Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 07:50

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 To gdzie są moderatorzy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 19:30
  •  

#1842 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 sierpień 2014 - 09:53

Moim zdaniem pszenica paszowa będzie tanieć. Drożeć będzie jakościowa - zresztą takie są ostatnie sygnały z giełd. Powód jest prozaiczny - z uwagi na pogodę w europie i stanach szykuje się jej deficyt. W Niemczech padało i pada, południe europy deszcz. Przydało by się jeszcze embargo na dostawy z rosji do europy. Mój odbiorca z tamtego roku sam pytał o jakościową - narazie bez oferty cenowej. Wszystko wskazuje, że z jakościowymi pszenicami mogą być problemy niedoborów. Moja bombona stoi w polu,a końca deszczów nie widać - sam jestem ciekawy czy utrzyma parametry. Jak zbiory w Małopolsce - z tego co od dłuższego czasu obserwuję to pogoda was tam nie rozpieszcza. Co do żyta, to przynajmniej na podkarpaciu wyjątkowym widokiem były żyta, które nie powylegały. Poczekałbym czy, aż taka podaż będzie by za żyto wołali poniżej 500.

Ja sprzedawałem żyto w Strzyżowie to dostałem 420zł z VATem :/

#1843 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:22

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 To jakiś dzieciak który nudzi się we wakacje,tutaj przeszedł już samego siebie:
http://www.agrofoto....blem-z-napedem/
http://www.agrofoto....8-klimatyzacja/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:31

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 I jeszcze tutaj http://www.agrofoto....i/page__st__900

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1845 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:45

wytlumaczcie mi jaki jest sens produkcji zyta po cenie 420 z vat? Naprawde jeszcze przy tym wychodzicie na plus? Jakos nie moge w to uwierzyc.

#1846 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:22

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Da sie wyjść, po warunkiem, że jest to "żytko", które samo rosło siłami natury. Bo sypanie i pryskanie przy takich cenach nie bardzo ma sens.
2 lata temu na takiej ekologicznej plantacji miałem 3t/ha , co doliczając dopłaty pozwoliło wyjśc na plus.

Edytowany przez jahooo, 17 sierpień 2014 - 12:23.

#1847 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:36

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 U pośrednika pszenica paszowa po 480 zł z vat 7 %. Pszenice przetrszymałem sprzedałem prawie 9 ton a 20 mam zmagazynowane. czekam na lepsza cene. Wszystkie koszty (paliwo,nawoz, opryski, kombajn) pisze sobie do zeszytu. I gdybym chciał wszystko sprzedac po 480 zł to nie byłbym napewno na minusie. Ratuje mnie wydajność. Koszty wyszły mi 1800 zł na ha, wydajnosc pszenicy od 6,5 - 7 ton z ha. liczac te mniejsza wartosc czyli 6,5 t ha dochód - koszty to na czysto wyszło by mi 2370 zł. Wiem o tym ze to jest zaden zysk jesli chodzi o pszenice ale cos zostaje. Kązdemu nie musi zostac bo kazdy ma inne koszty, gleby i w ogole

#1848 Share FIWI

FIWI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 15:16

Niki, ja czekam na rozwój wydarzeń. Młyny z mojej okolicy skupu jeszcze nie prowadzą ale o jakościową pytają z niepokojem, a co do cen to nic nie chcą powiedzieć. Jadąc przez okolice Strzyżowa widziałem jedno niewywalone żyto - u mnie w okolicy jest to samo - ustało to co było liche i nie nawożone. Mnie po 2 tygodniach deszczów wywaliło żyto gdzie w kłosie było po 80 - 90 ziaren i połowa plonu leży sobie w polu - kombajn tego nie dał rady zebrać.Przy takiej pogodzie z czego ma się brać dobrej jakości ziarno? Okolice Sanoka - żyta jeszcze stoją w polach ( w zasadzie leżą). Co więcej, u nas w rejonie zanosi się, że będzie 2 dni na dokończenie żniw a potem znów deszcz. Po zachowaniu odbiorców, z którymi rozmawiałem pytając o skup jakościowej i elitarnej widzę, że pszenica jakościowa, o dobrych parametrach będzie w okolicy wyjątkiem. W tym roku przeczekam - na kredycie nie jadę to i nie muszę się śpieszyć. W najgorszym wypadku sprzedam wiosną. Pomogło by embargo na dostawy zbóż z rosji do UE, ale o tym to raczej przy naszych popisdzielcach to możemy pomarzyć, prędzej zdrajcy wesprą zagranicznego producenta.
Proponowałbym wymianę informacji na forum z poszczególnych regionów co do wysokości uzyskanych plonów pszenic jakościowych, trzymających porządne parametry I informacje ile jeszcze pozostało do skoszenia. Ja utknąłem w połowie, a jeszcze z tydzień deszczu i jara pszenica zacznie rosnąć w kłosie.

#1849 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 16:06

U pośrednika pszenica paszowa po 480 zł z vat 7 %. Pszenice przetrszymałem sprzedałem prawie 9 ton a 20 mam zmagazynowane. czekam na lepsza cene. Wszystkie koszty (paliwo,nawoz, opryski, kombajn) pisze sobie do zeszytu. I gdybym chciał wszystko sprzedac po 480 zł to nie byłbym napewno na minusie. Ratuje mnie wydajność. Koszty wyszły mi 1800 zł na ha, wydajnosc pszenicy od 6,5 - 7 ton z ha. liczac te mniejsza wartosc czyli 6,5 t ha dochód - koszty to na czysto wyszło by mi 2370 zł. Wiem o tym ze to jest zaden zysk jesli chodzi o pszenice ale cos zostaje. Kązdemu nie musi zostac bo kazdy ma inne koszty, gleby i w ogole

1800 złotych na ha i 7 ton? Albo nie policzyłeś wszystkiego albo te twoje tony są gumowe.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1850 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 16:28

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Katastrofalna susza w chińskiej prowincji Liaoning

Czytaj więcej na http://pogoda.interi...campaign=chrome

I to tyle w temacie zapowiadanych cen. Jeszcze susza w Australii i oficjalne dane o "wymokach" w Europie . Ciekawie będzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 19:39

byłem tam ale nie wezmą ze względu na wilgotność. ile cię kosztuje wysuszenie tony? i z jakiego % na jaki % ?

Różnie to wygląda bo płacę za cały wsyp suszarni średnio wchodzi 10-11 ton. Na pszenicy z 22% do 14% kosztowało mnie to 450zł czyli około 40 zł tona. A pszenżyto suszyłem z 15,5% do 14% wiec wyszło gdzieś koło 30zł za tonę. Nie wiem czy dużo czy mało bo nie mam porównania z innymi ale suszę bo już chyba w tym roku nie będzie pogody by zebrać to normalnie z pola. Bo u nas codziennie pada od 2 tygodni.

#1852 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:44

1800 złotych na ha i 7 ton? Albo nie policzyłeś wszystkiego albo te twoje tony są gumowe.

Słuchaj chłopie ja wiem co mowie i mam wszystko zapisane . nie wierzysz nie musisz. moja ziemia moja sprawa. ja tylko mowie jak mi wyszło chyba ze ty na oko liczysz " a moze mi tyle wyjdzie a moze tyle". moge ci skana wysłac na priva, nie ma sprawy. Moge ci diliczyc jeszcze dodatkowo podatek gruntowy z ha i ubezpieczenie z krus w przeliczeniu na 1 ha i tak mi wyjdzie nie mniej niz 2 tys na reke z ha przy cenie ktrora podalem za pszenice

Edytowany przez andrzej1988, 17 sierpień 2014 - 20:58.

#1853 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:55

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Podeślij do mnie chętnie się zapoznam, komentować nie będę.

#1854 Share FIWI

FIWI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 21:47

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 janusz20 - wiele się mógł nie pomylić. podejrzewam, że mógł nie uwzględniać kosztów amortyzacji sprzętu :) ale to tu ja się mogę mylić. Wydatkowo co do samego kosztu upraw i plonów to kto wie - zależy jaka ziemia. Gdyby mi żyta nie wyłożyło jakby walcem przejechał to 5-6 ton na 4 klasie było realne bez większych wydatków na nawozy i oprysk, a wydatki były dużo mniejsze. Fakt co roku słoma idzie do pocięcia i robi za nawóz, do tego dochodzą poplony i zmianowanie na jare. Resztę uzupełniam mineralnymi.

#1855 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:25

Słuchaj chłopie ja wiem co mowie i mam wszystko zapisane . nie wierzysz nie musisz. moja ziemia moja sprawa. ja tylko mowie jak mi wyszło chyba ze ty na oko liczysz " a moze mi tyle wyjdzie a moze tyle". moge ci skana wysłac na priva, nie ma sprawy. Moge ci diliczyc jeszcze dodatkowo podatek gruntowy z ha i ubezpieczenie z krus w przeliczeniu na 1 ha i tak mi wyjdzie nie mniej niz 2 tys na reke z ha przy cenie ktrora podalem za pszenice

I kto tu na oko liczy skoro wszystkiego nie uwzględnia przy swoich obliczeniach. Jeszcze pewnie kilku rzeczy też nie dodałeś.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1856 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 na dolnym śląsku stoi jeszcze ok 1/4 zboża, głównie pszenicy. u mnie na wiosce jeden koleś ma jeszcze ok 10 hektarów rzepaku do skoszenia...z jakościową pszenicą an pewno bedzie problem.

#1857 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 08:38

I kto tu na oko liczy skoro wszystkiego nie uwzględnia przy swoich obliczeniach. Jeszcze pewnie kilku rzeczy też nie dodałeś.

ja na oko nie licze.... przy podatku i krusie w przeliczeniu na hektar to wyjdzie 2 tys ale i tak na ręke wyjdzie mi 2200 zł w chwili obecnej.

#1858 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 08:47

pomiot, nasiona, oprysk od zielska, oprysk od grzyba, ccc = 600zł
do tego należy dodać koszty uprawy, a odjąć dopłaty
plon pszenicy 6,5 ziemia IVa/b

słyszałem, że cena pszenicy paszowej kształtuje się na poziomie 630netto

Edytowany przez Pawell18, 18 sierpień 2014 - 08:48.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#1859 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 09:28

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Ale te 2200 zł to chyba będzie przeznaczone na dalszą kontynuację produkcji i czy aby wystarczy taka suma aby zaorać, zasiać kupić nawozy nasiona srodki ochrony roślin odżywki paliwo itp. czyli wpompować te 2200zł w nakłady na hektar aby znowu zebrać przyzwoity plon z tego kawałka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:07

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 nie wiem jak wy to liczycie ale mi w tym roku wyszły koszty na pszenżyto ok 2600zł na hektar. nie liczyłem tylko amortyzacji sprzętu. wapno, NPK, nasiona, N, chwasty, grzyb, skracanie, ubezpieczenie upraw, podatek, dzierżawa, organizacja żniw, usługa koszenia kombajnem, paliwo do ciągnika na uprawę i inne zabiegi i sumka się zrobiła