marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

maly00    26

ceny wroca do poziomu z grudnia tylko w maju czerwcu teraz ruch jak w zniwa wiele osob nie ma za co w pole wyjechac bo doplat brak a wiosna zaskoczyla handlarze musza to wykoszystac niestety.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Może się orentujecie w jakiej cenie jest żyto w woj. Mazowiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

ceny wroca do poziomu z grudnia tylko w maju czerwcu teraz ruch jak w zniwa wiele osob nie ma za co w pole wyjechac bo doplat brak a wiosna zaskoczyla handlarze musza to wykoszystac niestety.....

 

Nie wiadomo. Pomór idzie pomór idzie. Stada powybijają to kto będzie brać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Dziś sprzedałem jęczmień po 80+vat tylko na kasę trzeba poczekać co najmniej miesiąc woj.lubelskie.

gdzie to sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Nie wiadomo. Pomór idzie pomór idzie. Stada powybijają to kto będzie brać :D

 

 

Brojlery zjedzą :D Kurniki już zapełniają


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

taaak, wszystko kury zjedzą, z południa pszenica i kukurydza wjeżdża kiedy chce i ile chce, z niemiec jęczmien po 750 z dostawą w mazowieckie. Nie wiem ile to kur trzeba zeby zjadły to co chociażby około 100 000 tuczników, a nie zapominajmy ze jak juz ktos własnie zrezygnował z hodowli to aktualnie bedzie sprzedawał zboże bo z czegos żyć musi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

nie ma się co martwić na zapas żyjemy w końcu w Polsce a w tym kraju jest wszystko możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

jaki pomór ludzie to mają fantazje, pół nogi dzika i taka afera (biznes jak trzeba) trzoda już drożeje fakt że z niskiej bazy

ps. znajomy zabił dzika samochodem i zniszczył auto też zgłosze asf w wlkp bo przy drodze leży zdechły dzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Kolego READ daj namniary na firmę która podnosi cene żywca bo mam na handel troszkę. To ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Powiedz to tym co zostali wrzuceni do strefy buforowej i nie mogą wcale sprzedawać. Na pewno się pośmieją z tej fantazji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może pytanie nie na temat,ale czy tanieje u was chlebek?Tania pszenica tania mąka a co za tym idzie chleb.Jak pszenice sprzedawalismy po prawie 1100 nagle w mediach alarm jaki to drogi chleb teraz pszenica po 750 i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To w dwie strony nie działa. Jak drożeją nasze produkty to mają wpływ na cene a gdy tanieją to mają nieistotny wpływ na koszty. Wieprzowina -40 % w skupie, w sklepie bez zmian, z pszenicą podobnie sytuacja wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

jaki pomór ludzie to mają fantazje, pół nogi dzika i taka afera (biznes jak trzeba) trzoda już drożeje fakt że z niskiej bazy

ps. znajomy zabił dzika samochodem i zniszczył auto też zgłosze asf w wlkp bo przy drodze leży zdechły dzik

Chyba kolgo nie wiesz co piszesz.. Na podlasiu chlewnie pełne nikt tucznika kupic nie chce, w lubelskim nikt prosiąt wstawiac nie chce, ludzie zaczynaja dzwonic kup pan zboże, w rejonie powinno byc juz wstawione prawie 10 000 tucznika a jest tylko 1000..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

mam informacje od kolegi z łódzkiego, a posrednicy ładuja tucznika aż buczy, a strefy buforowe kolega na forum trzoda chlewna objasnia jakie pisma trzeba wstawić

póki co dostałem sms poszukiwana pszenica na wlkp

i prosze na mnie nie siadać bo słownik języka polskiego objaśnia a ja się pytam ile dzików wymarło, znaleźli sobie rolników do bicia i wiem jest cięzko

pomór

1. zaraźliwa choroba świń i drobiu;

2. masowe umieranie na chorobę zakaźną; epidemia; zaraza

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

łódzkie a lubelskie to w tym tej chwili dwa swiaty. Ciekawe jakbys sie czuł jakby pszenica spadła na 400zł i też zabiorą bez problemu. Znajomy załamany bo swinie po 130 a nikt kupic nie chce.. Drugi miał prosięta wstawiac zboza naupił i powoli sprzedaje zboze bo prosiąta nie przyjada bo w tymianka strefa zagrozona.

Chyba ze nastąpi odwrót sytuacji to ceny pozostaną na poziomie..

Jęczmien niewielki ilosci 800zł tona i co raz wiecej ofert.

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

lubelskie pszenica konsumpcyjna 730, paszowa 710, jęczmień 750, pszenżyto 650, saletra małe worki 136, saletra big bag 134, saletrzak 116- wsystko na jednym składzie ps. co do pszenicy tendencja wzrostowa bo było taniej.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Sprzedane w zeszłym tygodniu do Lechpol krajenka żyto z niby rozkruszkiem po 555 brutto. Cena spadła ale wolałem sprzedać i problem z głowy bo lepszych cen chyba już nie bedzie do żniw.

Żyto 580 netto lechpol podróżało jako jedyne reszta zbóż drobne korekty w dół

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak sądzicie jest szansa na wyższe ceny pszenicy czy wywozić już teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Jak sądzicie jest szansa na wyższe ceny pszenicy czy wywozić już teraz ?

poczekamy zobaczymy ja wywiozłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Żebym ja wiedział, że nie spadnie to by jeszcze mogła zostać, ale nie chcę przetrzymać i tak idzie w dół.

Jacek nie cytuj poprzedniego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A jaka jest cena w Zamościu i okolicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

cena na matifie jest wiec i u nas bedzie kwetsia czasu na razie realizuja stare kontrakty i z wolnego starzu idzie bo ludzie woza poczekaj jak zaczna w polu robic cena podskoczy pszenicy nie bylo za duzo w tym roku wiem ile ludzie w mojej okolicy kosili i nie tylko w mojej ceny pszenicy jestem pewien moim zdaniem te 730-750 netto za tone dobrej jakosciow pszenicy bedzie mozna wziąć gorzej z jeczmieniem i kukurydza chociaz 750 za jeczmien zle nie jest naprawde u nas sypal okolo 6 ton bez wielkich nakladow ja sprzedalem po 770 netto pszenice po 730 netto gorzej z kuku tutaj jest zapasc totalna i nic na lepsze sie nie ma dlatego rezygnuje z kukurydzy w tym roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w młynie oferują 730 netto za pszenicę, w grudniu sprzedawałem po 760.... Myślę, że chyba poczekam do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

lubelskie pszenica konsumpcyjna 730, paszowa 710, jęczmień 750, pszenżyto 650, saletra małe worki 136, saletra big bag 134, saletrzak 116- wsystko na jednym składzie ps. co do pszenicy tendencja wzrostowa bo było taniej.

gdzie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj