marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

iron    1036

w niemcowni to pada jak u nas reginalnie też jest susza w nie których rejonach. ja nix nie podpisuję będzie leżeć., i tylko modlę sie o to żeby szyny kolejowe na ukrainie się powyginały bo te nasze handlarzyny zaplute tylko czekają na tanie gówno z tamtąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

w niemcowni to pada jak u nas reginalnie też jest susza w nie których rejonach. ja nix nie podpisuję będzie leżeć., i tylko modlę sie o to żeby szyny kolejowe na ukrainie się powyginały bo te nasze handlarzyny zaplute tylko czekają na tanie gówno z tamtąd

 

Nie czekają, od kilku miesięcy regularnie docierają na bocznicę przy firmie paszowej składy laude.pl , podobno z Podlasia wożą zboże ;) , ostatnio prawie codziennie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Agrolok na dziś 1440netto na gospodarstwie sierpień, Agrochem Puławy 1470netto + dopłata * - koszty transportu do portu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/mroz-w-kanadzie-wywolal-silny-wzrost-cen-rzepaku,57818.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Czy jest temat o urządzeniach do pomiaru wilgotności zbóż, chciałbym na żniwa nabyć, tylko nie wiem jaki wybrać , może coś mi doradzicie, myślałem nad firmą Dramiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

panowie jest susza w 3/4 kraju rzepaki jak i zboża będą gorzej plonowac juz widac jak zaczynaja przysiadac pszenice ja osobiscie uważam że rzepak będzie kosztowal minimum 1500zł tona i ja niżej nie kontraktuje i gdy byśmy wszyscy razem tak zrobili to tą cene byśmy uzyskali ja zdaje sobie sprawe żenie wszyscy mają możliwosci przechowywania że so zobowiazania finansowe i każdy sie ratuje jak może ale chociaz nie podpisujcie za szybko tych kontraktow cena cały czas idzie do góry dzis rzepak w agroloku 1555zl tona odbiur z gospodarstwa lipiec sierpien


sprostowanie 1455zl  tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Słomek piszesz kontrakt po tej cenie czy czekasz na rozwój sytuacji? U mnie agrolok 10zł mniej 1430, agrochem to samo powiedzili co to Tobie, Osadkowski 1380 bez zmian twierdza że narazie nie planuja podnosic ceny ( dziwne podejscie)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

a co maja mówić... że bedą podnosić? to kto by podpisał? :) Jak narazie wg mnie tendencja wzrostowa jescze 2tyg. temu proponowali mi 1400brutto po tygodniu 1400 netto. Czekam chyba nie podpisuje jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Czy jest temat o urządzeniach do pomiaru wilgotności zbóż, chciałbym na żniwa nabyć, tylko nie wiem jaki wybrać , może coś mi doradzicie, myślałem nad firmą Dramiński

Dobra firma zalezy ile chcesz dac za wilgotnomiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie wiem dlaczego sie łudzicie że ceny raptem wzrosną bo kazdy z nas zbierze tone mniej? Przecież Polska to jest pionek na rynku i ceny nie kształtuje. Najważniejsze co sie dzieje na świecie Rosja Usa inni wielcy producenci kształtują cene. Jak u nich beda rekordowe zbiory to cena nie skoczy. Módlcie sie żeby u nich  były jakies kataklizmy wtedy i u nas bedzie cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Knoro93

Bo właśnie u takich potentatów jak Kanada, USA i Rosja oraz Ukraina to się bieda zaczyna robić na całego. A spekulanci robią interes aż miło się patrzy. Polska to pionek, tak masz rację. Tyle że My posiadamy port. I tu mamy ogromnego plusa.

 

Poza tym kluczowym momentem będzie pogoda w żniwa, które jak się patrzy na pola podczas wycieczki po całej Polsce, to się zaczną w czerwcu. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Myślałem nad Dramińskim ma takie testery za około 1100 złotych

 

ja mam pomelac

cos takiego

http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-ziarna-miernik-zboza-pomelac-lux-i5389646237.html

 

ten sam producent robi wilgotnoscioirze marki claas (http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1339255995/wilgotnosciomierz-claas_1483_46_147309.jpg), wiec o jakosc nie ma co sie martwic

 

z reszta porównywałem pomiary z certyfikowany miernikiem i nigdy nie wyszło mi wiecej badx mniej niz 0,3pp wiec jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Słomek piszesz kontrakt po tej cenie czy czekasz na rozwój sytuacji? U mnie agrolok 10zł mniej 1430, agrochem to samo powiedzili co to Tobie, Osadkowski 1380 bez zmian twierdza że narazie nie planuja podnosic ceny ( dziwne podejscie)

Ja podpisałem już trochę wcześniej po 1400zł netto dwa auta. Na dziś dzwonili do mnie to jest 1455zł więc juz mam plecy... No ale cóż wszystkiego się nie przewidzi. Nic więcej nie będę podpisywał bo na polu wygląda tragicznie a opadów nie zapowiadają :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Chemirol oferował dzisiaj 1450zł netto, kontrakty tak podeszły pewnie do góry dlatego, ze w Kanadzie wystąpiły te przymrozki, nasza suszą to się raczej na razie nie przejmują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Knoro93

Bo właśnie u takich potentatów jak Kanada, USA i Rosja oraz Ukraina to się bieda zaczyna robić na całego. A spekulanci robią interes aż miło się patrzy. Polska to pionek, tak masz rację. Tyle że My posiadamy port. I tu mamy ogromnego plusa.

 

Poza tym kluczowym momentem będzie pogoda w żniwa, które jak się patrzy na pola podczas wycieczki po całej Polsce, to się zaczną w czerwcu. :( :( :(

 

Póki co bacznie śledze co sie dzieje za granica i plony zapowiadaja sie bardzo dobre wiec nie wiem czemu piszesz ze u nich sie bieda robi. Bardzo dobrze to wszystko widac na giełdach. Jak wystawia jakis raport że gdzies z wyżej wymienionych krajów jest susza od razu rosna ceny na giełdach na Polske nikt nie zwraca uwagi. Co do portów to jest plus z tego wzgledu że własnie jak bedzie kleska w któryms z tych pastw to cena w Polsce bedzie rosła bo dużo zboża z Polski idzie na eksport. Nie u każdego jest susza. U nas jest bardzo dobra pogoda cały maj podlewało regularnie zboze i jest na co popatrzec i co zbierac. Fakt że troche przyzimno było ale i tak zapowiadaja sie mało gorsze plony niż w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak naprawdę w produkcji rzepaku liczą sie cztery województwa w pszenicy tylko trochę więcej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

jak nie popada w ciagu 10 dni to bedzie wiadomo jakie beda plony i wtedy może pójdą ceny do góry nie tylko rzepaku ale i pszenicy a w Rosji też jest susza tak samo jak i na Ukrainie  a port jest naszą jedyną szansą na lepsze ceny inaczej to w piecach byśmy palili zbożem teraz nam pozostalo modlic sie o deszcz w naszym kraju

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak tam jest susza to ok może i pójda ceny do góry ale jeśli nie to nie ma co sie łudzić bo Polska jest niczym na światowych rynkach a to własnie światowe rynki ustalaja cene. Współczuje tym u których jest susza na podlasiu wody pod dostatkiem bynajmniej u mnie ładne plony sie zapowiadaja. Najgorsze jest to że deszczu nie widu nie słychu a jeśli nie popada w przeciugu 2 tygodni to naprawde bardzo cienko może być u was ze zbiorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj