marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

lech04tr    1

a ktoś orientuję się jakie są ceny skupu łubinu (oczywiście słodkiego) i jakie są przewidywania, wiem że cenę mniej więcej biorą od notowań śruty sojowej i zawsze jest trochę ten łubin tańszy, proszę o podanie oferowanych cen przez potencjalnych kupców czy firm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

propozycja na żyto po 520 netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ja już zakontraktowałem dostawa w żniwa zaliczka w czerwcu przed żniwami a cena średnia  z 10 podmiotów skupujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lubelskie lokalny skup w Bełżycach pszenica 650 brutto jak leci.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Sprzedaje pszenice 630 netto paszowa jęczmień 590 netto pszenżyto 550 netto
Konsumpcja 660 netto przy 12.5 bialka
Chyba ceny sie nie utrzymaja patrzac na to co sie dzieje w skupach towaru jest sporo może być tak ze do świat się
Firmy zaopatrza i powtorka z ubieglego roku tym bardziej ze porty maja niskie ceny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a co się dzieje w skupach? Bo u mnie praktycznie żadnego ruchu nie ma wszyscy czekają na lepsze ceny to samo w Agrobiznesie mówili. Na razie spadków cen bym się nie spodziewał, jak już to w połowie stycznia lub luty bo jak nie wymrozi to cena poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Moze u ciebie nie ma ruchu u nas jest sporo sprzedających i cos mi się wydaje ze jak pogoda będzie ładna to
ruch się zwiekszy może w opolskim była susza i ceny będą większe u has pszenica sypiała od 7 do 10 ton inne zboża tez tez dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u nas też tyle sypało i takich kolejek jak były w te żniwa to dawno nie było ale jednak wielu trzyma aby chociaż trochę ceny skoczyły i to rozumie no ale jak wielu się "wyłamuje" i cały czas sprzedaje po tak niskich cenach to może być lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

U mnie sprzedających nie widać, a skupy wręcz zapraszają, żeby przyjeżdżać z towarem. Tylko ceny stoją w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Sytuacja jest rozna zależy jaki rejon polski jedni sprzedają bo muszą inni czekają na lepsza cenę u mnie wielu dużych rolnikow trzyma ziarno
Wielu tez dostalo zaliczki z doplat i ze sprzedaza sie wstrzymali niestety rynek ma juz swoje prawa tak jak pisaliscie ze wskupach pusto teraz sobie wyobrazcie jak ludzie zaczna sprzedawac...rok temu bylo tak samo nic tu sie nie zmienia u jednych byla susza u innych urodzaj
Tydzien temu noglem u hodowcy dostac 600 n za jeczmien dzis 590 n nie wiem jak to wytlumaczyc skoro mowil ze potrzebuje jeczmienia a wczoraj juz twierdzil ze mu dowiezlii po 590 n na 21 dni termin platnosci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ciekawe czy robił badania tego jęczmienia - na paszę obawiał bym się brać w ciemno byle jaki towar byle tanie, ale każdy robi jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Moze u ciebie nie ma ruchu u nas jest sporo sprzedających i cos mi się wydaje ze jak pogoda będzie ładna to

ruch się zwiekszy może w opolskim była susza i ceny będą większe u has pszenica sypiała od 7 do 10 ton inne zboża tez tez dobrze

 

nie ma się co dziwić potrzeba kasy ich wyłamuje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Im więcej słabych gospodarstw się wykrusza, tym lepiej dla reszty. Najbardziej rynek zawsze psuli ci , co ciągnęli na oparach i sprzedawali za grosze. Już ich coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jeśli ceny coś wrosną to faktycznie zrobią się kolejki jak w żniwa i po paru tygodniach znowu zlecą więc trzeba się będzie dobrze wstrzelić. U mnie niestety sporo osób trzyma zboża w depozycie więc skup i tak jest pewny, że rolnik gdzie indziej tego nie sprzeda więc raczej z cenami nie będzie musiał się starać i tak jest co roku więc aby dostac lepszą cenę muszę zasuwać gdzie indziej 40km w jedną stronę <_<. Choć do dużego skupu mam 10km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

No własnie znając życie to większość czeka na cenę i gdy ta przestanie rosnąć to rzucają się ze sprzedażą a wtedy od razu cena leci na łeb na szyję. Ja osobiscie staram się dlatego zawsze jakąś częśc zboża sprzedać w każdym miesiącu i wtedy na koniec jakaś tam średnia mi wyjdzie i nie siedzę zestresowany i nie obgryzam paznokci czy to już dobry moment na sprzedaż czy nie bo wiem że jak teraz z 50ton i za miesiąc znowu itd... Każdy sprzedaje kiedy chce i komu chce. Dla mnie nie ma znaczenia czy kasę dostanę od razu czy za tydzień czy może te 21 dni bo jak się sprzedaje partiami to co jakis czas dopływ gotóweczki jest :). Ważne żeby odbiorca wywiązywał się z umowy i odbierał towar z podwórka zgodnie z umową i datą bo nie mam czasu sam tego wozić do skupów i oddawać za grosze. Co do cen o których tu piszecie to w lubelskim mam takie same ceny jak ktoś tam pisał w świętokrzyskim czy nawet dalej na zachód a może nawet lepiej :) także nie ma co narzekać nawet jakby cena spadła w grudniu czy styczniu to i tak wszystkiego nie sprzedam. 

 

Pszenica pasz 630zł +7% vat

Pszenica kons 640zł +7%

Kukurydza 635-640zł +7% 

to ceny z wczoraj jakby ktoś chciał z lubelskiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w lubelskim macie takie ceny?, to u mnie w Opolskim za konsumpcję dostanę max 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

No ja mam takie ceny od firmy która działa z tego co wiem nie tylko w lubelskim ale na południu i w centralnej PL też. Kontaktuje się z nimi co poniedziałek i zawsze mam ofertę bo często z nimi handluję. I wczoraj słowo daję dawali mi takie ceny ale sprzedam dopiero za tydzień coś bo w tym tyg warunki pogodowe mi nie pozwalają trochę i mało czasu mam. Kurde to w takim razie u nas ceny się wyrównały jak nigdy bo nie przypominam sobie żeby na zachodzie płacili tyle samo co u mnie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

będzie jeszcze gorzej i to nie rok dwa...chiny mają surowca u siebie tyle, że na 5 kolejnych lat im styka do tego poziomu, że wprowadzają zakaz uprawy roli o 1/4 (25%)....oj słabo widzę to wszystko, te piękne ciągniki, przyczepy i ziemię kupowaną po 60-80 tys.   będą co nie którzy beczeć i to dłuugoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Witam, prosze o podpowiedź czy zaufać firmie Agroimpex? Zaproponowano mi 890zł/t brutto za łubin słodki paszowy. Firmy nie znam, znalazłem ją w internecie. Proszę o opinie odnośnie płatności.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj