Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 11:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie mamy żadnej organizacji i nie ma kto za nami lobbować , jesteśmy tylko producentami i tak ma zostać, nikomu nie zależy na tym aby rolnik miał na cokolwiek wpływ. Cały przemysł rolny zaczyna byc dobrym biznesem i co myślicie że ktoś pozwoli milionom zwykłych ludzi robić na tym inters skoro mogą robić to jednostki.
Jak grzyby po deszczu rosną wielkie korporacje które same sieją ,zbierają, przetwarzają, handlują i sprzedają gotowe produkty. I to one ustalaja cenę od A do Z . Tak że chłopy siać zbierać i nie gadać bo gówno z tego gadani wynika. Może w przyszłości zmądrzejemy i będziemy jakąś konkurencją dla nich a nie to nasze dzieci będą pracowały w chłodniach, sortowniach i będa operatorami nowych JD czy Fendtów ale w korporacjach .
NIestety rolnik to indywidualista i myśli tylko o swoim gospodarstwie i w niego inwestuje. może warto zacząć inwestować w przyszłość ?
Piszecie że jest demokracja kapitalizm a socjalizm był bee . Więc dlaczego myslicie jak za socjalizmu i macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie?
"Takiego wała jak Polska cała "ktos kiwnie palcem w naszej sprawie chyba że przy okazji będzie widział w tym interes dla siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 13:06
  •  

#1722 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 11:21

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie bądźcie hipokrytami i zdecydujcie się, albo socjalizm i ceny ustalanie odgórnie albo kapitalizm i wolny rynek. Jak pszenica była po 1100 z mleko po 2 złote za litr to żaden z was na kapitalizm nie narzekał a teraz to nagle wszyscy socjaliści się zrobili. I o cłach, całej Ukrainie decyduje UE a nie polski rząd. A trzy, to Rosjanie nas nigdy nie lubili i nie lubią więc zawsze znajdą powód żeby nam dokopać co historia nie raz pokazała.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1723 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 11:37

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 My nie mamy ich lubić ani oni nas. My mamy robić z nimi interesy.
Jako rzecze Korwin - relacjie między krajami nie polegają na sympati bądż antypati tylko na wspólnym biznesie lub ijego braku.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:31

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Mnie osobiście irytują komentarze i uśmieszki starych lokalnych rolników podczas każdej rozmowy, na temat tego jak bardzo jestem stratny z tego powodu, iż cena zboża jest tragicznie niska (wg. ich, podobno w późniejszym okresie będę musiał oddawać po 35zł). Sugerują jak bym nie miał innego wyboru okresu do sprzedaży, jak tylko w okresie spekulacyjnych żniw.

Mimo, iż wszystko mam zmagazynowane oraz spokojnie ze sprzedażą mogę się wstrzymać do końcówki zimy.

#1725 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:40

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Brat-Rol Łukowa koło Biłgoraja 480 zł brutto (7% vat) pszenica paszowa
Kapka Tarnogród - 580 - 600 zł netto pszenica jakosciowa

#1726 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:41

Kolego masz duzo racji ale chodzi tu o taka patologie jak Twój kolega napisał że możemy wyprodukować sobie zboże ale nasz durny rzad pozwalna na ściagnie zboża z ukrainy bo tansze a przez to cierpia rolnicy. Jeśli chodzi o Rosje jest to tak wielki kraj że nie wszystko są w stanie sami sobie wyprodukować na tyle na ile potrzebuja dlatego musza ściagać czy to wieprzowine czy to owoce z innych krajów dlatego nie myl tego.

Kolego to Tobie się coś myli. Z naszego kraju w ubiegłym sezonie wyjechało z naszego kraju ponad 4 mln ton ziarna i tam gdzie pojechało to w wiekszości było tansze niż wyprodukowane u miejscowych rolników. Podobnie jest z jabłkami warzywami i wszelkimi produktami. Albo się zamykamy i funkcjonujemy jak korea północna albo sobie biadolimy z umiarem i robimy swoje.

#1727 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:55

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 A co może zaprzeczysz że ściagali pszenice do nas z ukrainy? Nie rozumiesz tu czegos to że sprzedamy za granice to znaczy że musimy też kupić coś za mniejsza cene ale musimy kupic tak? Jeżeli Rosja jest tak wielkim krajem ze nie może sama zaspokoic potrzeb swojego kraju ok to niech kupuje od nas. Ale Polska niektóre produkty moze sama sobie wyprodukować a nie zalewać rynek tanichą z innych krajów tym samym hamując Polska gospodarke. Co moża kupić to można ale co można wyprodukować to trzeba samemu produkować i dla obywateli napychac kieszenie pieniędzmi a nie dla innych krajów. Sikorski i inne mendy jeździły do ukrainy pchały sie nie tam gdzie trzeba to teraz sadownicy cierpia przez nich a korzystaja na tym kraje zachodnie i chiny od których teraz Rosja bedzie brała warzywa. Aby tak dalej brawo polski rząd. Tak samo było z wieprzowina to byl tylko pretekst żeby zamknąć Polski rynek na wschód a teraz Niemcy Francja i inne kraje się cieszą bo od nich Rosja bierze wieprzowine a głupi i naiwny Polak znowu został na lodzie,

#1728 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 15:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Czyli nam można wysyłać ale innym wysyłać do nas już nie. Znakomita taktyka, tylko tak to nie może działać. Albo otwarty handel albo izolacja. My wysyłamy zboże do niemiec, ukraina do nas.
A w temacie gieldy troche dziś odbiły do góry, a nawet nie troche.

#1729 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 15:32

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Przed PZZ i mieszalnią pasz w Zamościu dziś umiarkowana kolejka - kilka TIR-ów i kilka ciągników. Widać ludzie poszli po rozum do głowy i za grosze nie oddają

#1730 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 17:22

Tak samo było z wieprzowina to byl tylko pretekst żeby zamknąć Polski rynek na wschód a teraz Niemcy Francja i inne kraje się cieszą bo od nich Rosja bierze wieprzowine a głupi i naiwny Polak znowu został na lodzie,

Już nie bierze.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret ograniczający lub zakazujący wwozu do Rosji produktów rolnych, surowców i żywności z krajów, które przyłączyły się do sankcji na Rosję w związku z konfliktem na Ukrainie - poinformował w środę Kreml.

Czytaj więcej na http://fakty.interia...ampaign=firefox

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 18:14

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 U nas zboża dopisały,ale co gorsza cena NIE! Niestety większość rolników nie ma gdzie pomieści zboża i sprzedaje za grosze pszenica 500zł, jęczmień 450 i mniej!

#1732 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 20:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 sprzedane 50t owsa do kruszwicy na płatki po 520zł netto, gęstość 51

#1733 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 20:29

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Całkowicie popieram kolegów knoro93 i Ulman. Możemy do nas sprowadzać banany i pomarańcze bo to u nas nie rośnie ale zboże i mięso powinniśmy mieć swoje!!!
Zetor Team

#1734 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:44

sprzedane 50t owsa do kruszwicy na płatki po 520zł netto, gęstość 51

łaa, dobrą cenę wyrwałeś

#1735 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:49

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 dzis sprzedałem ponad 8 ton pszenicy po 480 zł brutto(7%vat) poniewaz nie mogłem jej juz nigdzie zmiescic. Ponad 20 ton mam zmagazynowane a mam do koszenia gryke i łubin jeszcze. Pszenica spełniała parametry jako konsumpcja u KAPKI w Tarnogrodzie i poszła by po 620 brutto(7%vat) ale co?? kazali czekać i dowiedziec sie pod koniec miesiaca poniewaz nie maja miejsca. Nie chciałem czekac i sprzedałem po smiesznej cenie poniewaz przyczepa bedzie mi potrzebna.

#1736 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 06 sierpień 2014 - 22:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 sprzedałem 35 ton pszenicy po 578zł z Vat na paszę bez mierzenia niczego po prostu kiper, małopolskie jeśli ktoś chce info to piszcie na priv.

Nie rozumiem ludzi powinni się cieszyć że taka cena jest... plonów w tym roku jest +1 tona z hekata a cena taka sama jak zawsze czyli jest sie ok 600zł wiecej niż normalnie...

Edytowany przez gaga195, 06 sierpień 2014 - 22:30.

#1737 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 06:44

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ja wczoraj porobiłem analizy tego co mam zsypane, i niestety połowa pójdzie mi pewnie raczej na pewno na paszę, bo nie dosyć że nie ma białka i glutenu (ale to szło by namieszać z lepszą..) to sedymentacji ma tragicznie mało bo tylko 14 a niby to jest jakiś parametr mąki i łapie się chyba od 25? Poradzicie coś?
Ja ryzykuję i wstrzymuję się ze sprzedażą, zobaczymy co będzie.. mam wszystkiego ponad 150t

Ceny u mnie, u lokalnych 'żydów' 450-500zł brutto za pszenicę paszową, a w innych poważniejszych firmach od 580 brutto paszówka, do 680brutto za jakościówkę.. wczoraj koleś proponował mi za jakościówkę 600zł netto..

#1738 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 06:47

łaa, dobrą cenę wyrwałeś

jesień-zima zapewne będzie wyższa ale powierzchnie magazynowe za małe :(

#1739 Share Ytulp

Ytulp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 07:46

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 wczoraj kupiłem samochód pszenicy paszowej po 600 zł brutto;
do zakupu został jęczmień gdzie ceny oscylują w granicach 540-560 zł brutto, u żyda za 580-600 zł

może się co niektórym narażę, ale trochę nie rozumiem tego strasznego narzekania, sam uprawiam ziemie i w tym roku miałem średnio ok. 2 t pszenicy więcej niż w poprzednich latach. Zakładając iż sprzedałbym pszenicę konsumpcyjną po 670 zł to ten rok można naprawdę uznać za udany.
Niestety w Polacy są przyzwyczajeni do narzekania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 08:10

Przed PZZ i mieszalnią pasz w Zamościu dziś umiarkowana kolejka - kilka TIR-ów i kilka ciągników. Widać ludzie poszli po rozum do głowy i za grosze nie oddają

no nie do końca, ja mieszkam w ZMC i takiego ruchu już dawno nie widziałem, praktycznie codziennie kolejka tirów i ciągników do ZZZtów zaczyna się od Animexu a do niego jest oddzielna.

Jak czytam posty kolegów którym w głowie pozostały dobre czasy komuny to nie wiem czy się śmiać czy co...
Ktoś nazwał skupujących "żydami" ale co w tym złego, że teraz dają niskie ceny? Przecież jak się dziś ktoś nie urodził to wie że w żniwa nie każdy ma gdzie zsypać i musi sprzedać. No to wiadomo że wtedy cena jest niska bo skupujący kupują po to aby zarobić.Rok temu rolnicy krzyczeli że zmowa cenowa i niskie ceny a g**no prawda, to jest tradycja ;) Przecież wybudowanie magazynów kosztuje a nie po to ma się biznes by nie zarabiać. Ciekaw jestem co powiedzieliby Ci co teraz płaczą że w żniwa niska cena jakby sami zaczęli skupować...
A niektórzy rolnicy są po prostu no.. no nie wiem jak to określić.. Co roku płacz, że nie ma gdzie zsypać i musi sprzedać za grosze, sprzeda i zapomni że nie miał miejsca na magazynowanie a potem znowu żniwa i od nowa Polska Ludowa...

Nikt nikomu nie karze teraz sprzedawać, można poczekać i może ceny wzrosną (tego nikt nie wie ale po cichu liczę, że pójdą w górę) a jak ktoś nie ma gdzie zsypać to niech nie płacze tylko za rok pomyśli co z tym fantem zrobić.