Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe dopłaty bezpośrednie

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:36

Nowe dopłaty bezpośrednie To był na razie wstepny projekt do konsultacji, także producenci trzody powinni domagać sie uwzglednienia ich produkcji. Jesli każdy siedział na tyłku to juz ich sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe dopłaty bezpośrednie Dzisiaj, 23:44
  •  

#22 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:48

Nowe dopłaty bezpośrednie

"Zamiast biadolić i zazdrościć zakładaj stado krów mlecznych i będzie ci tak samo dobrze jak krowiarzom!!!
I żeby nie było- nie jestem hodowcą krów.Opasów -tak."
Sam dobrze wiesz ze nie da sie zlikwidowac np. hodowli trzody od tak i przejsc na krowy bo ktos w cos zainwestowal ma kredyty. Bo krowiarz chociaż sie napracuje ale ma pare groszy ,wiec nie wiem jak mozna dopłacac do bydła a do trzody juz nie ,gdzie jest i tak dramat z wieprzowiną.

dokladnie jak juz dali to i do swin powinni najbardziej dac bo tu najmniejszy zysk jest jedynie ci co maja bardzo wiele swin to jest opalcalnosc a przy 200 swiniach cienko jest a ja jestem rolnikiem a nie

#23 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:03

Nowe dopłaty bezpośrednie Mi się wydaje że z tymi dopłatami do bydła, to zamysł jest taki że gdyby produkcja była nie opłacalna i pogłowie spadło to nie da sie go szybko odbudować.Wiadomo krowa daje cielaka raz do roku. Poza tym na słabych ziemiach, łakach coś może się wypasać. Produkcje trzody łatwiej i szybciej odbudować. Inaczej jako hodowca trzody nie umiem sobie tego wytłumczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:07

Nowe dopłaty bezpośrednie może chodzi o to żeby z krowami nie stało się to samo co ze świniami. Może chcą zachęcić młodych żeby nie likwidowali stad. Duża cześć gospodarstw trzyma krowy tylko dlatego że rodzice doja, młodych to nie interesuje bo to zbyt pracochłonne. Przemysł mleczarski zatrudnia masę ludzi. Znikną dostawcy to i przemysł upadnie. Ze świniami jest prościej bo jak masz zboże w magazynie i nie ma na nie ceny to jeden telefon i przyjeżdżają prosiaki. A jak krowy mleczne się zlikwiduje to już się do tego nie wróci.

Edytowany przez damian40000, 14 lipiec 2014 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 lipiec 2014 - 07:48

Nowe dopłaty bezpośrednie coś w tym jest damian40000 - dla przetwórcy to bez znaczenia czy weźmie świnkę z PL czy w razie likwidacji stada ściągnie półtusze z Niemiec. I tak na koniec będzie to produkt polski.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke