marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

20CBR12    209

Coś mi się widzi że jednak w tym roku sporo ziarna brakuje przynajmniej w moim rejonie, odzywaja sie hodowcy z którymi już od kilku lat nie handluje i każdy pyta czy mam jeszcze zboża bo by kupili co ciekawe nie cena jest wyznacznikiem a raczej ilość a konkretnie ludzi interesuje czy sprzedalbym np ze 100t pszenicy inny dzwoni to samo czy bylo by ze 150 to samo z owsem cena schodzi na drugi plan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Coś mi się widzi że jednak w tym roku sporo ziarna brakuje przynajmniej w moim rejonie, odzywaja sie hodowcy z którymi już od kilku lat nie handluje i każdy pyta czy mam jeszcze zboża bo by kupili co ciekawe nie cena jest wyznacznikiem a raczej ilość a konkretnie ludzi interesuje czy sprzedalbym np ze 100t pszenicy inny dzwoni to samo czy bylo by ze 150 to samo z owsem cena schodzi na drugi plan..

 

I co sprzedajesz? jakie ceny oferują? u mnie aż takiego szumu nie ma... sam się zastanawiam czy nie sprzedać bo większość liczy na wyższe ceny w przyszłości a może wyjść lipa.

handlował ktoś z firmą Daku?? warto robić z nimi interesy??

 

Czy warto? to zależy od cen... co oni kupują wgl i po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie póki co czekam,mam jeszcze ziarno z ubiegłorocznych zbiorów(część) na którą przegapilem dobrą cenę no i spokojnie czekam na lepsze czasy nawet jeszcze nie znam parametrów swoich zbóż, podejrzewam że pierwsze jakie kolwiek ruchy w tym temacie podejme w grudniu zobaczymy jak rynek będzie się kształtować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

póki co tylko łubin po 840 i owies po 540 netto loco gospodarstwo

 

Cięzko mi powiedzieć bo nie mam ani jednego ani drugiego... zrób co czujesz najlepiej.

 

Nie póki co czekam,mam jeszcze ziarno z ubiegłorocznych zbiorów(część) na którą przegapilem dobrą cenę no i spokojnie czekam na lepsze czasy nawet jeszcze nie znam parametrów swoich zbóż, podejrzewam że pierwsze jakie kolwiek ruchy w tym temacie podejme w grudniu zobaczymy jak rynek będzie się kształtować

 

No właśnie z tym zbożem to trochę loteria czekamy czekamy i ciężko wyczuć kiedy sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

a orientujecie się gdzie we wschodniej Polsce najlepiej sprzedać kuku suchą i pszenicę paszówkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

W okolicznym skupie pszenica 20zl do góry ,konsumpcja 640 ,pasza 620 centy netto, Polskie Młyny za kuku mokra płaca 600zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w Kluczborku Polski Młyny 630 netto za pszenice konsumpcyjną, a jeszcze niedawno było 640... coś chyba nie w tą stronę przestawiają cennik co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pszenica pójdzie do góry kiedy rusze eksport a tak w portach nic sie nie dzieje dlatego cena stoi albo spada


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ciekawe gdzie są teraz na forum Ci co w czerwcu lipcu krzyczeli że pszenica bedzie po 1000 zł i wiecej. Śmiech mnie brał jak czytałem te wypowiedzi ale tak zawsze jest narobią szumu a potem cichosza. U nas nikt nie sprzedaje zboża narazie każdy tradycyjnie do wiosny trzyma. Sąsiad zawiozł 4 tony pszenżyta cena 530 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ciekawe gdzie są teraz na forum Ci co w czerwcu lipcu krzyczeli że pszenica bedzie po 1000 zł i wiecej. Śmiech mnie brał jak czytałem te wypowiedzi ale tak zawsze jest narobią szumu a potem cichosza. U nas nikt nie sprzedaje zboża narazie każdy tradycyjnie do wiosny trzyma. Sąsiad zawiozł 4 tony pszenżyta cena 530 zł.

 

do nowych zbiorów jeszcze mnóstwo czasu. u mnie wszystkie skupy mają jeszcze sporo zboża ze żniw ale na pewno nie wystarczy go do kolejnych...idą ciekawe czasy:)

 

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ciekawe gdzie są teraz na forum Ci co w czerwcu lipcu krzyczeli że pszenica bedzie po 1000 zł i wiecej. Śmiech mnie brał jak czytałem te wypowiedzi ale tak zawsze jest narobią szumu a potem cichosza. U nas nikt nie sprzedaje zboża narazie każdy tradycyjnie do wiosny trzyma. Sąsiad zawiozł 4 tony pszenżyta cena 530 zł.

W pośpiechu zakładają i w miarę możliwości uwierzytelniają swoje nowe konta :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naix    0

Macie może koledzy jakiś kontakt do jakiegoś skupu zbóż za olkuszem w okolicach Krzeszowic według rankingów cen zbóż tam maja trochę lepszee ceny niż u mnie a nie miał bym tam tak daleko wywieźć, u mnie w okolicach wlb pszenica 600 max ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

ja sprzedaję kukurydzę suchą po 650 zł

 

A gdzie sprzedajesz? Dużo tego pchasz? i to kasa na rękę czy jeszcze z Vatem? :)

 

Macie może koledzy jakiś kontakt do jakiegoś skupu zbóż za olkuszem w okolicach Krzeszowic według rankingów cen zbóż tam maja trochę lepszee ceny niż u mnie a nie miał bym tam tak daleko wywieźć, u mnie w okolicach wlb pszenica 600 max ..

 

 

 

Skąd jesteś Naix? ja chyba za 650 na rękę sprzedam ze 150ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj