marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

90daniel    15

Xemit ty jak coś dowalisz to konkretnie. Wczoraj dostałem propozycje 650 za pszenicę na kurniki ale kasa za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Ehh... Dzisiaj sialem pszenicę... Nastawiałem się znowu na intensywną uprawę... I o ile w roku ubiegłym uprawiając intensywnie coś w tym portfelu zostało tak teraz mam o to poważne obawy... Dlaczego ten rektor rolniczy ma takie wahania cen?! Pamiętam pszenica po 450zl to z 5 a może nawet 6 lat temu była... Tylko że paliwo wtedy kosztowało 3.5zl chleb 1.5zl że o cenach energi i kosztach życia nie wspomnę... Czasami myślę sobie że taki rolnik to naprawdę musi być ładny czarodziej skoro mimo spadających cen jest w stanie żyć na wydaje się coraz to lepszym poziomie... Bo co jak co ale nowych JD w tym kraju systematycznie przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba jak niektorzy to tylko slupy sa kupuja bogatym ludziom z warszawy albo takim obcokrajowcom a jak nie to sprzedadza ta ziemie co kupili po 60 70 tys za taka cene niemcom w 2016 tylko ze w cenie takiej ale euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

ba jak niektorzy to tylko slupy sa kupuja bogatym ludziom z warszawy albo takim obcokrajowcom a jak nie to sprzedadza ta ziemie co kupili po 60 70 tys za taka cene niemcom w 2016 tylko ze w cenie takiej ale euro

Podsunę Co genialny pomysł na biznes. Idziesz do banku, bierzesz kredytu ile się da i kupujesz co się da. Czekasz jeszcze rok czasu i 4 krotnie więcej zarabiasz sprzedając tą ziemię Niemcom. Nie musisz dziękować mi za pomysł.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomysł jest kiepski .

Działalność bankowa podobnie jak każda inna`polega na rachunku ekonomicznym. Wobec czego pożyczając pieniądze , chce mieć gwarancję ich zwrotu. W związku z tym , wartość gruntów nie może przekraczać średniej ich ceny w danym rejonie ,, gdyż zabezpieczeniem jest hipoteka , oraz udział własny zmiejsząjący ryzyko banku.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ty to potrafisz w młodych zniszczyć żyłkę do przedsiębiorczości.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Oj  żebyś  5 lat  nie trzymał ........... jak ci  Ukraińcy  trochę  ziarna  podrzucą  -  a  pomór w  Polskę  ruszy  i  zakażą  świnki  hodować.

nie od wczoraj ukraina podrzuca nam płody rolne, tak nawasem mówiąc... i jakoś to było i ceny po 800-1000zł były, to czemu wtedy nas ukraina nie zalała i nie upierdzielili ceny do 500zł, skoroś taki znawca produktywności ukrainy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Podsunę Co genialny pomysł na biznes. Idziesz do banku, bierzesz kredytu ile się da i kupujesz co się da. Czekasz jeszcze rok czasu i 4 krotnie więcej zarabiasz sprzedając tą ziemię Niemcom. Nie musisz dziękować mi za pomysł.

 

nawet jakbym kupil duzo nie kupie na kredyt bo nie chce sie zbytni zadluzac ale nawet jak kupie to nie sprzedam nawet za 4 czy 10 krotnosc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja to bym spzredał nawet z 1,5 krotnoś 

Jeśli mogę zarobić 50% na 1ha , to kupując go za np.25 tyś , nie idzę powodów by tyrac na nim 15 lat i być moze zbliżyc sie do takiego wyniku.

Więc opowistki o tym, że wzgardzil byś dochodem rzedu 200 tyś zl na jednym ha ,świadczą ześ albo bajkopisarz albo idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Albo będzie liczył, że jak teraz dają mu 200tys to dadzą mu i 300tys.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak chcesz to sprzedawaj swoja ziemie ale zapamietaj ziemi sprzedasz tylko raz znam ludzi co wzieli wielka kase za ziemie i co przepieprzyli wszystko i zyja jak dziady wiec ja nie sprzedam wogole woel robic na niej i zyc godnie a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moze chcieli choć przez moment poczuć się wolni ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A kto Ci każe zaraz Bentleya kupować? Za 10ha będziesz miał 2 mln złotych i z samych odsetek będziesz miał 80000 złotych co roku czyli nierealne żeby ze standardowej produkcji rolnej z 10ha tyle rocznie uzyskiwać dochodu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

chcesz to sprzedawaj jak taki madry jestes jest inflacja pieniadz srednio w roku traci na wartosci 2 % po drugie jak sie z kupki pieniedzy siega to szybko pieniadze ida a po 3 to nie jest moja ziemia tylko moich przodkow i napewno by nie chcieli by jakis ich nastepca wszystko sprzedal i przepieprzył majatek kilkunastu pokoleń a zreszta nie bede ci sie tłumaczył jak takiś mądry to sam sprzedaj swoją ziemie i zoabczymy jak na tym wyjdziesz

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Jak po 200 tysi za ha to bym sie nie zastanawiał,kupiłbym w innym rejonie 10 razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Eeee panowie ktoś tu tematy pomylił , kukurydza mokra była 380 netto teraz narazie brak kontraktów


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

chcesz to sprzedawaj jak taki madry jestes jest inflacja pieniadz srednio w roku traci na wartosci 2 % po drugie jak sie z kupki pieniedzy siega to szybko pieniadze ida a po 3 to nie jest moja ziemia tylko moich przodkow i napewno by nie chcieli by jakis ich nastepca wszystko sprzedal i przepieprzył majatek kilkunastu pokoleń a zreszta nie bede ci sie tłumaczył jak takiś mądry to sam sprzedaj swoją ziemie i zoabczymy jak na tym wyjdziesz

To będziesz klepał biedę jak Twoi przodkowie skoro taki sentymentalny jesteś.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo co tu wałkować cenę zboża , której ciągły spadek nie napawa optymizmem . Jak cena zboża osiagnie stawki płacone na początku żniw , zapali się jakieś światełko w tunelu . Ale kiedy to będzie? 

Co do ziemi , ja bym sprzedał za 200 tyś.  Kupił bym  hektar w innym rejonie za 20 tyś , a za pozostałe 180tys , kupilbym 400 ton zboża.

Na tym hektarze położyl bym leżak i obserwował pozostałe mi 100 lat życia, az @warchest , wyprodukuje to co ja kupilem , ciężko pracując na swoim hektarze , którego broni jak niepodległości.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek84    3

 Panowie tu takie ceny podajecie a u nas na lokalnym targowisku za ładną czystą pszenicę, co najmniej 80 zł. za 100 kg. wołają. I nikt nie wie czy to paszowa czy co. Po prostu takie ceny są gdy ktoś chce kupić woreczek czy dwa dla ptactwa. A teraz już cena idzie w górę pod 90  tak jak była na wiosnę bo czas siewów idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

chciałem kupić u sąsiada ale zacenił mi po 100 zł/100 kg no i nie kupiłem ale w centrali zapłaciłem jeszcze drożej bo 176 zł /100 kg za rok nie będę taki chytry i kupię u sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Trzeba było kupić u sąsiada. Ta pszenica z centrali wyszła taniej niż materiał X twojego sąsiada - bo przecież fakturę chyba wziąłeś i wiesz że 100 do hektara w ARR można dostać, he? Zaprawa kosztuje a i nasiona z centrali oczyszczone. 150 kg/ha x 100 zł = 150 zł, do tego dodaj 24 zł za zaprawienie 1,5 kwintala, odejmij od 5 do 10% nasion które odejdą po oczyszczeniu okaże się że zapłaciłeś 100 zł, ale za 90 kg, a za 100 kg zapłaciłes   111 zł. Podsumowując 111x1,5=166 zł   166+24=190 + praca przy czyszczeniu i zaprawianiu. Towar z centrali 176zł x 1,5 kw= 264zł    264-100 zł ARR= 164 zł gotowych nasion

 

164zł < 196 zł + praca 

 

Rzeczywiście będziesz chytrusem jak kupisz u sąsiada.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To jest jedno wyliczenie. Np na moim terenie obecnie jest sucho - ci co zaorali wcześniej już posieli ale co z tego skoro ziarno w suchej ziemi leży. Część już kiełki ma uschnięte. Wschody będą marne a kto nie posiał będzie miał opóźnienie. Sensownym był i będzie wysiew ok 200kg pszenicy a nawet więcej bo są różne MTZ i różna zdolność kiełkowania. 2x190 = 380- 100= 280zł Tyle kosztuje nas kwalifikat. Słyszałem że ziarno siewne rok po centrali można kupić już za 700zł i to młynkowane. 2x70 + zaprawa. Tym sposobem w kieszeni zostaje 100zł na hektarze. Opłaci się siać kwalifikatem ale nie przy tak wysokich jego cenach które mają się nijak do cen zboża w skupach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj