marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1337

Jeśli wydaje Ci się że wszyscy partyzanci byli szlachetni, świeci itp to jesteś w wielkim błędzie. Zobacz na swoją wieś. Są normalni ale są i tacy co by Cię w łyżce wody utopili. Po wojnie powstały bandy, grabili co się dało bo było bezprawie, struktury policji w rozsypce, administracja także. Wśród AK tak samo byli zdrajcy, rabusie, łachudry jak i ludzie szlachetni wierni ideałom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co spowodowało wzrosty pod koniec tygodnia? w piątek zaczęło się spore zainteresowanie pszenicą 12,5, więc jak mniemam zapowiada się kontynuacja trendu wzrostowego, a pszenica i rzepak już dochodzą do notowań sprzed zjazdu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

"Dobrą mąkę" z czegoś trzeba zrobić  a jak wiadomo tego towaru mało w tym roku.  

 

Agrolok Golub Dobrzyn oferował z środe 630 netto za pszenice kosumcyjną , ampol merol 600zł, Młyn szczepanki 640 netto

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

pawelol111 - czemu jesteś taki żałosny? Znasz historie opowiadane, a możesz je zweryfikować?Ty nawet czasów pieluchy tetrowej nie pamiętasz, a śmiesz się wypowiadać na temat partyzantów? Kto daje Ci prawo pluć na Polskę i Polaków? Jeszce zacznij powielać głos Bartoszewskiego, Szczuki, Kutza, jak to nasi mordowali i kapowali. Acha no i jeszcze przytaknij, że to Polska jest winna wybuchu IIWŚ.

Zapytam - czy w związku z niechęcią do polskiej myśli technicznej, wrogim nastawieniem do Polaków walczących za wolną Polskę, którzy byli mordowani najpierw przez Niemców (nie przez nazistów, jak to sobie obecnie ładnie tłumaczą), a po wojnie przez komunistów, wybrałeś sobie polską żonę? Po co w ogóle wmieszałeś tak drażliwy temat? Czy mało Ci ciągłego skłócania narodu w głównych mediach i partiach politycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Agrest nawet nie umiesz dobrze przeczytać tego co on napisał a drzesz się jak stare prześcieradło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Może przeczytasz mi Ty, to szybciej pojmę. Albo może inaczej, jak ty pojmujesz info zawarte w ostatnich 3 postach pewelol111 ? Czy uważasz, że to było potrzebne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

"Dobrą mąkę" z czegoś trzeba zrobić  a jak wiadomo tego towaru mało w tym roku.  

 

Agrolok Golub Dobrzyn oferował z środe 630 netto za pszenice kosumcyjną , ampol merol 600zł, Młyn szczepanki 640 netto

 

w piątek już pośrednicy płacili 650zł/t netto za 12,5%, za 14% 670zł/t netto, oby faktycznie ten paniczny zjazd był ostatnią fazą bessy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciekawe co w agrobiznesie powiedzą? Że w magazynach terroryści zatruli wąglikiem tysiące ton pszenicy i potrzeba towaru ?  :) a taaaaka nadprodukcja...... Daję miesiąc i pszenica powyżej 700zł będzie, w końcu czas zarabiać jak się tanio kupiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a ja planowałem jeden transporcik upłynnić w najbliższym czasie ale się jednak wstrzymam, dzisiaj kolejne wzrosty na giełdzie. Tylko kiedy sie to przełoży na ceny w skupach bo na razie to z tym gorzej u mnie w młynach 640 netto. Choć dzisiaj jeszcze nie dzwoniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

dzisiaj dzwoniłem

Komplexmłyn Wągrowiec 620netto, 

a jeszcze 2 tyg temu było po 640netto...

chyba coś im się pomyliło i nie w tą stronę idą:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w europie ceny w górę a u nas na dół .. i niech mi ktos powie że w polsce ustalają ceny giełdy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Bo wicie jak trzeba a nima to w górę, a jak nie trzeba to w dół. To tak jak w cpn ON w czwartek 5.15 w piątek 5.25 a dziś 5.19 i weź wiedz kiedy kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

U nas też ceny ustala MATIF czyli Mirek, Andrzej, Tomek i Franek - dokładnie to dzisiejsze ceny skupu zboża wczoraj ustalili o 7 rano na rybach przy piwku  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

rzepak 1350 netto loco Szamotuły

agrolok 1300 netto loco gosp

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

@ Agrest ,,Wśród AK tak samo byli zdrajcy, rabusie, łachudry jak i ludzie szlachetni wierni ideałom. " --> Nie napisał tu wszyscy byli źli. Policja i inne służby były w rozsypce bo niby jakie miały być zaraz po wojnie. 

I twój post ,,Acha no i jeszcze przytaknij, że to Polska jest winna wybuchu IIWŚ.

Zapytam - czy w związku z niechęcią do polskiej myśli technicznej, wrogim nastawieniem do Polaków walczących za wolną Polskę, którzy byli mordowani najpierw przez Niemców (nie przez nazistów, jak to sobie obecnie ładnie tłumaczą), a po wojnie przez komunistów, wybrałeś sobie polską żonę? Po co w ogóle wmieszałeś tak drażliwy temat? Czy mało Ci ciągłego skłócania narodu w głównych mediach i partiach politycznych?"

Mówisz na pawła że żałosny? Może ty naiwny że wierzysz że każdy z nich był diamentem bez skazy. Po co wyjeżdżasz z mordą na kogoś ? Też słyszałem kilka takich historii od osób które wojnę przeżyły. A i niespodzianka dla ciebie nie jestem lewakiem. Skończmy to spamowanie temat tyczy się cen zboża
Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

STIG0013 - kanalie znajdą się wszędzie, ale tak jak napisałem - po co w ogóle zaczął ten temat. Czy Niemiec ujada u siebie, że jego krewni mordowali pół Europy?  Nie on się wybiela. A u nas coraz częściej mówi się o zbrodniach Polaków. O zbrodniach  Niemców przestano mówić bo to nie przystoi w zjednoczonej Europie. Wielu Niemców i Amerykanów na skutek propagandy jest przekonanych że obozy koncentracyjne były polskie.  Podejrzewam, że i wśród polskiej młodzieży znajdą się już tacy debile. I to mnie strasznie wkurza. Może oglądałeś program min. z K. Szczuką chyba u Lisa, co ona tam wyprawiała mało się nie zachłysnęła w oskarżeniach Polaków. Pamiętać każdy może, ale powracanie do takich tematów na forach publicznych jest jak dla mnie mocno nie na miejscu.

Tyle z mojej strony. Za może zbyt mocne słowa  - przepraszam wszystkich urażonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

widzę, że rzepak też odrabia bardzo ładnie straty dzisiaj ponad 6 Euro, a od kilku dni 3-4E . Ciekawe co ich tak nagle pogoniło z tymi cenami bo raczej się na to nie zanosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

STIG0013 - kanalie znajdą się wszędzie, ale tak jak napisałem - po co w ogóle zaczął ten temat. Czy Niemiec ujada u siebie, że jego krewni mordowali pół Europy?  Nie on się wybiela. A u nas coraz częściej mówi się o zbrodniach Polaków. O zbrodniach  Niemców przestano mówić bo to nie przystoi w zjednoczonej Europie. Wielu Niemców i Amerykanów na skutek propagandy jest przekonanych że obozy koncentracyjne były polskie.  Podejrzewam, że i wśród polskiej młodzieży znajdą się już tacy debile. I to mnie strasznie wkurza. Może oglądałeś program min. z K. Szczuką chyba u Lisa, co ona tam wyprawiała mało się nie zachłysnęła w oskarżeniach Polaków. Pamiętać każdy może, ale powracanie do takich tematów na forach publicznych jest jak dla mnie mocno nie na miejscu.

Tyle z mojej strony. Za może zbyt mocne słowa  - przepraszam wszystkich urażonych.

Tu się z tobą zgadzam. Mnie za to wkur*ia co innego. Nie tak przecież dawno temu Ukraińcy rąbali polaków siekierami bo robili czystkę, a teraz te sprzedajne łajzy jeździły na to zadupie i jeszcze śmią drzeć się sława Ukrainie. Teraz ich zboże mają pchać do nas. Ciekawe tylko czy nie zostanie ono u nas na Lubelszczyźnie, nawet w lokalnej gazecie było o tym, że może tu zostać bo dalej nie opłaci im się tego pchać.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj