marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Marcin133    944

łódzkie pszenica 640netto we wtorek poszła

cena na dziś 620netto i mają byc kolejne obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

pszenica 600zł brutto na konto, Świętokrzyskie, powiat Opatów


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zyto

paszowe 38-42 a pewien skup wystawil 28zl i na brak towaru nie narzeka

Konsumpcyjne 46

 

Pszenzyto 50-52

Ceny netto

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

a świętokrzyskie już wczoraj po południu pszenica 550brutto, a dziś rano 500brutto ;[


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja nadwyżkę która nie zmieściła się do zbiornika odstawiłem do młyna po 650 netto, mówili że są duże trudności z parametrami prawie przedemną po badaniach zawrócili 4 tiry. Najdziwniejsze, że nie ma możliwości zrobienia próby wcześniej tylko i wyłącznie z przyczepy i jak łapie parametry to sypiesz jak nie to zawracasz. W pobliskim byłym PZZ też nie ma możliwości zawiezienia próbki tyle, że paszówkę też biorą wczoraj 570 netto, a za konsumpcje 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Pomorskie, Wipra Turze do wczoraj pszenica paszowa po 600 zł/tona, od poniedziałku 580 zł/tona :unsure: Konsumpcyjnej nie biorą <_<

Żukczyn k. Pruszcza Gdańskiego, pszenica konsumpcyjna cena zależna od parametrów, ale za najlepsze po 680 zł/tona dają :mellow:


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pomorskie, Wipra Turze do wczoraj pszenica paszowa po 600 zł/tona, od poniedziałku 580 zł/tona :unsure: Konsumpcyjnej nie biorą <_<

 

to konsumpcyjna nie nadaje się na pasze?

 

Plony imponujące ale cena dołująca. Musiałem nieźle się nagimnastykować żeby wszystko pomieścić. Sąsiad nie pomieścił i musiał sprzedać trochę pszenicy po 600 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

to konsumpcyjna nie nadaje się na pasze?

 

Plony imponujące ale cena dołująca. Musiałem nieźle się nagimnastykować żeby wszystko pomieścić. Sąsiad nie pomieścił i musiał sprzedać trochę pszenicy po 600 brutto

 

 

czuje ze kto sprzedal ze rzniw zlapal najlepsza cene...juz nie raz tak bylo ze im dalej od rzniw tym zboze tansze,,,,a na to w tym roku sie zanosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pozostaje jeszcze zima i gra spekulantów.Za miesiąc rynek sie uspokoi i ceny sie ustabilizuja i mam nadzieje ze wzrosna.@ksiaze przypadkiem nie jestes drobiażem i czekasz az rolnik za darmo odda Ci zboze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Paszowej pszenicy jest pod dostatkiem ale jakosciowej juz duzo mniej bynajmniej na moim terenie,w skali kraju podobnie z tego co sie czyta w prasie .A wiec wniosek sie nasuwa sam,tylko czekac.Mozna juz sprzedac jokosciówke po 670-680 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

eFakt jakościowej pszenicy nie slyszałem aby ktoś we wsi namłocił, wszystko paszówka bo parametry kiepskie , niektóre odmiany tylko gluten niski a inne wszystko mają niższe od normy. Możliwe że jak ktoś ma jakościówke i przechowa to nawet zarobi na niej dośc ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek50    0

witam !!!!!!!!! ja pierwszy raz na forum może nie powinienem pisać w tym temacie ale myślę że tu jest najlepsze miejsce - OSTRZEGAM - uważajcie i wystrzegajcie sie przed sprzedażą zboża FIRMIE JAROSŁAW ADAMCZAK JARZĄB -ZŁODZIEJ , ZŁODZIEJ I JESZCZE RAZ ZŁODZIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Bardzo dobrze że to piszesz szkoda że tak mało jest postów w tym temacie z różnych rejonów kraju nikt za nas nie wyelminuje tych cwaniaków nie tylko dotyczy to zboża ale i skupujących trzode bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie w okolicy na razie wszyscy magazynują, tłumów przed skupami nie widać, jak 2-3 lata temu. Cena na pszenicę oscyluje około 500-520 netto. Nikt ze znajomych nie sprzedawał, więc nie wiem, czy to prawda, ja na razie trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz nie ma sensu zajmować się cenami, bo po co. Jak przyjdzie grudzień-styczeń to wtedy trzeba zacząć się interesować.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

magazynowac ziarno a pozniej powoli sprzedawac a nie na hura...ceny pojda w gore pod koniec jesieni z pewnoscia...min, te 100zł na tonie mysle ze podniosa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My żyto zawozimy na centralę bo brudne bardzo i nie opłaca się tego do magazynu wysypywać ale faktur na razie nie wypisują nam dopiero później jak będzie droższe ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na dolnym śląsku jeszcze stoi co najmniej połowa pszenicy w polu. tato wracał dzisiaj z niiemiec to też tam od holery zboża nie skoszonego. wszystko czarnieje od tego deszczu także jak ktos ma konsumpcyjną i nie ciśnie go kasa to niech trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie dzwoniłem po okolicznych skupach

Na jednym cena pszenicy 550 - 570brutto, jęczmienia 530 - 540brutto ale teraz ładują samochody i może wieczorem będzie można przyjechać

Drugi skup pszenica 550 - 560brutto, jęczmień 500 - 510brutto ale skup wstrzymany bo magazyny pełne

a węgiel jest 710 - 830zł ale czy warto sprzedawać zboże i kupować węgiel? Może lepiej zboże puścić w komin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

u mnie wszystko wymłócone, został tylko owies u niektórych, południowa wielkopolska, czekam na wanienkę jęczmienia po 530 brutto (potrzebuje na pasze do świniaków). Kupuje tylko dlatego że sam nie miałem jęczmienia jarego, wydaje mi się że gdy ukraińskie zborze zacznie przyjeżdzać cena jeszcze pójdzie jeszcze w dół, bo urodzaj u nas tez był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj