marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ceny z dnia 8 czerwca Elewator Jabłowo

rzepak: 1585zł

pszenica: 12.5% - 680zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Sprzedalem ostatnie autko do PZZ Kraków po 630 netto z odbiorem

paszówka na dzień dzisiejszy po 590 netto z odbiorem wzrost o 20pln od zeszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ampol Merol Wąbrzeźno - pszenica konsumpcyjna 12,5% białka - 700 netto loco gospodarstwo zbiory 2015 - tylko miej tu teraz pewność że przez panującą suszę będzie białko...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

patrząc na to co się dzieje w najbardziej produktywnych rejonach na polach czyli dln śląsk, opo, wlkp, kuj-pom,zach-pom ,lubuskie w życiu nie podpisałbym kontraktu na zboża i nie sprzedawał w żniwa no chyba że dadzą w kontrakcie 900 netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

racja i u naszych sasiadow tak samo jest ponad polowa niemiec jest fatalnie ukraina to samo rosja ma susze ten rok da mniejsze plony wiec cenami moze sobie straty zrekompensujemy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Oby tak było Panowie, bo 2014 na południu nas nie rozpieszczał. Kto może, niech trzyma, żniwa już dużo pokażą, ale zbiory na poziomie 2014 to raczej mrzonki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak szczerze to ja akurat wole odwieść mniej ale za lepszą cene...często się nawet na tym lepiej wyjdzie no chyba, że ktoś nie liczy się z kosztami uprawy tylko interesuje go 10t z ha no to wtedy w takiej sytuacji może mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Co do niemiec panowie to w pewnym rejonie gdzie byłem 2 dni temu w okolicy LIPSKO fabryka amazone to tam maja gliny, susza jak smok ale pszenice w miare kapitalne, rzepaki buraki... w moich okolicach jest takjze susza ale zboza w miare pszenica itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Może i wyglądaja kapitalnie bo to jest efekt tego jaka pogoda była wcześniej ale wypełnienie kłosa i nalanie ziarna to inna bajka do tego potrzeba wody a jeśli jej nie bedzie to plony moga ostro polecieć mimo że zboża wygladaja teraz dobrze. Taka susza niby ale czemu na giełdach nic sie nie dzieje? Niby cos tam podrożało ale w porównianiu do tego co sie dzieje na polach słabe te wzrosty.  Ciekawe jak wygladają zboża w stanach i innych wielkich producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Generalnie prognozy w maju były takie, ze swiatowa produkcja pszenicy zmaleje o 1%, a w samej Europie o 4% w stosunku do poprzedniego rekordowego roku. Nie sledzilem ostatnio wiadomosci jak wygldaly sprawy meterologiczne na swiecie, ale jak wiemy w Polsce brak opadow mogl troche zaszkodzic.
A tak a propo jeszcze konkurencyjności Polska ~60% gleb lekkich, Niemcy ~20% gleb lekkich gdzie te 25-30% to srednia w europie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dlaczego bawicie się przed żniwami w spekulantów? Przecież sami opluwacie GUS czy USDA za prognozy zbiorów a sami na forum już też prognozujecie jakie będą zbiory na świecie i cena? Ciekawy jestem na jakiej podstawie to robicie. Może jakieś dane do swoich wyliczeń przedstawicie?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

dane sa takie za panuje susza. w niektorych rejonach pszenica schnie, brak wody to slabe nalanie  ziarna

to mowi nam ze ziarna bedzie o wiele mniej na rynku niz np rok temu

a ceny na gieldach ani drgna, u posrednikow tez wszsytko to samo

mimo mniejszej ilosci ziarna, ziarna slabej jakosci   cena bedzie bez zmian, a pewnie jeszcze spadnie

dalej nie rozumiesz tej chorej sytuacji?   jest to wbrew wszelkim prawom ekonomii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

narazie cisza przedd burzą  nie pamiętam dokładnie który to rok ale sytuacja była analogiczna   żniwa pszenica 580-630zł/t

a ja początkiem pażdziernika już wywoziłem po 750 zł reszta szła na wiosnę po 900 stówek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

2011 ostatkiem kwietnia wywoziłem pszenżyto po 910,- netto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz leży ponad 30 ton pszenżyta i nie wiem co robić......

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masa24 Nie tłumacz mu bo koleś się zgrywa i myśli że jest fajny. A sam widzisz że wychodzi na ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nikt wiecej nie zapłaci niż matif. Zboża będzie mniej w Polsce napewno ale czy w skali świata? To będzie wiadomo koło sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No właśnie, na podstawie suszy w zachodniej części Polski uznaliście, że susza jest na świecie i ceny wzrosną? Ach wy spekulanci...


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

transport kosztuje  po żniwach będzie przebudzenie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a co z cenami rzepaku na te zniwa teraz proponuja mi 1400 zł netto tona okoliczny skup bo i do kruszwicy mozna 1450 ale to i transport i wogole to lepiej mi podpisac  tu na miejscu to po 1400 zl tona neto podpisywac umowe czy czekac jeszcze ze bedzie drozszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tylko po co komu transportować jak pare mln ton trzeba wyeksportować. Może jakieś chwilowe skoki będą ale nie wiele powyżej matif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj