marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

czyli jednym słowem lipa, ceny na giełdzie spadły do tych ze żniw, choć w skupach i tak wtedy lepiej płacili jak teraz... Co gorsza raporty nie napawają optymizmem, zapasy są gigantyczne, a prognozy zapowiadają kolejny rekordowy rok... masakra. Ja tam w przyszły tyg coś sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Znajomy sprzedaje owies z niewielką domieszką pszenicy po 35 zł za metr. Zastanawiam się czy nie kupić kilku ton a na wiosnę zrezygnować lub ograniczyć sianie owsa. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

o to trochę podbiła cena do góry, ruch było widać na placu?

 

nie wiem bo tylko dzwoniłem....:)

jak pytałem się we wtorek to cena była 670 ale kazali zadzwonić na drugi dzień bo miała iść do góry.

no i poszła na 690netto

dzisiaj zaczynam ładować i wywiozę pierwszy transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Agriplus Zamość przy kontrakcie min 50 ton zaproponowali mi 640 netto za paszówke. nie wiem co robić....

ja wywoziłbym bez wahania

handlował ktos z tymi http://www.maxplon.pl/ 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Znajomy sprzedaje owies z niewielką domieszką pszenicy po 35 zł za metr. Zastanawiam się czy nie kupić kilku ton a na wiosnę zrezygnować lub ograniczyć sianie owsa. Co o tym myślicie?

 

województwo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

10 grudnia jest ostatnim dniem kontraktów grudniowych na MATIF. Jutro już grudzień nie będzie wyświetlany. Także przestańcie przeżywać te 166 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie  kontrakt grudzień się skończy i musi być trochę wyżej

 

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

..wczoraj sprzedałem paszową po 685 netto x 25 ton

 

im? jak z wypłacalnością?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

Dzis pytalm na lokalnym skupie w okolicy Krasnika woj. Lubelskie

jeczmien 600/t

pszenica 660/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ludzie piszcie czy to cena netto czy brutto

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

ja wywoziłbym bez wahania

handlował ktos z tymi http://www.maxplon.pl/ 

tak, proponują żeby zawiezc zboze gdzies w ich imieniu i dają srednio 20zł wiecej niż inni. Minus tego taki że te dwadziescia złoty i nawet wiecej czasami przepada na obniżkach bo mają jakieś zawyrzone pomiary i możesz pomażyć o tych pieniadzach. Dwa to ich te płatności raz gotówka ale nie do końca a i na reszte kasy czekałem ponad miesiąc. raz sprzedałem i nigdy wiecej. MAXprzekręt a nei plon. No ale może tylko ze mną tak mieli :)

 

..wczoraj sprzedałem paszową po 685 netto x 25 ton

 

w kuj-pom to chyba dobra cena. U nas nie mozna po tej cenie nawet kons sprzedac

 

Dzis pytalm na lokalnym skupie w okolicy Krasnika woj. Lubelskie

jeczmien 600/t

pszenica 660/t

który skup? sako? sulów czy sagan? te ceny to netto czy brutto? bo mi moja firma daje 668zł ale brutto tylko ze se przyjezdzają i biora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Może mi ktoś rozjaśnić co chodzi z tym, że na matifie kontrakt (pszenica) na grudzień się już zakończył, a teraz kolejny to dopiero marzec ? Co to będzie oznaczało dla nas rolników ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2286    0

Witam,handlował ktoś z firmą WS-TRADE? Firma z Puław woj. lubelskie,

80% płacą przy odbiorze a resztę do tygodnia. Czy faktycznie tak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Może mi ktoś rozjaśnić co chodzi z tym, że na matifie kontrakt (pszenica) na grudzień się już zakończył, a teraz kolejny to dopiero marzec ? Co to będzie oznaczało dla nas rolników ?

 Troszke źle sie ktoś wysłowił.  Kontrakty na Grudzień faktycznie się zakończyły bo firmy handlujące wywożące na port wywiązały sie z kontraktów. Zostało nie liczne ilości do wykorzystania dlatego nikt już nie kontraktuje na port a czymkolwiek przed chwilą spisałem umowe z Ampol-Merolem na 75ton po 726zł netto za 12,5 białka  do portu i odbiór we wtorek. Co do kontraktów na nowy rok to wprowadził cie ktoś w błąd bo od stycznia są nowe statki i realizacja kontraktów. Np El.Jabłowo za pszenice na styczeń podpisują po 700netto(12,5białko). Wię jeśli miałeś zamiar sprzedać na początku roku to spokojnie bez obaw , na pewno będą kupować.

Edytowano przez cichy5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

na giełdzie pszenica 177E ale prognozy raczej słabe bo zboża nie brakuje. Gorzej, że rzepak ostro poleciał w dół, a wszyscy twierdzili, że będzie trzymał cenę...

Było sprzedawać tydzień temu, a tak trzeba czekać, jeszcze tylko słaba złotówka ratuje całą sytuacje bo inaczej było by nie ciekawie.

Nie ma co panikować. Chyba, że potrzebujesz na szybko gotówki, bo rzepak trzyma cenę i można go spokojnie powyżej 1700zł netto sprzedać.

 

Co do pszenicy, to musimy przeczekać i poczekać na rozwój sytuacji, bo na rynkowych informacjach nadwyżki pszenicy cały czas wioda prym.

 

http://www.rolnikszukaceny.pl/aktualnosci.php?art=17&

 

 

Bardzo macie tanie na Lubelszczyźnie te zboża względem innych rejonów kraju.  Nie łatwiej byłoby się zebrać razem i sprzedać raz a konkretnie większą partię(chociaż z 200ton) innej firmie niż lokalne skupy?

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Witam,handlował ktoś z firmą WS-TRADE? Firma z Puław woj. lubelskie,

80% płacą przy odbiorze a resztę do tygodnia. Czy faktycznie tak to wygląda?

Ja handlowałem, raz było wszystko dobrze-jakiś drobny poślizg z płatnością, za drugim razem twierdzili, że parametrów nie wytrzymało, umowa skonstruowana w taki sposób, że rolnik nie ma żadnych praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Cichy z jakich okolic jesteś? Mówisz 726 ? To teraz mnie wkurzyłeś. Parę dni temu podpisałem kolejny kontrakt i znowu po 700 locco gospidarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj