Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#5861 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 18:10

Co prawda cenowo wyglądało to podobnie tylko, że mamy juz 3 rekordowy rok z rzędu, bardzo dużo zeszłorocznego ziarna w ogóle zapasy są rekordowe od 30 lat, w tamtym roku sytuację poratowało to, że w europie było słabo z jakością pszenic i ten kto sie załapał to mógł liczyć na lepsze ceny zimą to było wiadome od jesieni. Pozatym ceny wzrosły tylko na północy gdzie skupowano pszenice na porty bo na taką było zapotrzebowanie w europie, w opolskim ceny ledwo wyrównały się z tymi ze żniw i nie przekraczały 670-700 zł netto w styczniu potem znowu zleciały, a o paszowej nawet nie wspominam, pozatym Rosja wprowadziła cła eksportowe stąd ten skok cenowy był. W tym roku sytuacja jest moim zdaniem gorsza bo nie dość, że znowu rekordowy rok to jeszcze nie ma najmniejszego problemu z jakością więc skupujący nie muszą się wysilać aby taką dostać, Wątpię nawet czy porty będą płacić dużo lepsze stawki tak jak to było rok temu, bo nie będzie potrzeby szukać po całym kontynencie dobrej pszenicy, kto wie czy do nas się nie będzie importować bo akurat u nas plony były słabsze ale na cenę nie będzie to miało wpływu. Obym się mylił, ale jak na razie nie widzę powodów do wzrostów, coś się musi wydarzyć inaczej będzie lipa.

Dziś czytałem, że we francuskich portach eksportowych wstrzymano skup bo tyle tego tam mają i nie ma gdzie sprzedać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 02:00
  •  

#5862 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:05

dziś sprzedałem 25 ton po 700 zł brutto dla hodowcy drobiu

#5863 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 09:57

@grego 

W ogóle cię nie rozumiem kolego i piszesz jak zwykły handlarz a nie rolnik . Piszesz o jakiś wydumanych rekordach i to trzeci rok z rzędu :) . Będzie taniej , będzie taniej ale dlaczego to nie za bardzo motywujesz . Doskonale wiesz że ceny wzrosły tylko na północy a ja na południu sprzedawałem w 2014 roku pszenicę po 843 zł więc jeśli już piszesz to pisz z sensem a nie za wszystkich . Susza nie oszczędziła Polski a i całej Europy więc dlaczego ma być gorzej ? Bo tak mówisz ?

Import z Polski  po ostatnich podliczeniach wyniósł 6,45 mln ton czyli ponad 20 % produkcji a ty dalej twierdzisz że są jakieś zapasy ? Obecnie ceny nie ma i zazwyczaj w tym okresie ceny są najniższe ale plecenie głupot o rekordowych zapasach i jednoczesnym imporcie do Polski nie jest ani składne ani realne . Kto nie musi  i tak nie sprzeda a kto musi to pewnie sprzeda nawet jeśli pszenica była by po 100 euro . Ceny dobrej to w tym roku dopiero wyglądać po zbiorach kukurydzy bo teraz to nagonka będzie wielka ale kukurydza pokaże te rekordy .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5864 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 10:35

Panowie, bez paniki

przeanalizujcie sobie jak kształtowała się cena pszenicy w poprzednich latach. Dla ułatwienia http://www.agrolok.p...d_menu=291chyba, że ktoś ma inne dane(nie chciało mi się szukać)

W ubiegłym roku była podobna sytuacja, w żniwa można było sprzedać drożej pszenice jak we wrześniu. Wrzesień to najwięcej wydatków w niejednym gosp nawozy, mat siewny, oprysk rzepaku, podatek itd( wiadomo każdy ma inne koszty). Cena później odbiła kto mógł sobie pozwolić na przechowanie czy magazynowanie w grudniu styczniu spokojnie po 750-800zł netto mógł dostać za pszenice z dobrymi parametrami.

Nikt tu nie panikuje, ale jakoś powodów do radości nie ma. Akurat w moim powiecie sucha pszenica paszowa w 2014 na żniwa była po 440-490zł. A prawie każdy musiał suszyć, tak że jeśli na to spojrzeć z innej strony, to nie mamy na co narzekać obecnie... <_<

#5865 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 16:29

No to od poniedziałku będą podwyżki na 300%. Się te wasze prognozy sprawdzają.  Gdzie są te wizjonery co w żniwa nie kazali za darmo oddawać? Ciekawe ile za ten mój rzepak mi wypłacą, w żniwa mogłem za 1555 sprzedać. Rozliczyć się mogę z depozytu od listopada do końca kwietnia.

Tylko, że ten rzepak mogę Ci już sprzedać po 1600zł netto i więcej, a będzie jeszcze drożej. Spokojnie bez paniki. To, że nie zdrożało w drugiej połowie sierpnia nie oznacza, że ceny na poziomie podobnym do żniw zostaną.

To samo tyczy się pszenicy, zbóż i kukurydzy. Jedynym zagrożeniem na rynku jest soja i tylko soja. Żadne zapasy kukurydzy, pszenicy czy rzepaku ani tegoroczne zbiory tych roślin nie wpłyną na kształtowanie cen. 

Wyznacznikiem jest soja, która również jest już w Polsce z sukcesami uprawiana od kilku lat. Spójrzcie sobie co sie dzieje na CBOT w soją i jej ceną za buszel. Te notowania dadzą Wam szeroki przegląd sytuacji - często sugerując co może wydarzyć się w najbliższych dniach z cenami właśnei rzepaku, pszenicy i kukurydzy.

Z kolei o cenach rzepaku też już pisałem:

http://www.rolnikszu...nosci.php?art=4

I w sumie to się sprawdziło, w żniwa zakłady produkcyjne praktycznie nie schodziły poniżej 1550zł netto, a rekordowo można było sprzedać nawet po 1660zł netto.. Spadek nastąpił dopiero po skończeniu zbiorów.

Edytowany przez Rolnikszukaceny, 05 wrzesień 2015 - 16:31.

#5866 Share bocianov90

bocianov90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 16:32

Port prawie nie skupuje pszenicy, natomiast wpłynęło do portu w Gdyni lub Gdańsku dużo rosyjskiej pszenicy, która jest tańsza niż Nasza Polska.

Ceny pszenicy północ kraju 630 netto za 12,5% białko.

#5867 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:19

@marks50 przeczytaj sobie post wyżej jesli uważasz, że tylko ja plote głupoty... pozatym parę postów wyżej dałem link do ostatnich raportów o tegorocznych plonach i zapasach światowych i jak ktoś ma pojęcie o rynkach giełdowych to sam może w pewien sposób ocenić sytuację, wyciągnąć wnioski. Jeśli masz jakieś inne dane to chętnie zobaczę... tylko nie kieruj się sytuacją Polski bo ona nie ma praktycznie żadnego znaczenia jeśli chodzi o ceny światowe tam żądzą inne kraje i jeśli nawet u nas będą niedobory to zostaną momentalnie uzupełnione z importu. Gdzie napisałem, że wszyscy mieli ceny w okolicach 700 netto w 2014? Wyraźnie napisałem, że w opolskim tak było, a sprawdź sobie na jakie ceny mogli liczyć na południowym wschodzie... ja nie mówię że będzie taniej tylko oceniam sytuację, a wnioski wyciągnie każdy sobie sam. Sam mam dużo na przechowaniu więc nie zależy mi na dołowaniu kogoś czy nagabywaniu aby teraz sprzedawał, ja czekam do przełomu roku jak będzie to zobaczymy.

#5868 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:34

Dokładnie, nie sztuką jest tryskać optymizmem, tylko chłodno ocenić sytuację.

#5869 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:16

Sprzedana pszenica paszowa po 640netto,4tony kupil hodowca niosek.Woj kuj-pom

#5870 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 20:14

kur... a u mnie konsumpcyjna min 12,5 białka 620 netto paszowa 550netto 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5871 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 20:21

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie wiecie gdzie w Pomorskim lub ościennych skupują bobik w dobrych pieniądzach?

#5872 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 21:59

a jak mniejwiecej cenowo wyglada lubin i ile moze go byc z ha ?  i po ile jest jeczmien paszowy pytam orientacyjnie

#5873 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2015 - 16:25

a jak mniejwiecej cenowo wyglada lubin i ile moze go byc z ha ?  i po ile jest jeczmien paszowy pytam orientacyjnie

sprzedałem w piątek po 700 netto plon 2,7 tony z hektara uważam że słaby plon zresztą cena też nie rewelacyjna;/

#5874 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 17:03

2.7 t/ha to slaby plon? to ile ty chcesz tego zbierac - 5 ton? 3-3,5 tony jest realne do osiagniecia ale nie rok w rok. Jak nie rok antraknozy, to rok chwastow i zapominasz o plonie. W tym roku nie dosc ze susza zrobila swoje to jeszcze od 0,5-1 tony wyluskala trzydziestostopniowa temperatura. 1.5-2 tony to piekny plon jak na teb rok. 2.7 - rewelacja.

#5875 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 18:24

i doplaty do lubinu w sumie jest 2 tys ? to by bylo dobrze a naklad na lubin zaden ?

#5876 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 18:34

Według mnie zero zysku ,zorać,zasiać i sprzątnąć trzeba ,a rosnie bez nawozu ?

#5877 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 wrzesień 2015 - 06:44

rośnie bez azotu trochę PK trzeba dać ale ogólnie nakład niski tylko przy zbiorze duże straty (rośnie bardzo niski)

#5878 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 08:49

Nie rośnie bardzo nisko tylko ten rok taki był.

#5879 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 14:02

Na strączkach interesu już nie będzie, w tym roku to już wg porażka, groch 1 t/ha, łubin 0,5 t/ha ceny od 700 do 800 zł/t brutto :/ A dopłaty pewnie wyjdzie koło 100 Euro/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5880 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 17:53

http://www.rolpetrol...produkcji-zboz/

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/zniwa-w-rosji-za-polmetkiem,59560.html

http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/zboza/rosja-pozostaje-glownym-dostawca-pszenicy-do-egiptu-takze-ze-wzgledu-na-najnizsze-koszty-frachtu.html

Edytowany przez jahooo, 07 wrzesień 2015 - 17:54.