marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

bambrzwlkp1    40

A no wlasnie.. Trzeba bedzie zapas zrobić dopuki tanie.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Bedzie wyzsza jak rok temu ze 800 zł spadła do śmiesznych 500 za pszenicę.Choć pszenica ładnie sypnela to zakupiony nawóz opryski i odżywki zwróciły sie ale zostało niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Sprzedawał ktoś zboże do firmy JAKPOL Gołymin-Ośrodek?Jak się układa współpraca z nimi i przede wszystkim jak z wypłacalnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

A jakie miała parametry ? za ta cenę

 tylko wilgotnosc sprawdzal rewelacji nie bylo bo 15,5 % miala ciesze sie ze poszlo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Najwyższa o jakiej słyszałem to 1470zł netto z Twoim transportem kolego. Ale za ilości powyżej 500ton dostaniesz sporo wiecej :)

 

mam nieodparte wrażenie że rzepak będzie w żniwa droższy niż to co proponują w kontraktach teraz patrząc na giełdy  wrażenie przechodzi w pewność


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Zobaczymy ale widząc jaka susza w innych częściach kraju nie podpisałem kontraktu po 1340 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

to sie zdziwicie po ile bedzie rzepak w zniwa ja obstawiam 1200 netto max przecież pośrednicy muszą na kimś zarobić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

1200 do 1300 netto to chyba max na żniwa będzie większość pośredników pewnie ma juz kontrakty podpisane wcesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na giełdach mocno w górę już kosztuje  około 380 euro jak trend się utrzyma nie może być po 1300 netto u nas  na wolnym rynku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Rzepak bedzie drogi w tym roku, a ciekaw ilu pośrednikow lub handlarzy wypowiada sie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W żniwa rzepak będzie tani jak 1200 netto to będzie dobrze ale jak się okaże, że zbiory były słabsze to ceny zaczną rosnąć juz jesienią. Nie wierze, że pośrednicy w żniwa dadzą dobre ceny bo wtedy jest okazja najlepiej zarobić. Nawet wielkie podmioty jak Komagra niejako zmuszają do sprzedaży w żniwa bo ograniczają depozyty. Zaczną się ustawiać kolejki to cena spadnie, przecież rolnicy nie zawrócą z towarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

grego jesteś z opolskiego i powinieneś wiedzieć ,że w Brzegu działają duże zakłady tłuszczowe do których można wozić rzepak , cena na dzisiaj to minimum 1500zł netto a w żniwa może być jeszcze drożej , chyba że podpisaliście kontrakty po 1350 i teraz wam trochę szkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

sam podpisałem  na połowę ale widzę co się dzieje nie ma co zaklinać rzeczywistości na rzepaku będzie wysoko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

ja szacuję że realna cena na skupie w żniwa będzie ok 1400netto....

wrzesien-październik pójdzie powyżej 1500 jak tylko spłyną dane dot zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wiem ale do Brzegu mam z 80km trochę daleko jakby obracać 5 razy ciągnikiem no i trzeba mieć czym..., myślałem o wynajęciu tira ale to tez nie bardzo w czasie żniw. Choć słyszałem, że w tamtym roku byli tacy co kursowali ciągnikami no ale to zestawy po 30ton ciągali. Kontraktu z ceną nie podpisywałem tylko na przechowanie, a drugie tyle co na przechowanie muszę sprzedac po cenie z Matifa w dniu dostawy pomniejszonej o ileś tam. O ile sprawdzą się wasze prognozy to źle nie zrobiłem ale jak zaczną ustawiac sie kolejki to ze 100-200zł ceny raczej zlecą zawsze tak jest. Nie mówiąc juz o pośrednikach co skupują według cen jakie im sie widzi dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj