Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:56

jak mokra QQ będzie po 200 zł to chyba tylko u najwybitniejszych biznesmanów rolników którym koszty liczą wróżki :)
Ale tak bardziej serio to jeśli faktycznie ceny będą tak niskie i rolnicy będą sprzedawać tak tanio to znaczy że są złodziejami sprzedając jeszcze niedawno po 700 zł zboże skoro opłaca im się po 200. Aż takich różnic w kosztach nie ma by aż taka różnica w cenie mogła się pokazać. To jak to jest? Kto kogo okrada ?

Człowieku o czym ty mówisz. Po pierwsze to chyba mokra kukurydza nigdy nie była po 700 przynajmniej w moim regionie, a po drugie kukurydza to nie zboże, że koszty kończą się praktycznie na kombajnie i możesz sobie magazynować jak długo chcesz, jeśli tylko widzisz taką potrzebę, natomiast magazynowanie kukurydzy wiąże się z wcześniejszym suszeniem, które z tego co wiem podwaja koszty (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi). Nie każdego zatem stać na tak duży wydatek (zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż to trzeba jeszcze dodatkowo zainwestować w suszenie, nie każdego na to stać), a i wydajność kukurydzy powoduje większy problem z magazynowaniem. Kukurydzę większość ludzi sprzedaje mokrą, bo to wygodniej i większość ludzi którzy siali kukurydzę jest nastawionych na taką sprzedaż ponieważ tak to się odbywało zazwyczaj w latach poprzednich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 05:47
  •  

#1342 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:10

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 I wlasnie po to tworzy sie grupy producenckie, aby razem zainwestowac w suszarnie i nie oddawac qq za bezcen aby szybciej

#1343 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:51

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Jak jesteś operatywny i ambitny to sam sobie taka suszarnie 20 pare tonowa zrobisz nie wielki koszt używana około 15 tysięcy u nas juz dwie osoby ma z czego jedna nie suszy bo sie po prostu nie opłaca lepiej sie wychodzi na sprzedaniu mokrej. Sam kiedys suszyłem2 razy na 15 tonach suchej co daje jakies 23 tony mokrej zarobilem 1000 zł jak nie mniej a ile przy tym dodatkowej roboty. Takie rzeczy robic i miec zysk to trzeba robic na naprawde wielka skale tak właśnie jak osoby które skupuja mokrą kukurydze od nas.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 19:19

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Ale ja właśnie o tym piszę - stworzenie grupy z wysokowydajną suszarnią i magazynem. W ten sposób sadownicy w grupach budują przechowalnie owoców. Mniejsze straty, dłuższe przechowanie towaru.
Poza tym, kto takiej grupie zabroni skupić mokra kukurydzę , podsuszyć i sprzedac suchą. Na małą skalę (kilka-kilkanaście ton) może opłacalność jest niewielka (tak jak piszesz - 1000zł), ale z drugiej strony, to prawie 200l paliwaw kieszeni

#1345 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:22

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie sieje kukurydzy z prostej przyczyny - w okolicy lasy i masa dzikow. Praktycznie poza uprawa na kiszonke nikt nie sieje na zbior nasion w okolicy. Wiec suszarnia mi niepotrzebna. Ale mam doswiadczenie z grupa tytoniowa i wiem, ze na dluzsza mete przynosi to efekty . Negocjacje cen nawozow, nasion, opryskow, kredytow operacyjnych. Skladka nie byla uciazliwa, a korzysci byly.
Tak samo powinni sie organizowac inni producenci.
Ja moglbym miec ceny zboza w powazaniu, bo rolnictwo nie jest moim zrodlem utrymania -glownym, ale nie moge patrzec, jak wszyscy psiocza na wies i jednoczesnie ciagna z niej kase. Dlatego apeluje o umiar i opamietanie w zniwa.

#1346 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 23:42

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Ja dzisiaj w ogóle słyszałem ze ceny pszenicy mają być 50-45 zł za q. To jest śmieszna cena. Tym bardziej że dla tych co nie mogą trzymać zboża w silosach to jest katastrofa.

#1347 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 12:28

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 W tym roku ratuje sytuacje że plony (przynajmniej u mnie) zapowiadają się dużo lepiej niż w poprzednim więc kasy trochę więcej, a na przyszłość planuje coraz więcej zboża zostawiać w domu aby sprzedać później. Wiadomo nie od razu zostawi się wszystkiego bo na bieżące wydatki potrzeba ale na przyszłość trzeba oszczędzać aby nie dać się oskubac w żniwa.

#1348 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 czerwiec 2014 - 17:55

Ja dzisiaj w ogóle słyszałem ze ceny pszenicy mają być 50-45 zł za q. To jest śmieszna cena. Tym bardziej że dla tych co nie mogą trzymać zboża w silosach to jest katastrofa.

ja tam zboża trzymam bo mam gdzie i to jest wygoda na rzepak podpisałem kontrakt może cena nie jakaś super bo za technologiczny jakieś 1420 zł ale myśle że w sezonie bedzie sporo niżej.

Thug

#1349 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 18:33

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Do wszystkich tych, którzy sprzedają zboże w czasie żniw:

Na serio weźcie sie zastanówcie nad silosami.
Sam postawiłem kilka lat temu i uważam to za jedną z lepszych inwestycji.

Policzmy
Silos 70 tonowy kosztuje 12700 brutto z montażem (podaje cene BINa, bo takie akurat mam u siebie) Trzeba doliczyć jeszcze troche kasy na betonową płytę co da cene koło 15-16 tysiecy za całosc.

16000/70= 228zł/ tonę

Tylko tyle to kosztuje.
Patrząc na ostatnie lata, to w ciągu roku, max dwóch już wyjdziemy na zero (bo przeciez w żniwa jest wyraźnie taniej niż powiedzmy w styczniu-lutym), a potem juz tylko zarabiamy (albo inaczej, nie dajemy sie ru**ać przez pośredników zerujących w żniwa na tych, którzy nie mają gdzie sypać.)

#1350 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 19:10

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ja angażuję dotychczasową oborę na przechowanie zboża, już ścianki wymurowane, folia kupiona na posadzkę i w sumie bin 70t + teraz stworzenie magazynu za 2000zł o pojemności myślę 50-70t i będzie się sypać.. wygodnie może nie będzie po dmuchanie zwykłą dmuchawą binowską a rozsładunek żmijką, no ale coś kosztem czegoś - nie dam się oskubać tak mocno. W przyszłości można na jakieś dofinansowanie kupić dmuchawę ssąco-tłoczącą - ktoś coś by powiedział na ten temat tak przy okazji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:18

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Też się dołączam do pytania czy ktos coś może powiedziec na temat podajników? Może porównać bo mam zamiar kupic żmijke zeby przechowac choc jakis czas

#1352 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:43

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ja zasypuje biny 70 tonowe żmijką zwykła fi bodajże 150 o długości 11 czy 12m, ustawioną bardzo ostro (niemal w pionie) i sposób jest szybki- przyczepa 5t leci nie wiecej niz 20minut i tani (żmijka kosztowała mnie o ile dobrze pamiętam coś koło 3500). przed binami wykopałem i wybetonowałem sobie wysyp, tak że przyczepe sie kipnie i można jechac dalej- samo leci.

Można też zamontować żmijke pionową z koszem zasypowym i przyczepy kipowac do tyłu wprost do kosza. MNiej wygodne, ale jeszcze tańsze rozwiązanie bo nie trzeba kopać i wybetonowywać wysypu.

A dmuchawą, nie dość, ze wolno idzie, to jeszcze silosa nie da sie w pełni wykorzystać ze względu na to, że ziarno nie leci z góry a z boku i ostatnich 10-15% pojemnosic po prostu nie da sie załadować.

#1353 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:59

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ja narazie nie będę szedł w koszty jeśli chodziłoby o załadunek żmijką, jeszcze do 3lat pomęczę się pewnie dmuchawą bo planuję w końcu zrobić jakąś stabilizacje pod tą dmuchawę koło bina.. Nie wiem ile jest prawdy w tych żmijkach, bo znajomy planuje w przyszłości inwestycję w biny i będzie robił normalne podajniki bo mówił, że te żmijki guzik warte.. ? ;/

#1354 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:07

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Jeśli go stać dać ponad 15 tyś za kubełki to jego sprzwa, ja za żmijke 14 metrów dałem 7 tyś i spokojnie daje 20 ton.Przerzuci rocznie z 600 ton.

#1355 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:30

Na Ukrainie mało kto stosuje nawozy... a opryski to tylko od chwastu.

Niestety to nie jest prawda. Tam działają olbrzymie zagraniczne spółki które prowadzą bardzo intensywną gospodarkę rolną. Mój szwagier który jest menagerem w jednej z największych korporacji na rynku telekominikacyjnym na świecie, mówi, że wśród znajomych z pracy inwestowanie w takie spółki to jedna z najbardziej popularnych [zaraz po kupnie ziemi rolnej] form lokaty kapitału. Jak sam mówi firmy najczęściej niemieckie albo holenderskie, tysiące hektarów, tysiące sztuk bydła, nowoczesny sprzęt, zarządzane przez specjalistów z "zachodu"... Zresztą nawet jeden z biznesmenów z mojej okolicy chwali się, że ma już kilka tysięcy hektarów ziemi na Ukrainie...

#1356 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:48

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 a skąd ten biznesmen bo domyślam sie o kogo chodzi

Thug

#1357 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 23:17

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Ja u siebie mam 4 silosy po 150t każdy więc mam gdzie to przechowywać ale tak jak ktoś mniejszy to czasem jest zmuszony wypychać prosto spod kombajnu do skupu. W młynie codziennie są takie kolejki że już na drodze stoją i od momentu przyjechania do wysypaniu 4h się czeka.

#1358 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 06:10

a skąd ten biznesmen bo domyślam sie o kogo chodzi

Siedzibę mają chyba w Rawiczu. Zresztą jak sami piszą w Polsce mają też parę tysięcy hektarów w woj wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim. Ostatnio przejeli w mojej okolicy gospodarstwo Barycz Ryczeń z tysiącem hektarów.... Te które było własnością pewnego Francuza, w wielu artykułach przedstawianego jako prekursora uprawy bezorkowej...
Z tymi cenami to rzeczywiście jaja.... Miałem w planie część sprzedać w żniwa ale jak rzeczywiście będzie taka niska cena to wszystko zostanie do zimy-wiosny...

#1359 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 06:31

Jeśli go stać dać ponad 15 tyś za kubełki to jego sprzwa, ja za żmijke 14 metrów dałem 7 tyś i spokojnie daje 20 ton.Przerzuci rocznie z 600 ton.

nooo, myślę, że raczej na pewno go stać..

a Ty kolego jaki masz ten system zasypowy tej żmijki, taki jak kolega - że wykopany i zabetowany zasyp, czy sypiesz z przyczep?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 07:39

Siedzibę mają chyba w Rawiczu. Zresztą jak sami piszą w Polsce mają też parę tysięcy hektarów w woj wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim. Ostatnio przejeli w mojej okolicy gospodarstwo Barycz Ryczeń z tysiącem hektarów.... Te które było własnością pewnego Francuza, w wielu artykułach przedstawianego jako prekursora uprawy bezorkowej...
Z tymi cenami to rzeczywiście jaja.... Miałem w planie część sprzedać w żniwa ale jak rzeczywiście będzie taka niska cena to wszystko zostanie do zimy-wiosny...

Ten go kiedyś w jakiejś gazecie pozował z glizdami z uprawy bezorkowej? Co się stało? Noga się powinęła czy przyszedł czas na realizacje zysków?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html