Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share mochalopo

mochalopo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:24

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 cena zbóż to powinoo być dobrze płatne a nie krętactwa tu masz najlepiej http://rolniku.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 15:28
  •  

#1862 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:26

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 u mnie na pszenicy 2200 bez skracania, 2 razy grzybowe, nawożenie, odchwaszczanie, bez ubezpieczenia i dzierzawy, od uprawy pozniwnej do koszenia( kombajn na spółke z kuzynem- 200 zł/ha). Pszenica dała 8t, stanowisko po kończynie) po 600 netto+ dopłaty. To byl poprostu dobry rok z dobrym rozkladem opadow

#1863 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 18 sierpień 2014 - 11:20

nie wiem jak wy to liczycie ale mi w tym roku wyszły koszty na pszenżyto ok 2600zł na hektar. nie liczyłem tylko amortyzacji sprzętu. wapno, NPK, nasiona, N, chwasty, grzyb, skracanie, ubezpieczenie upraw, podatek, dzierżawa, organizacja żniw, usługa koszenia kombajnem, paliwo do ciągnika na uprawę i inne zabiegi i sumka się zrobiła

No to widzisz wyszło ci 2600 zł bo masz dzierzawe a ja mam swoje pole. jakbys nie miał dzierzawy tylko swoje to tez by ci duzo taniej wyszło. Ile za hektar płacisz dzierzawy???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:38

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nadzieja matką głupich.... Przy takiej cenie i kosztach produkcji plon graniczny to coś około 8-9 ton wyjdzie

#1865 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 sierpień 2014 - 12:51

No to widzisz wyszło ci 2600 zł bo masz dzierzawe a ja mam swoje pole. jakbys nie miał dzierzawy tylko swoje to tez by ci duzo taniej wyszło. Ile za hektar płacisz dzierzawy???

od 50 do 500 zł za hektar. dopłaty moje oczywiście

#1866 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:25

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tak czytam i się śmieje po co te spory. Każdy ma inną ziemię, ponosi inne koszty. Więc nie wiem w czym problem. Niech każdy uprawia za ile chce i sprzedaje po ile chce.

#1867 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:52

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Widzę na forum sporo zadowolonych z siebie rolników osiągających rzekomy zysk z ha na poziomie 2000 zł. Szczególnie Ci którzy przedstawiają swoje wywody przy cenie pszenicy na poziomie 480 zł są godni politowania, bo jak to jest, że producent pralek, lodówek, mąki, kiełbasy, a nawet gwoździ potrafi cenić swój wyrób ,rolnik sam odbiera sobie znaczenie. Liczycie poniesione nakłady i szacujecie plony, których szacunkową wielkość mierzoną zbiornikami Bizona lub ilością przyczep, zamieniacie na rzekomy zysk. Tak można liczyć jak się ma 5-6 ha zasiewów a nie kilkadziesiąt czy kilkaset. Jak w Waszym liczeniu znajduje się podwyżka cen energii elektrycznej,wody, ścieków, abonamentu telewizyjnego, nawozów innych, które nastąpiły w czasie gdy Wasze zboże jeszcze rosło ? Jak chcecie odnowić park maszynowy gdy w normalnym gospodarstwie gdzie używa się wielu maszyn co najmniej jedna powinna być corocznie wymieniona na nową? Jeśli tej wymiany nie uwzględniacie to skąd weźmiecie środki na późniejsze leczenie skutków długotrwałego używania trzęsawki - 30 letniego ciągnika który obsłużył już co najmniej 2 pokolenia. Dla Was trzęsawka, a dla pośrednika skupowego nowy mercedes po sezonie oszukańczego skupu. Zysk 20 czy 30 tys. złotych to margines błędu który rozleci się jak bańka mydlana gdy będziecie chcieli odtworzyć produkcję. Dlatego proszę ostrożnie szacujcie swoje zyski i jeśli już chwalicie się plonami to róbcie to rzetelnie. Liczenie nakładów na wykonanie orki daje tyle wyników ilu orzących. Inna jest amortyzacja od starego pługa z Grudziądza , a inna od nowego Kvernelanda. Inny jest koszt lemiesza do pierwszego i do drugiego to dlaczego orka w obu przypadkach ma kosztować tyle samo. W większości przypadków Wasz czas jest za darmo i nikt go nie liczy. Zadowolenie z plonów w roku urodzaju jest błędem bo z czego będziecie żyli gdy plon będzie taki sobie.

#1868 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:11

od 50 do 500 zł za hektar. dopłaty moje oczywiście

Jakieś u ciebie hojne ludzie są że tak mało biorą. Nieźle.

Ogólnie ludzie w Polsce jakby nie było to będa narzekać. Czy pszenica bedzie po 500 czy po 1000 zl to i tak beda narzekac. 2000 zł na czysto to dla mnie tez nie jest Bóg wie jaka cena. Chociaz jeszcze raz tyle to juz jakoś to wyglada. Dla mnie najwazniejszymi kosztami zawsze jest to co włoże w glebe (nawozy, opryski, paliwo itp) jesli to mi sie zwroci to jakies tam juz jest zadowolenie. Czasami pogoda w niektorych rejonach Polski potrafi tak spłatac figle ze nawet koszty sie w całosci nie zwrocą tylko dopłata zostanie.

Edytowany przez andrzej1988, 18 sierpień 2014 - 19:21.

#1869 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:31

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Lubella proponuję za Pszenice konsumpcyjną 650 netto, ale ta co stoi jeszcze na polu(albo leży) to na pewno nie wytrzyma parametrów.

A koszty uprawy to wiadomo że każdy będzie miał inne, ale u mnie też wychodzi ponad 2 tys bez podatku.

#1870 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:50

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 czy jest na tym forum moderator ? jeśli tak to wypadało by zareagować , temat jest o cenach a nie kosztach i innych d*perelach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:57

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Bywały klęski nieurodzaju ,a teraz mamy klęske urodzaju w takim razie.
Urodzaj gdzie jest to jest,ale są rejony ,że jest krucho.
Ceny żbóż ,że zniw z początku zawsze spadały,trzeba to przeczekaćuzbroić się w cierpliwość ,innego wyjścia nie ma,
Pszenżyto-520 zł /t
Żyto -500zl /t
Pszenica -570zł/t

#1872 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:10

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Czy przy cenie żyta i pszenżyta nie ma pomyłki zamiast 500 to 400 i zamiast 520 to 420??

#1873 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:15

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie ma pomyłki cena aktualna,
Dziś sprzedałam pszenżyto 13 ton po 520zł .

#1874 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:17

ja na oko nie licze.... przy podatku i krusie w przeliczeniu na hektar to wyjdzie 2 tys ale i tak na ręke wyjdzie mi 2200 zł w chwili obecnej.

Doplatę też policzyłęś już?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1875 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:28

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 żyto 510brutto przy ilościach cało samochodowych ,odbiór z miejsca...
zna może ktoś aktualną cenę rzepaku ?

Edytowany przez Pietras892, 18 sierpień 2014 - 20:29.

#1876 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:06

Da sie wyjść, po warunkiem, że jest to "żytko", które samo rosło siłami natury. Bo sypanie i pryskanie przy takich cenach nie bardzo ma sens.
2 lata temu na takiej ekologicznej plantacji miałem 3t/ha , co doliczając dopłaty pozwoliło wyjśc na plus.

dokładnie. Jeżeli ja np zainwestowałem jedynie paliwo no i do tego powiedzmy 250zł/ha na ekologiczne środki to da się wyjść troszkę na plus...

#1877 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:23

Doplatę też policzyłęś już?

policzyłem.
ja licze tak! z 1 ha
Dochód z pszenicy + dopłaty( teraz jpo i onw) - koszty = zysk

słuchaj kazdy ma inne koszty. jeden ma 6 klase gdzie tylko straci a drugi ma 1 albo druga klase gdzie zyska. Jeden uzywa drogich srodkow a nastepny z sredniej półki który przy dobrych warunkach podobnie zadziała jak ten drogi. Niekórzy to w tym roku w ogole nie stosowali srodkow od grzyba i mieli ładne ziarno. Poprostu spasowała pogoda. Wszystko też zalezy od pogody. W tamtym roku chociaz pszenica była drozsza to bym mniej na niej zarobił niz w tym roku przy podobnych kosztach. Był gorszy rok, pozna wiosna, szybka wegetacja i wiele innych czynników. wydajnosc miałem 5,1 t/ha w tamtym roku.
Dobra nie rozgadujmy sie na temat kosztów, wystarczy tego bo nas zablokuje moderator.

#1878 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Aniu możesz napisać gdzie płacą za przenżyto 520 .

#1879 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 05:41

Widzę na forum sporo zadowolonych z siebie rolników osiągających rzekomy zysk z ha na poziomie 2000 zł. Szczególnie Ci którzy przedstawiają swoje wywody przy cenie pszenicy na poziomie 480 zł są godni politowania, bo jak to jest, że producent pralek, lodówek, mąki, kiełbasy, a nawet gwoździ potrafi cenić swój wyrób ,rolnik sam odbiera sobie znaczenie. Liczycie poniesione nakłady i szacujecie plony, których szacunkową wielkość mierzoną zbiornikami Bizona lub ilością przyczep, zamieniacie na rzekomy zysk. Tak można liczyć jak się ma 5-6 ha zasiewów a nie kilkadziesiąt czy kilkaset. Jak w Waszym liczeniu znajduje się podwyżka cen energii elektrycznej,wody, ścieków, abonamentu telewizyjnego, nawozów innych, które nastąpiły w czasie gdy Wasze zboże jeszcze rosło ? Jak chcecie odnowić park maszynowy gdy w normalnym gospodarstwie gdzie używa się wielu maszyn co najmniej jedna powinna być corocznie wymieniona na nową? Jeśli tej wymiany nie uwzględniacie to skąd weźmiecie środki na późniejsze leczenie skutków długotrwałego używania trzęsawki - 30 letniego ciągnika który obsłużył już co najmniej 2 pokolenia. Dla Was trzęsawka, a dla pośrednika skupowego nowy mercedes po sezonie oszukańczego skupu. Zysk 20 czy 30 tys. złotych to margines błędu który rozleci się jak bańka mydlana gdy będziecie chcieli odtworzyć produkcję. Dlatego proszę ostrożnie szacujcie swoje zyski i jeśli już chwalicie się plonami to róbcie to rzetelnie. Liczenie nakładów na wykonanie orki daje tyle wyników ilu orzących. Inna jest amortyzacja od starego pługa z Grudziądza , a inna od nowego Kvernelanda. Inny jest koszt lemiesza do pierwszego i do drugiego to dlaczego orka w obu przypadkach ma kosztować tyle samo. W większości przypadków Wasz czas jest za darmo i nikt go nie liczy. Zadowolenie z plonów w roku urodzaju jest błędem bo z czego będziecie żyli gdy plon będzie taki sobie.

Jak dla mnie troche słabo uzasadnione jest doliczanie kosztu swojej pracy do zysku...jesli ktos go liczy to niech najmnie pracownika i siedzi w domu...albo jesli pojdziesz do pracy to od co miesiecznej wypłaty bedziesz odliczac godzinówkę? nie bardzo....Ja mam kilkadziesiat ha co roku zbóz i licze +/- ile mam ton z przyczep i za duzo sie nie myle wiec tez nie mierz innych swoja miara... Jak mozna sie nie cieszyc z dobrych plonów według ciebie to nie powinno sie smucic gdy plony beda słabsze...mozna by pisac bez konca kolego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tendencja na rynku europejskim jest narazie spadkowa. Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy cena skoczy powiedzmy do 750 netto na polskim rynku, bo jest ona zależna tak naprawdę od:
-sytuacji Rosja Ukraina
-korelacji EUR/PLN
-giełd CEBOT oraz MATIF

Jeśli ktoś jest w stanie przewidzieć te 3 paramatry jest w stanie określić cenę zbóż....

Proste ? :)