Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#5821 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:47

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 <p>Nie pozostaje nic innego jak czekac.</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 17:17
  •  

#5822 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 18:56

sęk w tym, że na świecie plony szczególnie pszenicy mimo wcześniejszych gorszych prognoz najpewniej okażą się ponownie rekordowe tak jak w roku poprzednim i tak jak wcześniej pisałem zapasy są największe od 29 lat więc nic dobrego to nie wróży, a że w jakiś rejonach Polski wypaliło zboża to nikogo to nie wzruszy. Po cichu liczyłem, że kiepsko zapowiadające się plony kukurydzy podciągną także nieco cenę pszenicy ale może być odwrotnie to nadmiar pszenicy i jej niska cena może pociągnąć w dół cenę kukurydzy i dopiero będzie nieciekawie. Teraz nie ma wyjścia i trzeba czekać do późnej jesieni na jakiś cud

Edytowany przez grego, 01 wrzesień 2015 - 18:57.

#5823 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:46

Dawno mnie tu nie było...

Nie czytałem wszystkich postów, ale po Waszych ostatnich widzę lekkie przerażenie sytuacją, bo póki co nie ma ani plonów, ani ceny.

Ale mam dobrą wiadomość. Ceny będą lepsze, sporo lepsze. Niestety Ci, co potrzebują gotówki i teraz sprzedają zboża lub je już sprzedali sporo na tym stracą względem tych, co mają możliwość potrzymać dłużej ziarno w swoich magazynach.

P.S. Nojsze i SpracowanyPraktyk w całości sie z Wami zgadzam. Możecie napisac na priv gdzie pracujecie?;-)

Edytowany przez Rolnikszukaceny, 01 wrzesień 2015 - 20:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5824 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 20:19

Moja kryształowa kula powiada:

Cena na zboża na pewno będzie. Wysoka albo niska. 

#5825 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 20:35

Pszenica konsumpcyjna 660 netto (sami dzwonili z młyna czy bym po tyle im nie sprzedał), pszenica paszowa 650netto przy ilości ponad 200 ton.  Nie panikujcie ceny wzrosną, mówią nawet o tym skupujący.

#5826 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 02:05

Z tymi zapasami pszenicy największymi od 29 lat to bym był sceptyczny do nagonki mediów branżowych itp. Jak widzicie rzepak powoli pnie się w górę po realizacji zysków i wywaleniu papierów na tąpnięciu giełd powoli nastąpił odkup przez tzw. DT i krótko terminowych graczy. Część rolników sprzeda zboże właśnie teraz z wiadomych powodów , inna grupa połowę itp. Jak wszyscy przetrzymalibyśmy do wiosny to cena -25% , na rynku surowców rolnych trwa normalny trend a jak pisałem wcześniej prawdziwa analiza cen jesienią br gdyż zasiewy rzepaku, jęczmienia za chwilę żyta hybrydowego będą zagrożone przez suszę w dalszej kolejności pszenżyto i największe szanse ma pszenica (późny wysiew). 

W moim subiektywnym przekonaniu możemy liczyć na 10%-15% wzrost cen względem górki cenowej 2014\2015 (mam na myśli zboża).

Oleiste po korekcie kontynuują trend wzrostowy myślę o 1700 za rzepak, 

pszenica konsumpcja 800-850

paszowa do 750

pszenżyto\ jęczmień 600-700

Optymistyczny scenariusz,  brak ziarna kukurydzy będzie odczuwalny na lokalnym rynku ale w jaki sposób przełoży się to na ceny trudno powiedzieć , przedmówcy mają rację że pszenica zastąpi niedobory ziarna kukurydzy mam na mysli mieszanki paszowe.

Kochani pisanie o nadprodukcji, zapasach itp, straszenie ludzi nas rolników że susza nie koniecznie musi oznaczać wzrost cen hm.... ja to rozumiem nie musi ale zadajcie sobie trud i poszukajcie w necie zapotrzebowania na poszczególne produkty jak to się ma  i czy maleje, skoro ilośc ludności na świecie drastycznie wzrasta.

Według mnie na tę chwilę rynek jest zdrowy gdyż można sprzedać swój towar za dość przyzwoitą cenę licząc na jej wzrost, fakt lokalnie są skupy które płacą mało ale to jest system rynkowy i nikt do niczego nikogo nie zmusza.

Na rynku zbóż możemy liczyć na lekkie podwyżki w skupach co w perspektywie najbliższego miesiąca będzie miało realne odzwierciedlenie a i jeszcze jedno jak słupy z nad wołgi itp nakupią papieru (kontraktów) czekamy na to co powie Putin na wykresie pionowa kreska :)

#5827 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 06:31

Ilość ludzi wzrasta, ale wzrasta też produkcja rolna. Według mnie głównym problemem rolnictwa na świecie jest fakt, że produkuje głównie żywność, a popyt na każdy towar może z czasem wyhamować. Choć część produkcji rolnej powinna iść na biopaliwa, ale te znowu dusi lobby naftowe, no bo wtedy rolnicy byliby za bogaci...

#5828 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 07:10

wczoraj na lokalnym skupie 1km odemnie za jeczmien paszowy placa 480-490/t  a na drugim 3km dalej 470-480/t 

#5829 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 11:45

U mnie Rol-Op, czyli Polskie Młyny Bis płacą za taki jęczmień 510zł, na północy można dostać 100zł więcej.

#5830 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2015 - 12:19

Ilość ludzi wzrasta, ale wzrasta też produkcja rolna. Według mnie głównym problemem rolnictwa na świecie jest fakt, że produkuje głównie żywność, a popyt na każdy towar może z czasem wyhamować. Choć część produkcji rolnej powinna iść na biopaliwa, ale te znowu dusi lobby naftowe, no bo wtedy rolnicy byliby za bogaci...

Spokojnie świat wyprodukuje żywności nawet na 12mld ludzi. W USA rolnictwo ciągnie na 50%, i myślę że wiele krajów w każdej chwili może zacząć produkować więcej, tylko po prostu im się to nie opłaca.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5831 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 15:02

I dlatego rolnictwo powinno zacząć więcej produkować na potrzeby przemysłu paliwowego. Niestety, nafciarze pilnują żeby do tego nie doszło, podatki na biopaliwa w UE należą do najwyższych. Ale nie zjeżdżajmy z tematu.

#5832 Share SpracowanyPraktyk

SpracowanyPraktyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 16:26

Panowie bez obrazy, ale jak ja na swojej tablicy wystawię, że skupuje pszenice po 500 zł, owies po 300 zł to na pewno znajdzie się jakiś frajer co odda towar. Na forum zaś nastąpi wielkie poruszenie i oburzenie. I bezmózgi będą pisać i licytować się jaka jest niska cena w skupach lokalnych. Proszę nie zaśmiecać forum i nie pisać po ile u was proponują za dany produkt tylko za ile sprzedaliście dany towar. Proszę się nie obrażać,  musicie tylko sobie zdać sprawę co to jest sprzedaż. Jest to transakcja w której zarówno kupujący jak i sprzedający godzą się na cenę za dany produkt. Wiec najlepszym sposobem na informowanie o cenach było by zdjęcie, skan faktury, oczywiście bez danych rolnika. Ilu z was negocjuje cenę???

Co do wielkości produkcji na świecie i rosnącej populacji to mogę odesłać do wpisów do blogu "oficjalnie" najbogatszego człowieka na ziemi w których mówi o tym iż chiny w ciągu 3 lat zużyły więcej cementu niż usa w 100 lat. Czy tereny na których ulewali ten cały beton nie były wykorzystywane rolniczo?? Każdy człowiek potrzebuje przestrzeni. 

http://www.gatesnote...ncrete-in-China

także ciekawy artykuł:

http://www.gatesnote...-Climate-Change

#5833 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:05

Masz dużo racji, ale obszar obszarowi nie równy. Czasem wystarczy żeby niewielka część państwa czy regionu była na tyle żyzna i zmechanizowana, żeby resztę wyżywić, vide stan Oregon w USA, a ściślej Dolina Wiilamette. Ja piszę po ile co u mnie jest, bo temat jest o cenach płodów rolnych a nie wysokości transakcji. No chyba że źle zrozumiałem. Są tacy, co muszą sprzedać zboże, albo choć jego część w żniwa albo zaraz po nich. Chyba nie zaprzeczysz że najgorsze co może spotkać kogoś, kto prowadzi cokolwiek na własny rachunek, to stracenie płynności finansowej...

#5834 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:08

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Jaka cena pszenzyta w okolicach Ciechanowa ?

#5835 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:44

pszenica na matifie sięga dna

Thug

#5836 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 02 wrzesień 2015 - 20:18

Poczekamy zobaczymy jak się zaczną zbiory kukurydzy

Edytowany przez kris14, 04 wrzesień 2015 - 09:37.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#5837 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 20:36

ja tam byłem optymistą póki nie podali, że to kolejny z rzędu rekordowy rok jeśli chodzi o pszenice i wątpię czy słabe plony kuku coś tu zmienią chyba, że faktycznie będzie dramat. A tak to trzeba czekać na jakiś cud lub katastrofę gdzieś w świecie typu susza i słabe wschody czy tam wymarznięcia zimą. A jeśli nie to będzie dobrze jak ceny wrócą do tych ze żniw tak jak to było w tamtym roku przynajmniej w opolskim, szkoda tylko przerzucania.

#5838 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 21:33

To znaczy ile zebrano tej pszenicy ??

#5839 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 wrzesień 2015 - 21:46

ja mam do sprzedania owies i nikt nie chce dać więcej niż 420 netto. ilości całosamochodowe. rozmawiałem z handlarzem, spoko koleś, uczciwy, brał odemnie w tamtym roku, mówił że nie ma co liczyć na jakieś drastyczne podwyżki bo słowacja czy węgy nie miały żadnych problemów z pogodą, do tego import z ukrainy bez cła. powiedział mi że pszenicy jest tyle na rynku że mniejsze zbiory QQ nie mają znaczenia.

podobno na matifie wszsytkie zboża i rzepak w dół.  a ze sprawdzonych informacji to żółtki wzieli się za rolę na bogato. oto pierwszy lepszy link

http://niezalezna.pl...erzawia-syberie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5840 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów