Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 10:37

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 zombi dokładnie, jak na Ukrainę wejdzie zachodnia agrotechnika to zasypia nas zbożem i rzepakiem, cena pszenicy podeszła, ale ma to na pewno tez związek z zawirowaniami na Ukrainie.
konsumpcja 780 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 06:45
  •  

#1042 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 10:51

marluk ciekawe czemu to niepodważalne prawo popytu i podaży działa tylko i wyłacznie na niekorzyść chłopa i konsumenta np świnie tanie jak barszcz, zboże też a pieczywo czy wędliny potaniały cokolwiek nie.
Zobaczycie jak teraz puszczą nam tu Ukraine to zboże będzie po 400 zł a pół kilo dmuchanego chleba po 2 zł- już możecie stawić blokady na drogach ale co to pomoże jak politycy są marionetkami

to wina panstwa bo reguluje gospodarke i pcha lapska nie tam gdzie potrzeba. Gdyby pozostawila wolny rynek ceny musialyby spasc. Takie sa reguly wolnego rynku ktorego u nas nie ma. Niesamowite utrudnienia ktore i obostrzenia ktore sa u nas powoduja ze jest jak jest. Ale jesli zbiory zboz beda wysokie ceny musza byc niskie i odwrotnie. Z tym chyba kazdy sie zgodzi.

#1043 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 11:56

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Państwo nie ma tu nic do gadania tym sterują pieniądze i instrumenty które maja do tego sterowania czyli giełdy, media itp. Czasy kiedy rynkiem sterował popyt i podaż skończyły sie już dawno, było to możliwe gdy handlował producent z odbiorca końcowym ,teraz to margines który i tak jest uzależniony od notowań giełdowych a tym sterują i zarabiaja na tym pośrednicy i kapitał spekulacyjny. Panowie w białych koszulach ustalaja ceny i nie jest to uzależnione od tego czy zboża jest dużo czy mało. Robi sie zastój w handlu maszynami i innymi produktami rolnymi czyli trzeba rolnikom poprawić koniunkturę na jakis czas do tego na zachętę jakieś dofinansowanie a że rolnik ma taka naturę że majac 100tyś wydaje 150tyś więc kaska od rolników płynie szerokim strumieniem tam gdzie trzeba. Gospodarka jest ze soba tak zwiazana ze cena pszenicy moze mieć wiekszy wpływ na to ile sie telewizorów sprzedaje niz w jakiej cenie jest chleb.

pszenica 760
jęczmień 730
jabłonna, lubelskie cena brutto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 14:00

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 dobra niech tanieje nie mam nic przeciw ale nich paliwo też tanieje , nawozy, chemia, a w końcu pieczywo bo inaczej to jest jakaś paranoja a nie wolny rynek
OK giełd,y giełdami ale co ma z tym wspólnego jakiś pan genek skupujacy zboże do swojego magazynu
Dziś walnęli mi takie ceny
770 zł pszenica
i 700 zł jęczmień
czyli że muszę oddać 2 tony zboża żeby kupić tone nawozu i to nie najdroższego

Edytowany przez Zombi330, 04 kwiecień 2014 - 14:05.

#1045 Share J4reck1

J4reck1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 14:34

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 koledzy piszcie czy cena jest podana brutto czy netto

#1046 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 14:50

Państwo nie ma tu nic do gadania tym sterują pieniądze i instrumenty które maja do tego sterowania czyli giełdy, media itp. Czasy kiedy rynkiem sterował popyt i podaż skończyły sie już dawno, było to możliwe gdy handlował producent z odbiorca końcowym ,teraz to margines który i tak jest uzależniony od notowań giełdowych a tym sterują i zarabiaja na tym pośrednicy i kapitał spekulacyjny. Panowie w białych koszulach ustalaja ceny i nie jest to uzależnione od tego czy zboża jest dużo czy mało. Robi sie zastój w handlu maszynami i innymi produktami rolnymi czyli trzeba rolnikom poprawić koniunkturę na jakis czas do tego na zachętę jakieś dofinansowanie a że rolnik ma taka naturę że majac 100tyś wydaje 150tyś więc kaska od rolników płynie szerokim strumieniem tam gdzie trzeba. Gospodarka jest ze soba tak zwiazana ze cena pszenicy moze mieć wiekszy wpływ na to ile sie telewizorów sprzedaje niz w jakiej cenie jest chleb.

pszenica 760
jęczmień 730
jabłonna, lubelskie cena brutto

ja sie z toba oczywiscie zgadzam. Ale mowiac ze panstwo nie ma nic do gadania to sie mylisz. Ma chociazby tyle ze skoro wedliny nie tanieja a ceny zboz sa niskie to w takim razie ja tworze wedliny ktore beda tansze o 5% od konkurencji i juz mam mase klientow a stac mnie na to skoro niskie sa ceny zboz. Ale jest to niemozliwe przez szereg utrudnien i durnych przepisow a takze szereg haraczy ktore musze placic rzadowi a to powoduje ze predzej zbankrutuje niz cos na tym zarobie. Tu masz przyklad dzialania panstwa.

#1047 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 04 kwiecień 2014 - 15:32

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Na opolskim jaka cena pszenicy?

#1048 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:01

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 marluk
Państwo te przepisy robi nie dla tego że tak sami rządzący chcą tylko robią to w czyimś interesie . Rządom nie na rękę jest to co piszesz że rolnik sam wyprodukuje przetworzy i sprzeda bo wtedy kończy sie kontrola ekonomiczna nad taka grupą bo ceny ustala rynek czyli producent i konsument. NIby mała zmiana a wali sie im cały porządek świata. Oni muszą mieć kim rządzić i człowiek samowystarczalny nie jest im potrzebny .
Pomyśl jak świat by sie zmienił gdyby większość rolników zrobiło to o czym piszesz. Efekt z grubsza jest taki że tworzy sie rynek regionalny żywnośc przestaje wedrować po swiecie czyli pada rynek spekulacyjny i jakies d*pki w białych kołnierzykach przestaja zarabiać , transport ogranicza sie do minimum czyli jeździ mniej tirów mniej firm przewozowych mniej samochodów ,częsic do nich itd. itp. no i drastycznie spada zużycie ropy co jest nie do przyjęcia dla niektórych państw a tak sie składa ze to one rządzą swiatem.
Tak ze pomysł dobry i tak powinno byc ale tego nie zrobi żaden rząd .

#1049 Share JozeF84

JozeF84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:33

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 pszenica paszówka 760 netto z podwórka lub 780netto z dostawą do paszarni

#1050 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:46

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 a po co nam jakiś rząd - żeby przeperniczać naszą krwawice - rządy, giełdy, nikomu do niczego nie są potrzebne- one istnieją same dla siebie i tylko o siebie dbają. To przez nie ludzie tracą miliardy które z realnej gospodarki wędrują do kieszeni jakiś buców. Ale daleko nie trzeba szukać mało to u nas takich firemek co to nic nie robią tylko faktury przewalają a towar jak leżał w magazynie tak leży tylko cena rośnie. Porobiło się tak , że za realną robotę ludzie dostają jakieś grosze a pan spekulancik tu zadzwoni z tamtym pogada, tu zakręci tam przekręci i kaska leci. Za wszystkim stoi ludzka chciwość i niestety oni na tym żerują i mówi się, że robią fortuny z niczego ale to nie prawda bo nic to mają ci co im ciężko zarobioną kasę powierzają a oni tą gotówkę zamieniają w nic nie znaczący zapis w komputerze a twoja gotówkę/ towar wymieniają i deponują w złocie albo w brylantach na kajmanach. Myślicie, że ostatni kryzys coś zmienił, ludzi czegoś nauczył - ja tego nie widzę a banki i fundusze coraz śmielej i bezczelniej naciągają ludzi mówią dajcie nam kaskę na 2% a tymczasem kredyt dają na 20% a są tylko pośrednikiem.Los ludzi nic ich nie obchodzi tylko własne zyski.

Mądrze piszesz, lecz temat dotyczy cen zbóż...

Edytowany przez murtek, 07 kwiecień 2014 - 19:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share tomek1921

tomek1921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 15:09

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Wszyscy chcą wszystkich oskubać jednym słowem...

Pszenica 770zl

Edytowany przez tomek1921, 05 kwiecień 2014 - 15:21.

#1052 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2014 - 15:52

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Wczoraj sprzedałem resztki pszenicy paszowej 5 ton po 700 zł brutto woj lubelskie powiat biłgoraj gmina łukowa.

#1053 Share 55Marcin

55Marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:24

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 pszenica 760zł z Vat.

#1054 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:11

Wczoraj sprzedałem resztki pszenicy paszowej 5 ton po 700 zł brutto woj lubelskie powiat biłgoraj gmina łukowa.

po co piszesz takie rzeczy, a może jesteś handlarzyną i chcesz zbić cenę na rynku lokalnym. Swoją wypowiedzią dajesz znak innym producentom o niskich cenach rynkowych. Koledzy rolnicy działajmy wspólnie nie dajmy się poniżać!!!!! Ja zapowiadałem od listopada wszystkim handlowcom że pszenicy za mniej niż 800 zł netto nie sprzedam. Dotrzymałem słowa. Teraz pytanie do was koledzy czy Wy jako producenci dotrzymacie po zbiorach z góry ustalonej przez siebie ceny. Ja wiem, że są zobowiązanie, kredyty i inne wydatki, ale trzeba zarabiać jakieś pieniądze a nie wegetować. Niech się wypowiedzą osoby które naprawdę mają wpływ na sprzedaż produktów ze swoich gospodarstw a nie chłopcy, dzieci pomagające w gospodarstwie.
pszenica dla gołębi 3,6zł/kg pakowana po 10kg mazowieckie
pozdrawiam

#1055 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:14

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

kto kupuje pszenicę po 3,6zł?

#1056 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:36

po co piszesz takie rzeczy, a może jesteś handlarzyną i chcesz zbić cenę na rynku lokalnym. Swoją wypowiedzią dajesz znak innym producentom o niskich cenach rynkowych. Koledzy rolnicy działajmy wspólnie nie dajmy się poniżać!!!!! Ja zapowiadałem od listopada wszystkim handlowcom że pszenicy za mniej niż 800 zł netto nie sprzedam. Dotrzymałem słowa. Teraz pytanie do was koledzy czy Wy jako producenci dotrzymacie po zbiorach z góry ustalonej przez siebie ceny. Ja wiem, że są zobowiązanie, kredyty i inne wydatki, ale trzeba zarabiać jakieś pieniądze a nie wegetować. Niech się wypowiedzą osoby które naprawdę mają wpływ na sprzedaż produktów ze swoich gospodarstw a nie chłopcy, dzieci pomagające w gospodarstwie.
pszenica dla gołębi 3,6zł/kg pakowana po 10kg mazowieckie
pozdrawiam

napisałem taka cene jaka jest u mnie w okolicy, przeciez to jest temat gdzie jakie sa ceny tak?? wiec o co kaman?? dla mnie cena tez nie jest satysfakcjonujaca bo tak samo wolalbym aby minimum bylo 800 ale na swoje wyszlem i wypraszam sobie o tym ze jestem handlarzyna bo nie jestem bo tak samo jestem rolnikiem jak i ty i kazdy inny na forum. Ja cen nie ustalam! w jesieni tak wyszlo ze sprzedalem drozej ale ze zostaly mi resztki to sprzedalem bo mi jest potrzebna kasa tak.

#1057 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:48

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 @andrzej1988, nie przejmuj się mądrościami Kolegi, każdy kto potrafi liczyć i przewidywać potrafi dokonać wyceny niezależnie czy sprzedaje czy kupuje pszenicę. Jak ma chętnych płacących 3,6 za kilo to niech płacą.
Jeden będzie uważał rolnika za osobę siejącą popłoch niskimi cenami, inny zaś nazwie go spekulantem :D Nigdy nie dogodzisz takim.
Swoją niedawno sprzedałem w ilościach całosamochodowych po 770 netto, a rynek lokalny nie miał żadnego wpływu na taką cenę.

#1058 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:01

napisałem taka cene jaka jest u mnie w okolicy, przeciez to jest temat gdzie jakie sa ceny tak?? wiec o co kaman?? dla mnie cena tez nie jest satysfakcjonujaca bo tak samo wolalbym aby minimum bylo 800 ale na swoje wyszlem i wypraszam sobie o tym ze jestem handlarzyna bo nie jestem bo tak samo jestem rolnikiem jak i ty i kazdy inny na forum. Ja cen nie ustalam! w jesieni tak wyszlo ze sprzedalem drozej ale ze zostaly mi resztki to sprzedalem bo mi jest potrzebna kasa tak.

kolego przepraszam Cię najmocniej, nie chciałem urazić Twojej osoby. Emocje biorą górę gdy widzę tak niską cenę pszenicy. jeszcze raz przepraszam
trzymaj sie

#1059 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:10

Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

to wszystko zalezy od farta i miejsca zamieszkania.

Ja sobie ociecałem że taniej niż 800 nie oddam, i sie udało- 3 tyg temu sprzedałem po 810 loco gospodarstwo.

Ale równie dobrze przy innym obrocie spraw cena mogłaby nigdy nie osiagnąc tego pułapu i zostałbym ze zbożem w magazynie, gdybym szedł w zaparte.
Także sądze, ze nawet jak kilku dych brakuje nie ma co juz za bardzo sie ociągac, tym bardziej, zę na matifie już od dobrego tygodnia wzrostów nie widać.

ps
taka ciekawostka
jak sprzedawałem tę swoją pszenice, to do skupu zajchała łódka ze zbożem prawie już 3 letnim.
Kierowca sie nabijał, ze swego czasu, jak pszenica była po 1050, to owemu rolnikowi było jeszcze za tanio i czekał na wiecej....i się nie doczekał, oddał teraz za 800. Więc nie mozna przeginać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:14

Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

wczoraj kupowałem trawę, kończynę i lucernę u rolnika, który zajmuje się produkcją i obrotem nasion. Przyjechał człowiek hodujący gołębie i bytał się o pszenicę dla swoich ptaków. Sprzedawca miał kilka palet z woreczkami po 10kg po 36zł kazdy. Nie tylko z pszenicą kolego tak jest. Pelet z trocin kosztuje około 600-700zł za tonę. Teraz przejdź się do sklepu zoologicznego i zobacz ile kosztuje ten sam pelet w woreczkach po 5 kg do kuwety dla kota dla chomika. przebitka 10x. Przepraszam że odbiegam od tematu.
pozdawiam