marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

kryssr    52

To ceny zbóz w temacie :P rzepak oddzielnie ma temat ;) 

u mnie pszenżyto słabiutko 470 w porywach do 500 i w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianekkk    847

Wczoraj słyszałem, nie wiem ile w tym prawdy, że do Polski importują pszenicę z Ukrainy po 250 zł/tona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no po 250 to raczej nie, no ale rosyjskie i ukrainskie waluty słabe po konflikcie to bedzie z tym problem zapewne jakiś czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Pytanie jeszcze ile tego zaimportują, od ilości będzie zależał ewentualny wpływ na cenę krajowej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mam propozycje na pszenice ze starych zbiorów 60 zł + vat wstrzymać sie jeszcze czy sprzedać wiem ze białko ma 12,5 i reszta parametrów dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

No ja tylko słyszałem, nie wiem czy to prawda, ale i tak nie ciekawe wieści :/

 

bardzo prawdopodobne tylko ze 250 to jest zakup na Ukrainie + transport do polski.... Rozmawiałem z gościem co skupu zbożna prowadzi i mówił ze dużo z ukrainy idzie zboza i go blokuja z cena....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109

Podkarpacie,pszenica paszowa po 550 zł,i juz nie biorą bo czyszczą magazyny na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

a  ja  się  cały  czas  zastanawiam co zrobić  z rzepakiem w  tym  roku bo zdaje się  ze  będę  zmuszony sprzedać  w  żniwa a reszta  zbóż jak zwykle  zostaje  do wiosny...  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Podobno u mnie rzepak taki większy bamber w żniwa ma już sprzedany po 1500zł ale gdzie to nie wiem reszty ciężko się dowiedzieć :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

od kiedy rzepak to zboze?

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ktoś się orientuje na dolnym śląsku gdzie dobrze płacą za jęczmień?Tam gdzie widzę to kupują ale za 480 zł.Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bo wszyscy strone temu pisali o rzepaku. wczoraj sprzedałem konsumpcję na port 670 netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

To dodrze niech piszą.Ja w styczniu paszową sprzedawałem po 678 za tone na szczęście udało mi się później tylko taniej było.W tym roku nie wiadomo jak będzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

bo wszyscy strone temu pisali o rzepaku. wczoraj sprzedałem konsumpcję na port 670 netto

Co Ja bym dał za takie ceny... I pomyśleć, że w 2013 po 730 netto paszówkę sprzedałem.

PS, mogłeś jeszcze w swoim opisie wymienić jakie masz elektronarzędzia ręczne w gospodarstwie :rolleyes: .

PS 2, nie odbierz tego jako złośliwość ani zazdrość, raczej sarkastyczny żart ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Panowie a jak cena jęczminia ? pszenzyto u mnie ciut w dół 470 netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja sprzedaję po 450 za tonę i chętnych na jęczmień nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

to jest przeciez normalne ze w lubelskim czy podkarpackim ceny sa smieszne. trzeba sie z tym pogodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj