marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ja widzę ze niektórych fantazja ponosi:) z takimi plonami to zaraz drugą Ukrainą będziemy. to tutaj za bzdury można przeczytać to sie w głowie nie mieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

ZGADZAM się z wami,ja przy 3 zabiegowej ochronie na grzyba,przy nawożeniu 180kg n na ha na 2 i 3 ej klasie ziemi wyciągnąłem trochę ponad 8 ton.A ten tutaj ni z gruszki i pietruszki pisze że bez problemu w tym roku można osiągnąć 10 ton.Podaj nam receptę na takie plony?Może czegoś nowego dowiemy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

takie plony jak najbardziej są możliwe, ale to tak jak koledzy piszą - u nielicznych. Rozmawiając z gościem o odmianach pszenic, napomniał mi o jakiejś fajnej odmianie, tylko nie pamiętał nazwy, to niby kolesiowi na czarnoziemach oddała 11t/ha..

U mnie na 3-4 klasie, po burakach, rzepaku i fasoli, średni plon 8t, przy podobnej agrotechnice co kolega wyżej.. tylko szkoda, że na pewno połowa zbioru nie ma parametrów i pójdzie na pasze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realne i możliwe ale " bez problemu do przebicia" to przesada.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

10 ton? Pola pełne nawozów..? Te spółki, które są u nas to rzeczywiście maja 9 ton z ha pszenicy, my więcej jak 8 nigdy nie mieliśmy u nas 8 jeden kawałek sypnął, nasienie czy co nie wiem, obsiany ha na próbę i sypło, a reszta 7-7,5/ha.. średnio licząc pszenica 7ton/ha w tym roku.Zaryzykowaliśmy i nie sprzedaliśmy za dużo 20 ton i koniec reszta magazyn.. Jak ceny pójdą na dół to będzie klapa i tyle... ;/ za 500zł za bez cen dać? Ale też z wlasną nadzieją, że coś pójdzie do góry ;/ jak magazyny są przepełnione jak nigdy w tym roku.. Na skupie mówiła znajoma, że mają rekordowe ilości pszenicy w tym roku, tak obsypani nie byli jeszcze, a woża Ci sami rolnicy co zwykle..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,gdyby on tak miał płacić podatek od zebranych ton, co tak krzyczy że ma 10 t. a nawet więcej z 1 ha., to byście zobaczyli jak prędko by mu plony zjechały i by narzekał że zebrał zaledwie biedny 2t. z ha, u mnie znajomy też jak jeżdził kombajnem kiedyś w PGR i przyjechał kosić swoje, to po kilku minutach jazdy na polu miał już pełen zbiornik ale tylko pierwszy ,tak mu sypało zboże, ba ale już prawie z pełnym zbiornikiem do siebie przyjeżdżał na pole :lol: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ogolnie dla mnie ten rok jest bardziej "opłacalny" niz poprzedni. Słysze ze ludzie płaczą ze słaba cena pszenicy, gorsza niz rok temu tj. jest prawda, ale przeliczając (mówie o sobie). W tym roku sprzedajac pszenice po 480 zł lepiej zarobie niż rok temu sprzedając ją po 550 zł ponieważ koszty poniasłem podobne jak rok temu a roznica w wydajności jest o 2 tony. Rok temu lekko ponad 5 ton z ha a w tym 7 ton z ha. Ogolnie to ją trzymam w magazynie az cena podskoczy. sprzedałem tylko niecałe 9 ton bo nie miałem gdzie zmiescic. Podałem tylko takie porównanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

10 ton? Pola pełne nawozów..? Te spółki, które są u nas to rzeczywiście maja 9 ton z ha pszenicy, my więcej jak 8 nigdy nie mieliśmy u nas 8 jeden kawałek sypnął, nasienie czy co nie wiem, obsiany ha na próbę i sypło, a reszta 7-7,5/ha.. średnio licząc pszenica 7ton/ha w tym roku.Zaryzykowaliśmy i nie sprzedaliśmy za dużo 20 ton i koniec reszta magazyn.. Jak ceny pójdą na dół to będzie klapa i tyle... ;/ za 500zł za bez cen dać? Ale też z wlasną nadzieją, że coś pójdzie do góry ;/ jak magazyny są przepełnione jak nigdy w tym roku.. Na skupie mówiła znajoma, że mają rekordowe ilości pszenicy w tym roku, tak obsypani nie byli jeszcze, a woża Ci sami rolnicy co zwykle..

Bo o ile 7-8t pszenicy w niektórych regionach Polski jest możliwe, i wtedy możemy mówić ile korzyści daje odpowiednie nawożenie i ochrona.

Jeżeli mówimy o plonach ok 10t to wtedy znaczenie ma tylko gleba, ale ile jest takich gleb w Polsce? Poniżej 5%. 60% to gleby słabe na których uprawa pszenicy w ogóle nie wchodzi w rachubę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Widze niektórym zawiśc jasnosc umysłu przysłania, źeby uzyskac takie plony to trzeba miec już zaplanowane całe prowadzenie łanu przed jego wysianiem, od oczekiwanej obsady kłosow na m2 poprzez uprawę nawożenie, ochronę i oczywiscie zasobnośc w składniki pokarmowe i wodę a na samej odmianie kończąc. Czy któryś z tych co tak krzyczą głośno planuje odsade na m2 ? Nawozi pod zakłądany plon wszyskitm co roślina potrzebuje ? Bo nie sądze żeby tak robili

 

Kto daje to i zbiera bo ziemi nikt nie oszuka co innego takie plony z niczego ale przy starannej agrotechnice można takie plony uzyskiwać

 

To że ktoś nie moze przekroczyć 8 ton na glebach klasy III nie znaczy że drugi tego dokonac już nie może

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Te 10 ton to było do wyciągnięcia w tym roku,ale wtedy musi wszystko idealnie zagrać. U mnie niektóre plantacje tak poległy wcześnie mimo jako takiego skracania z powodu pogody i właściwości odmiany. Troche też upały w czerwcu dały się we znaki i brak opadów. Ogólnie mi do 10ton dużo brakło w pszenicy, ale w jęczminiu i pszenżycie już nie. Także wg mnie jak najbardziej możliwe i do takiego poziomu staram się dojść. Jęczmienia paszowego gdyby ktoś miał na sprzedaż w moim rejonie, lub by zorganizował jakiś transport to chętnie kupie. Inne zboża paszowe w sumie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Mam pytanie do tych osób które piszą tu o plonach zbóż na jakiej podstawie podajecie plon ? ważycie zboże czy na tzw przyczepy liczycie plon ?

 

pszenica sprzedana białko 12 gluten 13 czyli paszówka 620zł/tona netto tylko to co na magazyn się nie wmieściło

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie pszenica poszła po 620 netto również już kasa na kącie. W RSP w której pracuje mój tata (ja mieszkam z teściami) w tym roku mieli maks 9 ton z hektara ale średnia wyszła maks 7.5 tony. Ja miałem 6.7 z hektara bo teść mi dał najgorsze kawałki do obrobienia co nie zmienia faktu że dzięki forum osiągnąłem plon lepszy od niego i wielka satysfakcja:) kalkulacja uprawy 1.6 hektara pszenicy nie licząc swojej pracy i amortyzacji sprzętu i dopłat które wziął teść wyszła 4000 zł minus 2zł. Zysk 3000zł więc nie jest źle. Zakładany plon minimum 10ton z całości osiągnąłem. Uprawa na przyszły sezon QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

panowie ceny nas tu interesują a nie komentarze ..pszenica paszówka de heus 630 netto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja nie musze wazyc pszenicy. mam taką metodę. w naczyniu z podziałka napełniam litr pszenicy. waze ten litr a wychodzi w gramach mi ile wazy litr pszenichy czyli jesli litr pszenicy wazy 780 gram to metr szescienny wazy 780 kg. Znam wymiar skrzyn zasypowych w metrach szesciennych przeliczam np 780 kg x 4,5 m3(wymiar skrzyni ) = 3510 kg w skrzyni i powiem wam ze pozniej po sprzedaniu wychodzą mi dosc dobrze wyliczenia. wiadomo + - ale róznica nie duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dziwicie się czemu zboże spada? to rzućcie okiem jakie ceny są w europie.....

 

notowania_cenowe_jpg_300x300_q85.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Czcigodny @Księciuniu

 

Polski przetwórca to nie idiota i skoro płaci wiecej niz nasi sąsiedzi to musi być coś na rzeczy. Podaż jest znikoma więc rolnika trzeba zachęcić. W zasadzie przykład ci sie paradoksalnie jak na ciebie* udał bo ilosc towaru ktory jest zmagazynowany musi znalezc w koncu gdzies ujscie, co może sprzyjać popłochliwym obniżkom, ale..... Zastanawiająca jest wiarygodność twoich tabelczyn, bo nikt w kolo nie ma pszenicy konsumpcyjnej a ceny maja jeszcze nizsze niz u nas. Zastanawiające...

 

 

*dla zawzietego forumowicza wystarczy przejrzeć 3 ostatnie lata w tym temacie i można stwierdzić że odnośnie prognoż to trafiłeś 0 (zero) razy. Co roku głośno grzmisz i sie kompromitujesz coraz bardziej mimo ze poziom twojej kompromitacji spadł poznizej poziomu mułu. Tutaj byłeś juz skończony 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

skończyly się czasy po 1000zl za tone musisz to zrozumieć....a to że historia lubi się powtarzać i to równo 10 lat gdzie ze żniw było najdroższe a potem z każdym miesiącem taniało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Aha, a świstak siedzi i zawija w sreberka...

 

Za całokształt farmazonów ktore napisał osobnik powyżej powinien dostać dożywotniego bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Spokojnie, tak naprawdę nikt nie wie co może się wydarzyć, istnieje szansa, że ceny pójdą w dół ale to się rzadko zdarzało, ale liczyć się z tym trzeba.

 

W Zamościu ceny bez zmian.

 

@Michalmeer masz rację, jakościowej pszenicy jest mało i będę cierpliwie czekał aż coś podskoczy.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

raporty w stanach z tygodnia na tydzień gorsze .. wiekszość polski nie ma jakosciowej pszenicy . rumunia , chorwacja tam tez iepsko z plonami - pomału sie nazbiera ze pojdzie do góry


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

W moim rejonie to cenny są takie

Pszenica paszowa 530 netto

Pszenica jakościowa 630 netto (minus ewentualne potrącenia za białko, gęstość czy liczbę opadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam pytanie z innej beczki .

Potrzebuje namiary na skupy zboża,handlarze Okolice Kutna,Włocławka,Gostynina

Prosiłabym na priv namiary wysyłać jak ktoś coś w tym temacie wie,

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Agrocentrum dostawa Kolno

pszenica - 630zł/t

żyto - 470zł/t

owies - 400 zł/t

ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

USDA wydało raport, pszenica bije rekordy w tym roku, czyli na razie cena w dół. Ciekawe co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj