Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 15:01

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 michalmeer z ortografia u ciebie slabo. A co do rzepaku skala nasadzen jest ogromna takze bedzie pewnie slabo ale zobaczymy. Jeszcze wszystko moze sie zdarzyc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 12:09
  •  

#1302 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:38

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 watpie ze sprzedasz rzepak po 1300 netto zebyc brutto tyle wzial bedzie dobrze kontakty polecialy w dol okropnie to co bylo w dobrej cenie juz dawno sprzedane na chwile obecna ciezko po 1300 netto na zniwa zakontraktowac nikt nie chce tyle dac a jeszcze poczatkiem maja byl po 1380 netto ja sam po 1320 netto podpisalem i to w ostaniej chwili... pamietam ze jeszcze w marcu mozna bylo 1450 zl podpisac netto i zaluje ze tego nie zrobilem patrzac na to co sie dzieje teraz....z pszenica podobnie mozna bylo po 700 netto na zwniwa teraz max 620 netto wiec cena poszla w dol w zniwa bedzie moze z 600 brutto
moze przynajmniej srodki i nawozy potanieja na przyszly sezon...

#1303 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 czerwiec 2014 - 18:57

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 nie potanieją jak na teraz podwyżki śor i nawozów w policach

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 czerwiec 2014 - 09:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 na to że potanieją środki i nawozy nie ma co liczyć
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1305 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 12:49

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 większość pewnie nie ale np Polifoska 6 staniała o 200zł, ŚOR na pewno nie potanieją, Zobaczymy co z saletrą będzie bo na razie zakłady stoją bo zbytu nie ma. W tamtym roku potaniała po żniwach, ale potem windowali ceny w kosmos

#1306 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:44

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Myślicie, że jak pszenica będzie po 500 zł brutto, to będzie zbyt na nawozy za tą cenę?

#1307 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:13

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 jesli chodzi o nawozy to sporo potaniały. Polidap rok temu kosztował 245 a teraz 195 zł roznica jest. Mocznik tak samo 147 zł a sól 150 zł.
Zauważyłem ze saletra ma duze wahania cenowe. Pózną jesienią kupiłem ją po 125 zł a na wiosne już była po 144 zł. Ale to nie temat o cenach nawozow.
jesli chodzi o zboza to lokalny skup pszenica paszowa 650 zł brutto (woj. lubelskie). Dodam że to nie jest paszarnia tylko że tak powiem handlarz do ktorego przyjezdzaja tiry z polski po zboze.

#1308 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 11:25

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Wczoraj Agrolok oferował 770+ vat ale dowóz do Gdyni bez negocjacji

#1309 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:43

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ja slyszalem o cenach na poziomie 500 zl netto za pszenice paszowa wiec inne zboza tansze beda na pewno

#1310 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:31

ja slyszalem o cenach na poziomie 500 zl netto za pszenice paszowa wiec inne zboza tansze beda na pewno

smiech na sali ale to napewno ceny takie w zniwa beda to po zniwach bedzie te 70 zł ale mi sie zdaje ze bedzie drogie zboze powodzie byly a oni tylko strasza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:48

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 W tym roku zboże bedzie tanie bo urodzaj jest wszędzie.
Mysle ze + - 550zł bedzie pszenica.

#1312 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:59

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 O urodzaju można mówić gdy zboże będzie w stodole ;) . Mokry rok nie wróży wysokich plonów z jakością też może być różnie. Niestety na wysokość cen nie mamy żadnego wpływu , możemy ja zaakceptować i sprzedawać albo nie.

#1313 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 09:08

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Jak dla mnie to zbyt mocno wszyscy panikują, połowę podpiszcie resztę do przechowania i spokój.

#1314 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 11:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Sprzedane wczoraj lokalnemu rolnikowi. Platność gotówka.
Pszenżyto 5ton po 610 brutto.

#1315 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 15:18

O urodzaju można mówić gdy zboże będzie w stodole ;) . Mokry rok nie wróży wysokich plonów z jakością też może być różnie. Niestety na wysokość cen nie mamy żadnego wpływu , możemy ja zaakceptować i sprzedawać albo nie.

Trochę jednak rolnicy mają wpływ na ceny cały czas zwiększając wydajność i ilości zboża na rynku, a przecież tu obowiązuje prawo popytu/podaży i jedyna szansa na wzrosty cen to mniejsze ilości towaru na rynku. A tak zamyka się błędne koło rolnik produkuje ile sie tylko da często nie zaważając na koszta, a później jest płacz na niskie ceny bo towaru jest w bród.

Dzisiaj słyszałem że zapadła decyzja o zwiększeniu biokomponentów do paliw z 5 do 10% , a jeszcze niedawno mieli się wycofywać z tego. Będzie to miało jakieś odbicie w cenach rzepaku?

#1316 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 15:53

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 W Agrobiznesie dziś mówili że w Rosji i na Ukrainie zapowiadają zbiory o 10% mniejsze i niby sytuacja jest kiepska bo straszna susza panuje. Coś wspominali też chyba o Francji, że nie jest za ciekawie. Jedno jest pewne w żniwa będzie tanio bo będą chcieli zarobić na biednym rolniku ale im bliżej zimy tym cena powinna wzrosnąć. Teraz wszyscy panika bo cena w dół kontrakty i ceny na skupach w dół. Pomyślcie logicznie czy Firmy które w marcu podpisywały pszenice po 810zł netto i rzepak po 1500zł z odbiorem w żniwa przepłacały by tak sporą kasą ? Wydaje mi się że dwa, trzy miesiące po żniwach cena powinna wrócić do tych stawek. Ja osobiście prócz tego co ma iść na materiał siewny i rzepaku na który mam podpisany kontrakt, więcej sprzedawać nie zamierzam. Przerabiam chlewnię na magazyn i będę walił na klepisko. Do żniw dużo się jeszcze może wydarzyć. W Polsce produkcja wzrośnie o 10% a gdzieś może być 10% mniej z zapotrzebowanie podobne....

#1317 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 16:52

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Z tymi kontraktami to jest tak że jednym dadzą 800 za pszenicę a temu bez umowy 500 w żniwa i średnia wyjdzie im 650 złotych

#1318 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 16:59

Trochę jednak rolnicy mają wpływ na ceny cały czas zwiększając wydajność i ilości zboża na rynku, a przecież tu obowiązuje prawo popytu/podaży i jedyna szansa na wzrosty cen to mniejsze ilości towaru na rynku. A tak zamyka się błędne koło rolnik produkuje ile sie tylko da często nie zaważając na koszta, a później jest płacz na niskie ceny bo towaru jest w bród.

Dzisiaj słyszałem że zapadła decyzja o zwiększeniu biokomponentów do paliw z 5 do 10% , a jeszcze niedawno mieli się wycofywać z tego. Będzie to miało jakieś odbicie w cenach rzepaku?

Jest jeszcze możliwość magazynowania zboża i w ten sposób zmniejsza sie podaż na rynku(fakt że tylko chwilowo) i ceny mogą wzrosnąć.
A każdy stara się wycisnąć z ha coraz więcej bo koszty stałe typu orka,uprawa itp czy to będzie plon 3t czy 6t z ha są niezmienne!I to czy my w polsce zwolnimy z intensyfikacją produkcji (niższe plony) nie będzie miało większego wpływu na ceny !

#1319 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 17:07

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Czy faktycznie w rosji i ukrainie będą zbiory o te 10% niższe i czy będzie to miało jakkiś wpływ na sytuację w żniwa mało mnie teraz interesuje. Najpierw musze się przygotować do żniw a poźniej będe obserwował sytuacje na rynku. Kontrakty mam podpisane na tyle za ile środków i nawozów nabrałem a że przedstawiciel firmy jest wporządku to dał cynk i wcześnie podpisaliśmy kontrakty po normalnych cenach, to co zostanie magazynuje bo na chwię obecną nie opłaca mi się zawierać kontraktu po aktualnych cenach a po zniwach cena zawsze rośnie kwesia ile będe czekał ze sprzedażą.
W innej sytuacji są ci co musza sprzedac aby mieć środki na bieżące wydatki kredyty itp. im współczuję nerwów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:54

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 @kuzaj63 owszem masz całkowitą rację i nie miałem na myśli tylko polskich rolników, a ogólną tendencje. Co nie zmienia faktu, że niskie ceny są spowodowane dużą podażą w stosunku do popytu czasem też spekulanci zamieszają. Pomijam tu okres żniw bo wtedy skupujący często wykorzystują sytuację no ale to było by zbyt piękne i proste gdyby w żniwa płacili najlepiej choć i tak się zdarzało...