marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

knoro93    215

Popieram kilku moich przedmówców. Ceny kształtuje rynek światowy to że w Polsce bedzie mniej ziarna to jest pryszcz w skali świata i nikt sobie tym głowy nie zaprzata. Jeżeli beda słabe plony napewno troche skoczy ale nie myślcie że pszenica bedzie po 1000 zł jeśli w innych krajach bedzie urodzaj bo to śmieszny tok myślenia. Można mieć nadzieje że i u innych wielkich producentów bedzie susza i beda słabe plony wtedy faktycznie cena pójdzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

9 czerwca Cefetra proponowała za przenżyto 538 netto, dzisiaj 489 zł(nowy zbiór) . Bym podpisał na 2 auta, ale skaner mi się zepsuł  :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na rzepak lepiej teraz podpisac umowe kontraktacyjna na 1400 czy lepiej czekac do zniw i nie podpisywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Nikt ci nie poradzi bo to jest loteria..
Choć wydaje mi się że 1400 na dzień dzisiejszy nie jest to atrakcyjna oferta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z vatem wychodzi 1500 aale jeszcze kilka dni poczekam tylko jakbyscie mogli mi podac link do strony gdzie sa ceny kontraktcyjne rzepaku bo szukam na necie i nic nie moge znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Jak potrzebujesz kase w żniwa to podpisuj bo będzie taniej raczej ,jak możesz czekać to nie ,ja liczę że po nowym roku 1600 powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wprawdzie ja nie sieję rzepaku ale rzepaki sąsiadów są imponujące jeszcze takich gęstych łanów wysokich z tylu strąkami nie widziałem obawiali się że susza zasuszy strąki i będą puste ale ostatnie deszcze pomogły jak nie wpadną gradobicia może by c rekordowy rok co podsłyszałem firmy na teraz oferują 1450 -1470 plus wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

rzepak ma łuszczyn - rozumem że nie uprawiasz ale jakąś wiedzę ogólną powinno się mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jak potrzebujesz kase w żniwa to podpisuj bo będzie taniej raczej ,jak możesz czekać to nie ,ja liczę że po nowym roku 1600 powinno być

 

ba ja rzepaku nigdy nie magazynuje tylko rzepako drazu ze zniw sie sprzedaje inne zboza sie magazynuje a rzepak nie bo to trzeba dosuszyc i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/czerwcowe-prognozy-dla-swiatowego-rynku-pszenicy,58056.html
Artykuł dla bujających w obłokach i mających nadzieje na ceny za pszenice rzędu 1000 zł. Módlcie sie zeby chociaz po 800 sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Moim zdaniem około 900 powinna być biorąc pod uwage to co widać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak nie bedzie wydajności to i 1000 zł za tone nie robi rewelacji. Zamiast wydac 6-7 ton to przy mocnej suszy wyda 3- 3,5 tony a nakład był na 7 ton i sprzedac po 1000 zł to bedzie 3 lub 3,5 tys zł dochodu minus koszty. Wszyscy napewno nie ucierpią bo są rejony w Polsce gdzie zboża bardzo dobrze rokują. W lubelskim nie ma żle. Dzisiaj z rana dośc mocno popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

knoro93 w artykule mowa o cenie w wrześniu o ile dobrze pamiętam. jeśli ktoś prognozował znaczące podwyżki to na pewno nie na wrzesień tylko na grudzień/styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A Ci dalej swoje. Nie umiecie czytać i wyciągać wniosków. Chodzi o prognozy plonów światowych. Dalej są niemalże rekordowe. O ile sie sprawdza nie ma szans na wzrosty cen. Kto wam bedzie płacił po 1000 zł za tone w Polsce jak u sasiadów bedzie po 700? Naściagaja taniego ziarna z zagranicy bo tam prognozują uradzaj i nie ma szans na jakies wysokie stawki za zboże. Widać że spora część osób nie ma pojecia o tym co sie dzieje na rynku że ceny nie zależa od tego że w Polsce średnie plony beda tone niższe tylko jak wygląda sytuacja na rynku światowym. Niech sie nie łudzą Ci u których była susza i zbiora 2 tony wiecej ze cena im to zrekompensuje tylko radze powoli zaczac zaciskać pas. Wypowiedz sie oczywiście odnosi do danych prognoz plonów na chwile obecna bo jeśli prognozy faktycznie nas rozczaruja i plony beda niższe u głównych eksporterów zbóż to ceny faktycznie mogą być wyższe ale po raportach sie na to nie zanosi.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tylko jest jedno ale. Prognozy często się nie sprawdzają. Ale niestety zapowiada się kiepski rok. A cena w styczniu może nie wiele się różnić od tej w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A Ci dalej swoje. Nie umiecie czytać i wyciągać wniosków. Chodzi o prognozy plonów światowych. Dalej są niemalże rekordowe. O ile sie sprawdza nie ma szans na wzrosty cen. Kto wam bedzie płacił po 1000 zł za tone w Polsce jak u sasiadów bedzie po 700? Naściagaja taniego ziarna z zagranicy bo tam prognozują uradzaj i nie ma szans na jakies wysokie stawki za zboże. Widać że spora część osób nie ma pojecia o tym co sie dzieje na rynku że ceny nie zależa od tego że w Polsce średnie plony beda tone niższe tylko jak wygląda sytuacja na rynku światowym. Niech sie nie łudzą Ci u których była susza i zbiora 2 tony wiecej ze cena im to zrekompensuje tylko radze powoli zaczac zaciskać pas. Wypowiedz sie oczywiście odnosi do danych prognoz plonów na chwile obecna bo jeśli prognozy faktycznie nas rozczaruja i plony beda niższe u głównych eksporterów zbóż to ceny faktycznie mogą być wyższe ale po raportach sie na to nie zanosi.

 

ty piszesz swoje jak mantrę a już jednak się asekurujesz że może jednak będzie wyżej

800 zł to już niezła cena 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://www.barchart.com/commodityfutures/Milling_Wheat_Futures/ML

Kolejny dzień na czerwono...

Asekuruje się? On pisze jak jest na dzień dzisiejszy. Za 2 miesiące może być odwrotnie albo jeszcze gorzej. Tylko on opiera się raportach światowych organizacji, wy na tym, że sucho jest na polu za płotem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj