem że powino mi starczyć 60 ton qq i z 30 balotów siana z 2 pokosów i ok 50 bali sianokiszonki powiedzcie czy się zgadzacie.

Edytowany przez kris14, 15 maj 2015 - 21:18.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#27 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 261 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 14 maj 2015 - 18:46

Chciałbym założyć hodowle bydła oddaj w dzierżawę

#28 Share DawidStpie

DawidStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:08

Chciałbym założyć hodowle bydła Tak i ktoś będzie czepał kase z moiej z
iemi
Prosze o normalne odpowiedzi od rolników a nie jnformatyków dzięki za uczciwe odpowiedzi;)

#29 Share bamboleo

bamboleo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:08

Chciałbym założyć hodowle bydła co to za czepanie kasy z 4 hektarów...?;D

#30 Share DawidStpie

DawidStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:28

Chciałbym założyć hodowle bydła Każdy grosz jest dobry i nie mów że nie da się zarobić bo jeśli tylko żyto na ziarno się sieje
A zresztą praca na roli to czysta przyjemność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bamboleo

bamboleo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:32

Chciałbym założyć hodowle bydła moze dla ciebie tak, ale przy dzisiejszych cenach mleka, swin i ziaren to nie mow mi o przyjemnosci...

#32 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:34

Chciałbym założyć hodowle bydła czepnij sie ale w głowę. 3 hektary kiszonek dla 3 byczkow chyba jak se zapakujesz w worki na smieci po 10 kg balociki wlacz myślenie i wgl ggdzie sa admini ze pozwalaja na takie tematy . bo jest ich juz set ." mam hektar ziemi ile utrzymam byków" serio ci radze wez sie ucz lepiej do testów gimnazialnych

#33 Share DawidStpie

DawidStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:46

Chciałbym założyć hodowle bydła Powiem tak nie 3 tylko myślałem o 6-do 8 a pozatym nie mam 13 lat żebyś tak się do mnie zwracał troszke wyluzuj
Jeszcze jedno lepiej mieć więce niż sprzedać byka 350 bo mam taką możliwość zeby sprzedać nadmiar sąsiadowi

#34 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:35

Mnie też denerwują takie tematy. Przede wszystkim na 3 czy 6 sztuk to moim zdaniem nie ma sensu z kiszonkami, bo zbyt kosztowne, a później i tak spleśnieje, bo nie nadążysz skarmiać. Jak już się upierasz przy tym tych byczkach. To na pewno trochę zboża. Dobre siano i okopowe np. ziemniaki, marchew. 

Gdybyś chciał robić sianokiszonkę to w małych kostkach. :D 

Przy Twoich wyliczeniach to spokojnie bym 10 sztuk utrzymał.

#35 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:54

Chciałbym założyć hodowle bydła Nie chcesz dzierżawic żeby się dorabiali na Twoim majątku to sprzedaj ;d Na takim areale więcej sie orobisz niż zarobisz

#36 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:58

Tak jak koledzy wyżej piszą na 6 sztuk to śruta sianko ziemniaki,buraki dokupisz marchwi odpadowej,zawsze można wysłodków buraczanych i będą sobie rosły,do sianokiszonki trzeba mieć dobrej jakości trawy bo inaczej szkoda zachodu.Zobaczysz czy się będzie opłacać trzymać.Wtedy można myśleć o zwiększeniu liczby a nie od razu 1,5 h qq na 6sztuk.0,5h to góra jeśli chcesz koniecznie qq.Zawsze na zielonkę kawałek możesz posiać.Np wyki z owsem

#37 Share DawidStpie

DawidStpie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:03

Chciałbym założyć hodowle bydła Ale jak nie zrobisz kiszonki to nieużywisz ale może zwiększe obsade do 10 i dodam okopowe i słomę

#38 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:21

Że bez kiszonki nie wyżywisz 6 sztuk. Skoro tak twierdzisz to naprawdę sprzedaj te pole. Do 10 sztuk to okopowe i inne zapchaj kiszkę, a powyżej 10 sztuk to możesz bawić się w kiszonki. 

#39 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 maj 2015 - 21:25

Kolego weź sobie sprawdź normy żywienia bydła i nie zadawaj idiotycznych pytań, 4 ha jakieś klasy ?  jaka zawartość składników, jaki kompleks, klasa ? jakie plony osiągasz ? może to 4 ha piachu  czy 4 ha mady rzecznej  ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 14 maj 2015 - 21:41

Chciałbym założyć hodowle bydła ,, Mam 4ha i nie wiem co zasiać,, Jak narazie siejesz tylko ferment. Tematów tego typu jest multum, z resztą założyłeś już wcześniej podobny, w którym to usiłował Ci pomóc mój ulubiony user(MlodyRolnik32), ale ku mojej i podejrzewam nie tylko mojej wielkiej radości @kris14 go zamknął. Z resztą z tym tematem też tak będzie. Najpierw poczytaj trochę, a potem pytaj. Nikt nie da Ci złotej recepty na Twe bóle.

Edytowany przez donweter1989, 14 maj 2015 - 21:43.