marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

750 nie ma szans chyba, że w USA albo Rosji wymarznie, byc może w portach będą po tyle płacić. W głębi kraju cieńko to widzę to zboża w bród, a rolnicy i tak wożą nawet po tak niskich cenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie gadaj że w Polsce zboża w bród bo zbiory nie były za ciekawe. Za granicą fakt jest sporo lepiej ale nie ma co przesądzać jaka będzie ta najwyższa cena w tym lutym styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a jakie to ma znaczenie, ze w niektórych rejonach Polski było mniej? Żadne, ogólnie na świecie i w europie to był bodaj 2, a może i 1 rok co do wielkości plonów w historii. Jak ceny nawet wzrosną powyżej cen europejskich to wzrośnie import, sam mam sporo zboża w magazynach ale na cuda nie liczę. W moim rejonie jak dobije do 700 do będzie max ale do tej ceny jeszcze daleko i od żniw były tylko spadki ani jednej podwyżki

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Sprzedawał ktos z Was zboze do Polskich Mlynów do Teresina? Wyplacalna firma? Parametry zboża w miare ok czy zanizaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ja sprzedawał em dwa auta we wrześniu parametry ok takie jak zrobiłem u siebie takie wyszły problem jest taki że jedno auto przeszło okna drugim zanieczyszczenie złapali 8.5 % a pszenica z jednego miejsc z tego samego pola i potreacili z ceny ja miałem 690netto za 12.5 bialkaumowaz marca teraz nie wiem jaka cena u nich ale handel z nimi do łatwych nie należy tak samo jak z silopolem w Płońsku jak nie majazbzboża to idzie wszystko jak tylko ruch się zrobi to już problemy się zaczynają,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z teresinem potwierdzam. Jedno auto ok, a na drugim znaleźli zanieczyszczenia i parę groszy urwali z ceny. Było to przed żniwami, bodaj że w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u nas cena rośnie ma  ofertę na przenice paszową po 680 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

uzupełnij w końcu porofil bo z tym u nas to wiesz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

570netto dostalem u AGRO KOCIEBY za pszenzyto ale bylo by 20zl wiecej tylko ze znalezli jakiegos robaka i trzeba bylo gazowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

28.10 rzepak sprzedany 1600zl netto kasa  na koncie po24 h firma oleko eb cena pojdzie w gore jak ukraina niezawali rzepakiem


kedzy mam takie pytanie zawiozłem dziś przyczepę pszenicy do cargila do ropczyc i nie chcieli mi przyjąć bo białko było prawie 16,5 % jest wogóle możliwe takie białko w pszenicy ?? czy przyżądy mają zjebane do pomiaru  ??

 

jamam tego roczną pszenicę  co ma 18% białka trafiło z nawozem i bastaa druga przeryta przez dziki to ma 8% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

w piątek sprzedałem 5t pszenżyta (bo musiałem).

Agrocorn - 480 netto, cena masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

nie wiadomo jak to z nimi jest. Jakaś tam upadłość układowa jest z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenzyto 550 netto proponuje agrolok w mazowieckim... Chyba sprzedam wiele lepiej się nie zanosi

No to już ładnie, koledze jeszcze kawałek dalej niż siedlce goldpasz proponuje 570 netto pszenżyto ale jeśli tylko znajdą ich samochód na powrocie z tej str. Jeśli od ręki i spedycja by wiozła to minus 30 zł.

 

Ja mam ofertę na paszówkę 660 netto. 1 powiat za siedlcami patrząc od północy na siedlce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Ferma drobiu w Bidaczowie koło Biłgoraja:

pszenica paszowa - 580 zł brutto.

 

Jeśli chodzi o lubelszczyzne  to mało gdzie paszówka jest ponad 600 zł

 

580brutto??? :o a z jakiego powiatu takie ceny? 580-590 to netto chyba. Sam też z lubelskiego jestem.

 

 

U mnie wygląda to średnio, paszówka średnio po 600 brutto, konsumpcja gluten 30 po ok 620-630 netto. Każdy kogo znam sprzedawał do pewnego młyna, który już nie przyjmuje do świąt, więc można się spodziewać różnej ceny w zimie. Do tego ciągle słyszę o pszenicy z Ukrainy; lubelskie

 

Dokładnie. Nie tylko z ukrainy pszenica do nas jedzie. Ruszył się tez import ze Słowacji, Węgier i Czech już. Tak jak ktoś wspomniał, my czekamy na lepsze ceny a oni sciągają obcy towar. Nie spodziewam się cudów cenowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

580brutto??? :o a z jakiego powiatu takie ceny? 580-590 to netto chyba. Sam też z lubelskiego jestem.

 

 

 

Dokładnie. Nie tylko z ukrainy pszenica do nas jedzie. Ruszył się tez import ze Słowacji, Węgier i Czech już. Tak jak ktoś wspomniał, my czekamy na lepsze ceny a oni sciągają obcy towar. Nie spodziewam się cudów cenowych. 

 

niestety 580 brutto. Powiat biłgorajski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dzwoniłem do Lubelli z rana.  650zł netto maksymalnie można dostać ale pszenica musi miec gluten 30%. Ja miałem w żniwa 31% jak u nich sprzedawałem więc się zastanowię nad sprzedażą.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Dzwoniłem do Lubelli z rana.  650zł netto maksymalnie można dostać ale pszenica musi miec gluten 30%. Ja miałem w żniwa 31% jak u nich sprzedawałem więc się zastanowię nad sprzedażą.

 

tak 650 netto max za konsumpcję ale jeszcze trzeba im dostarczyć i jak nie masz na prawdę wysokich parametrów to dostaniesz od 620zł za tone. Zycie niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj